Kirpik Perması Nedir?

Kirpik Perması, perma makaraları kullanarak yapılan bir uygulamadır. Amacı kirpiklerinize kalıcı ve net bir kavis kazandırmaktır. Kısa süren acısız bir uygulamadır. Kişinin isteğine ve doğal haldeki kirpiklerinin yapısına ve sıklığına göre belli bir seviyeye kadar kavis verilebilir.

Kirpikler şekil verilmesi zor tüyler arasında olduğundan kirpik perması yaptırmadan şekil vermesi uzun sürebilmektedir. Bunun yanında istediğiniz kavisi de tam manasıyla veremeyebilirsiniz. Bu yüzden bu uygulama belirli bir süreç içinde kirpiklerinizin kalıcı olarak kıvrılmasını sağlayan bir kalıcı makyaj uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Bu uygulamanın yapım süreci birkaç aşamadan oluşur. Bu aşamalar şu şekilde ilerler:

 • Öncelikle işlem yaklaşık 45 dakika sürer. Kirpik perması işleminde önce kirpiklerinizin yapısına ve sıklığına uygun olacak şekilde bir kirpik bigudisine sarılır. Bu sayede kirpiklerinize solüsyon uygulanmış olur.
 • Bu süreç boyunca kirpikleriniz kesinlikle hava ile temas etmez. Bunun için hava geçirmeyecek şekilde özel bir maske kullanılır.
 • Bu sürecin en verimli şekilde başarıya ulaşması için uzman ve tecrübeli bir doktora başvurmayı ihmal etmeyin.
 • Bu süreçte tek yapılması gereken şey beklemektir. Eğer işlemi yapan hekim kirpik bigudilerini kirpik boyuna ve sıklığına uygun taktıysa yeterince kıvrılmış kirpiklere kavuşursunuz. Bu yüzden bigudi takma işlemi tek tek ve özenle yapılmalıdır. Sonrasında ise hava ile temas edilmemesine azami şekilde dikkat edilmelidir.

Özetle bu işlemi bu konuda tecrübeli bir uzmana yaptırmanız önem arz etmektedir. Özellikle kirpik bigudisi uygulaması azami şekilde dikkatli ve tek tek yapılmalıdır. Bunun yanında kişinin doğal kirpiklerinin yapı ve uzunluğuna uygun olmalıdır. Sonrasında hava ile temas etmeden beklenir ve sonucunda kıvrımlı kirpiklere kavuşursunuz.

Kirpik Perması ve Kirpik Lifting Arasındaki Fark Nedir?

Kirpik lifting ve kirpik perması birbirine benzer şekilde uygulanan iki işlemdir. Fakat aralarında çeşitli farklar vardır. Bu farklardan en önemlisi kirpik lifting işleminde kullanılan kirpik bigudisinin farklı olmasıdır. Bundan dolayı her iki işlemde birbirinden farklı sonuçlara sebep olurlar.

 • Kirpik liftinge kirpik bigudisinin farklı uygulanması sonucu kirpiklerinizde kıvrımlı bir görünümden çok kalkık bir görünüm oluşur.
 • Diğer uygulamamızda ise kirpik bigudisi kalkıklıktan çok kirpiklerinize kıvrım verme amaçlı uygulanır.
 • Aslında her ikisi de kıvrıklık sağlar. Fakat kirpik perması kirpik liftinge göre çok daha belirgin bir kıvrım sağladığından ikisi arası tercihinizi bu bilgiler ışığında yapmalısınız.
 • Kirpik lifting ise ana amaç olarak kirpiklerde hacim ve kaldırma üzerine giden bir uygulama olarak ön plana çıkmaktadır.
 • İkisi arasında uygulama süreci olarak hiçbir fark yoktur. Tek fark ikisinde kullanılan kirpik bigudilerinin farklı olması ve farklı şekilde uygulanmasıdır.
 • Bu yüzden hangi işlemi tercih edeceğinize karar vermeden önce yazımızdan ya da uzman kişiden ayrıntılı bilgi almalısınız. Bu şekilde hangisine ihtiyacınız olacağını seçebilir ve buna göre hareket edebilirsiniz.

Kirpik Permasında Kirpikler Zarar Görür Mü?

Uygulama sonrası kirpiklerinizde herhangi bir zararlı etki görülmez. Çünkü kullanılan malzeme ve bigudiler medikal olarak zararı olmadığı kanıtlanmış ve anti-alerjik maddelerdir. Bu maddelerin sağlığı ve kirpiklerinizi tehdit edici herhangi bir etkisi yoktur. Bu süreçte şu tarz durumların yaşanma olasılığı olabilir:

 • Eğer uygulanan kirpik bigudisi yetkin bir doktor tarafından uygulanmamışsa kirpik uçlarında kırılma gözükebilir.
 • Bunun yanında uygulama yaptıracağınız yeri de dikkatli seçmelisiniz. Özellikle bu işlemde yapan kliniğin elinde solüsyonların tazelik durumu da çok önemlidir.
 • Yanlış bilinen şeylerden biri de kirpik perması işleminden sonrasında deniz ve havuza girilirse kirpiklerin zarar göreceğidir. Böyle bir durum söz konusu değildir. Uygulamadan hemen sonra bir saat bekleyerek denize, havuza girebilir ve duş alabilirsiniz.
 • Özetle bu işlemin genel sağlığınıza ya da kirpiklerinizin sağlığına herhangi bir etkisi yoktur. Hatta aynı zamanda bakım yapılan bir süreç olduğundan yararlı olduğu söylenebilir.
 • Tabi ki uygulamadan önce her zaman doktorunuzla da bu konuları ayrıntılı görüşmeniz çok önemlidir. Uygulamadan önce muayene olmayı ve doktorunuzla ayrıntılı bir görüşme yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Kirpik Perması Etkisi Ne Kadar Sürer?

Bu uygulama kirpiklerinize güzel ve hacimli kıvrımlar kazandırmanın yanında kalıcılığı ile de ön plana çıkıyor. Kirpik perması ilk yaptırıldığında yaklaşık 1,5 2 aylık bir süreç boyunca kaşlarınızda net ve görülebilir bir kıvrıklık oluşturur. Bu süre geçtikten sonra ise bu uygulamayı yeniden yaptırmanız gerekir. Yeniden yaptırdığınızda ise kalıcılık süresi 3 aya kadar uzar. Bundan sonra yaklaşık her 3 ayda bir bu işlemi yaptırmayı düşünebilirsiniz. Her yaptırdığınızda yaklaşık 3 ay kirpikleriniz daha hacimli ve kıvrımlı bir görünüme sahip olacaktır. Bu şekilde 3 aylık periyotlar ile yaptırmanız bu şekilde kalıcılık süresinin de artmasına sebep olabilmektedir.

Bunun yanında etkisinin ne kadar süreceği ve ne kadar sürede bir yaptırmanız gerektiğiyle ilgili doktorunuzdan da ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Çünkü kaş yapınıza ve bazı durumlara göre daha kısa ya da daha uzun aralıklar ile yaptırmanız gerekebilir. Bu duruma dikkat edilmelidir.

Kirpik Perması Yaptıranlar

Bu işlemi yaptıran kişilerin büyük çoğunluğu olumlu geri dönütler vermektedir. Çünkü bu işlem sonucunda kaşlarınız aylar boyu kıvrımlı ve hacimli olabiliyor. Bu yüzden çok tercih edilen bu uygulama medikal olarak da etkisi ve zararı olmadığı kanıtlanmış olduğundan kişilerin tercihi olmaya devam ediyor. Uygulama sonrasında herhangi bir alerjik etki ya da zararı olmaması, sudan etkilenmemesi, 3 ay gibi uzun bir süreçte etkisi olması kirpik perması işleminin bu kadar fazla tercih edilme nedenleri arasında başta gelen nedenlerdir.

Bunun yanında yaptıranların olumlu geri dönütler yapmasında ve kirpiklerine bu uygulamanın olumlu yansımasında ana etken yapan doktor oluyor. Çünkü uygulamanın kendisi zaten medikal olarak kanıtlanmış ve işlevsel bir uygulama. Bu süreçte yapan doktorun kirpik bigudilerini tek tek özenle takması, işlem sırasında kaliteli malzemeler kullanması işlemin sonucunu etkileyen ana etkenler olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden yetkin ve sağlam bir tercihinde bulunmanız çok önem arz ediyor.

Kirpik Perması Fiyatları 2024

Bu uygulamanın fiyatlarını etkileyen genel manada dört farklı etmen vardır. Fiyatı etkileyen başlıca etmenleri şu şekilde özetleyebiliriz.

İşlem için belli bir fiyat aralığı vermek pek mümkün değildir. Bunun başlıca sebebi ise kişinin talepleri ve artı olarak uygulanacak yardımcı işlemlerdir. Genel olarak fiyatlar ilk görüşme sürecinde belli olur. Kişinin talepleri üzerine işlem yapılmaya başlanır.

Fiyatlar belli kriterlere göre değişkenlik gösterse de işlemi nerede ve hangi koşullarda yaptırdığınız da büyük bir önem arz eder. Bu durumun başlıca sebebi ise uzman bir merkezden alacağınız profesyonel desteğin herhangi bir merkezden alacağınızdan daha kapsamlı ve etkili olmasıdır.

Kirpik perması yaptırmadan önce muhakkak araştırma yapmalı ve işlem hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu sayede hayalinizdeki hacimli ve güçlü görünüme sahip kirpiklere kolayca sahip olabilirsiniz. İşlemin herhangi bir yan etkisinin olmaması; ağrı ya da acı hissettirmemesi avantajlı yanlarındandır.

Kirpik perması fiyatları bu şekilde değişmektedir. Fakat önceliğiniz fiyattan önce her zaman bu işte uzmanlaşmış bir merkez ile bu uygulamaya başlamak olmalıdır. Kirpik perması fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.