Profesyonel Cilt Bakımı Nedir?

Profesyonel Cilt Bakımı, cildi olumsuz etkileyen faktörlerin, uzman tarafından temizlenmesine işlemidir. Bu faktörler arasında; mevsimler arası geçiş, hormonlarda yaşanan bozukluklar, kötü yaşam tarzı ve dengesiz beslenme gibi farklı sebepler yer alır.

Cilt yapısı hassas olduğundan, nem dengesi de deformasyona uğrar. Bu durum, kişinin estetik açıdan cilt sorunları yaşamasına neden olur. Özellikle cilt üzerinde siyah nokta ya da akne oluşumu cilt yüzeyini tıkar. Zamanla PH dengesi de bozulur. Bu noktada, cilt bakımı zorunlu hale gelir.

Cilt bakım ürünlerinin kullanıldığı cilt bakımı, cilt sorunlarını çözüme kavuşmasına aktif rol oynar. Yaşın ilerlemesi ya da olumsuz hava koşulları gibi sebepler yaşanan cilt sorunlarının ana sebepleri arasında yer alır. Cilt sorunlarını en aza indirmek adına, periyodik aralıklarla cilt bakımı yapılması gerekir.

Profesyonel müdahalenin ardından, cilt ihtiyaç duyduğu mineral ve vitamini alır. Bu şekilde nem seviyesi istenen seviyede korunur. Nem seviyesi istenen düzeyde olan cildiniz, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Profesyonel Cilt Bakımı Kimlere Uygulanır?

Kişinin cilt yapısına bağlı olarak uygun ürünlerin kullanılması aracılığı ile yapılan profesyonel cilt bakımı cilt sorunlarını etkili biçimde ortadan kaldırır. Kadın ya da erkek fark etmeksizin tüm hastalara uygulanabilen profesyonel cilt bakımı uzman kişiler tarafından planlanmalıdır. Cilt sorunları ile karşı karşıya kalan 20 yaş üzeri tüm kişiler cilt bakımı yaptırabilirler.

Cilt bakımını ayda bir yaptırmak oldukça önemlidir. Bunun sebebi cilt yüzeyi kendini 27 ile 28 günde bir yeniler. Cilt hassas bir yapıya sahip olup olumsuz hava şartlarından ve dış etkenlerden hızlıca etkilenir. Dolayısıyla rutin cilt bakımı aksatılmamalıdır.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Cilt yapısı, periyodik aralıklar şeklinde bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakım evde yapılmaya çalışılsa da yeterince başarılı olması mümkün değildir. Bu açıdan, cilt bakımlarının bir uzman eşliğinde yapılması daha doğru olacaktır.

Cilt bakımı,  cildin ihtiyaç duyduğu temizlik ve nemliliği cilde geri kazandırır. Yeni nesil uygulamalar, bu süreci daha başarılı hale getirir.

Cildin yapısına uygun olarak planlanan cilt bakımı, uygun aşamalar şeklinde kişiye uygulanır. Bu aşamalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Cildin tanınması adına cilt analizi gerçekleştirilir.
 • Analiz sonucunda, cildin hasarları tespit edilir.
 • Derinlemesine temizliği saplanan cilt, ozon buharı ile yumuşak ve pürüzsüz bir hal alır.
 • Tıkalı gözeneklerin açılmasının ardından, cilt nefes almaya başlar.
 • Hyalüronik asidin bulunduğu kolajen üretimi sağlayan madde cilde enjekte edilir.

Yapılan cilt bakımı, uzman dermatologlar eşliğinde gerçekleşmelidir. Cildin ihtiyaçları bu doğrultuda karşılanmış olur. Cilt için gerekli peeling ve maskelerin hazırlanması sonrasında, bakım için hazır hale gelinir. Yapılan aşamaların sonucunda cilt ihtiyaç duyduğu PH dengesine kavuşur.

Profesyonel Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Kişilerin hem estetik hem de sağlık açısından temizliklerine önem vermesi gerekir. İnsan cildinin hassas bir yapıya sahip olması, bu konuda daha bilinçli olunmasını gerektirir. Uzman kişilerden yardım almak, bu konuda yapabileceğiniz en mantıklı durumlar arasında yer alır. Cilt bakımının sağladığı faydalar, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Cilt sebumlardan arınarak, tüm kötü toksinlerden arınır.
 • Ozon buharı sayesinde, tüm tıkalı gözenekler açılır.
 • Cildin kolajen üretimi istenen seviyeye çıkar. Bu şekilde kan akışı da hızlanır.
 • Güneş ışınlarından olumsuz etkilenen cilt, hyalüronik asit sayesinde nemli bir görünüme kavuşur.
 • Kan dolaşımı hızlanarak, renk tonları eşitlenir.

Cilt bakımının faydaları, oldukça fazladır. Bu noktada profesyonel destek alarak, daha canlı ve göz alıcı bir cilde kavuşabilirsiniz. Cilt bakımı esnasında uygulanan aşamalar, kısa süre içinde ışıltılı bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Profesyonel Cilt Bakımı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Cilt bakımı olanaklarından faydalanmak isteyen kişiler, öncesinde uzmanlar aracılığıyla bilgi almalıdır. Bu aşamada yardım almak isterseniz dilediğiniz her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ve donanıma sahip kişilerden yardım alınarak, süreç hakkında daha bilgili olunabilir. Yapılan görüşmenin ardından, cilt sorunları ve cildin yapısı analiz edilmiş olur. Bu şekilde yöntemi de ortaya çıkmış olur.

Profesyonel cilt bakımı sırasında kullanılacak maddelere hastanın alerjisi olmaması gerekir. Uygulama öncesinde, düzenli ilaç kullanan kişilerin söz konusu ilaçlara ara vermesi gerekir. Özellikle dekan sulandırıcı ilaçların en az 7 gün öncesinde bırakılması gerekmektedir.

Profesyonel Cilt Bakımı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Profesyonel anlamda uygulanan cilt bakımlarının ardından, kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalar, yapılan işlemin uzun süreli olması adına oldukça önemlidir. Uzman doktor tarafından tavsiye edilen nemlendirici ve solüsyonların düzenli şekilde kullanılması kişilerin cilt elastikiyetlerini korur. Bu nemlendirici ve temizleyiciler, sabah ve akşam düzenli şekilde uygulanmalıdır.

Sabah ve akşam cildin temizlenmesi sonrasında, UV ışınlarına karşı dirençli olan yüksek faktörlü bir güneş kremi tercih edilmelidir. Profesyonel cilt bakımı sonrasında ilk 2 gün kesinlikle makyaj yapılmamalıdır.

Profesyonel Cilt Bakımı Neden Gereklidir?

Cilde gereken özen gösterilmediğinde, cilt üzerinde istenmeyen akneler ve ölü hücreler oluşur. Bu durum, zaman içinde cildin mat bir görünüme sahip olmasına neden olur. Cilt üzerinde oluşan akne ve siyah noktalar, cildin pürüzlü bir görünüme bürünmesine ortam hazırlar. Bu durum, estetik açıdan hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkarır. Bu tür olumsuzluklardan korunmak adına, ayda bir cilt bakımı yaptırılması gerekir.

Cilt bakımının önemi oldukça fazladır. Bu uygulamayı gerçekleştirecek olan kişiler, mutlaka alanında uzman olan kişiler olmalıdır. Kendi kendinize yaptığınız cilt bakımları, zaman içinde hatalı sonuçlara sebebiyet verebilir. Uzman kontrolünde yapılan cilt bakımlarında, bu tür bir sorunla karşılaşılması mümkün değildir.

Cilt Bakımı Aşamaları Nelerdir?

Güzellik merkezleri ya da sağlık yapılan cilt bakımının belli aşamaları bulunur. Bu aşamalar, kontrollü bir şekilde yürütülmesinin yanında, ortaya oldukça sağlıklı görüntüler çıkar. Cilt bakımının aşamaları, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Hastanın cilt yapısı derinlemesine şekilde tetkik edilir.
 • Cildi tıkayan tüm gözenekler açılır.
 • Ölü hücrelerin tümü vücuttan atılır.
 • Peeling uygulamasıyla cilt üzerinde ölü hücre kalmaz.
 • Peeling işleminin ardından cilde ozon buharı verilir. Bu şekilde cilt yumuşak hale gelir.
 • Cilt üzerinde yer alan tüm siyah noktalar temizlenir.
 • Sebum ve sivilcelerin temizlenmesi sonucunda gözenekler sıkılaşmaya başlar.
 • Bu aşamada cilde lifting uygulaması yapılır.
 • Bakımın son aşamasında, özel karışım cilde sürülür.

Profesyonel Cilt Bakımı Fiyatları 2024

Cilt bakımı yaptırmak isteyen kişiler, periyodik aralıklar dahilinde cilt bakımı uygulatmalıdır. Cilt bakım hizmeti almayı düşünen kişiler, profesyonel anlamda bir cilt bakım deneyiminden yararlanmış olur. Cilt akne ve sebumlardan arındırılır. Bu şekilde cildin yağ dengesi de korunmuş olur. Yağ dengesi istenen seviyeye geldiğinde, nefes almaya başlar.

Başarılı ve muhteşem sonuçların çıkması sonucunda, son yıllarda birçok kişi profesyonel cilt bakım hizmetlerinden yararlanmaktadır.  Cilt bakımı yaptırmak isteyen kişilerin ilk merak ettikleri şey, cilt bakımının fiyatı olur. Fiyatlar hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir. Profesyonel cilt bakımı fiyatları, kişinin cilt yapısı ve uygulanacak yöntemlere göre belirlenir.

Profesyonel cilt bakımı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçerek cildinize hak ettiği değeri verebilirsiniz. Profesyonel cilt bakımı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.