Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel Zayıflama, vücutta yağ tabakasının olduğu bölge hedeflenerek, kilonun yoğunlaştığı bölgelere teknolojik cihazlarla uygulanan zayıflama yöntemidir. Bölgesel zayıflatıcı uygulamaları, genellikle şu kısımlarda daha yoğun olarak görülmektedir:

 • Göbek çevresi
 • Kol çevresi
 • İç ve dış bacak çevresi
 • Basen

Yağ depolaması nedeniyle bu bölgelerde estetik olmayan görünümler ortaya çıkar. Fazla kilo sonucu, bu bölgelerde sarkma ya da deformeler olabilir. Bölgesel zayıflamalarda uygulanan yöntemlerden en çok tercih edileni olarak öne çıkar.Bölgesel zayıflatma ile kişiler, kısa süre içinde ideal vücut görünümlerine kavuşur.  Farklı seanslardan oluşan bu yöntem, kesinlikle uzman bir doktorun eşliğinde gerçekleştirilmelidir. Sağlıksız zayıflama yöntemleri, daha kötü ve geri alınamayacak sorunlara yol açabilir.Slimcare 4S + Bslim Uygulama Sonucumuz

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Fazla kilolarını veren kişiler, vücudunun belli bölgelerinde yaşanan fazla yağlanma sorunu nedeniyle dışarıdan kilo verdikleri belli olmayabilir. Bölgesel zayıflatma , var olan kiloları vermekten ziyade vücutta sorunlu olan bölgelerde yağ yakımını sağlamaya yönelik tercih edilmektedir.

Hedefe yönelik olarak yapılan tedavi sonucunda, kişiler kısa süre içinde ideal vücut görünümüne kavuşabilir. Bölgesel zayıflama öncelikle kişilerin ve spor egzersize başvurması önerilir.

Spor ve egzersizle verilemeyen inatçı yağlar, sonrasında uygulanan bölgesel odaklı zayıflama teknikleriyle sonuca kavuşur. Kilo verme amacı taşımayan bu yöntem, günümüzde oldukça fazla tercih edilmektedir. Vücudun herhangi bir bölgesinde bölgesel olarak zayıflama tedavisine başvurmak mümkündür.

Kilolu olmayan ancak vücudunun belirli bölgeleri vücuduyla orantılı olmayacak şekilde kilolu görünen kişiler, bölgesel zayıflamadan yararlanır. Gerek erkek gerekse kadınlar bölgesel zayıflatma tedavi yöntemlerinden faydalanır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel olarak zayıflama, vücudun belirli noktalarında bulunan inatçı yağlardan kurtulma işlemi olarak da düşünülebilir. Bölgelerdeki yağ birikimini ortadan kaldırmak amacıyla farklı tedavi yöntemlerinden yararlanılır.

Tedavi yöntemlerine karar verirken, yağlanmanın en çok nerede olduğu ya da kişinin vücut tipi ilk olarak hesaba katılmalıdır. Sonrasında, uzman doktor tarafından, başarılı bir tedavi sürecine başlanmış olur.

Yağlanma sonucunda, kişilerin vücutlarında farklı deformeler meydana gelir. Mevcut görünüm, estetik olmayan bir hal alır. Bu estetik olmayan görünüm, zaman içinde kişilerin yaşam kalitelerinin düşmesine neden olur.  Bu tür durumlarda, kişilerin hayat kalitelerini yeniden yükseltebilmek adına, yardım alması gerekir. Bu yardım mutlaka, uzman kişilerden alınmalıdır.

Estetik cerrahi yöntemleri uygulamaları kullanılmadan, birçok yöntemle bölgesel zayıflama tedavisi uygulanabilir. Bu tedavi şekillerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Lipofiz lüposuction bölgesel olarak yağlardan arınma işlemi,
 • Mezoterapi yöntemiyle yağlardan arınma,
 • Karboksiterapi yöntemi ile yağlardan kurtulma,
 • Ultrashape yöntemi yardımıyla inatçı yağlardan kurtulma,
 • Radyo frekans yöntemi gibi yenilikçi teknolojilere dayanan yağ yakma ve zayıflama yöntemleri örnek olarak verilebilir.

Bölgesel Zayıflama Aletleri

Bölgesel zayıflamada kullanılan aletler, gelişen teknoloji ile birlikte etkili sonuçlar vermeye başlamıştır. Kısa süre içinde etkili sonuçların alınması, bu aletlere olan ilgiyi de arttırmıştır. Bölgesel zayıflatma aletleri, mutlaka alanında uzman olan kişilerin eşliğinde kullanmalıdır. Aksi takdirde, uygun olmayan sonuçlara varmak mümkündür.

Vücudun herhangi bir bölgesi için bu bölgeye uygun olan zayıflama aletlerinden birisi kullanılabilir. Bu şekilde fazla yağlanmanın net şekilde önüne geçilir.

Vücut yağ yakmaya başladığında, genel olarak vücudun her kısmından yağ yakmaya başlar. İncelme ise bunun ardından başlar. Daha sağlıklı bir incelme gerçekleşmesi adına, uygun aletlerle bu incelme durumunu desteklemek mümkündür.

Masaj aletleri olarak bulunduğu gibi, egzersiz aletleri olarak da bölgesel zayıflama aletleri bulunmaktadır. Kan akışını dengelediğinden dolayı, dolaşım bozuklukları da kısa sürede giderilir. Cildin rahatlaması ve sıkılaşması adına oldukça etkili yöntemler sunmaktadır. Ciltte bulunan portakal şeklindeki yumrular, mevcut aletlerle giderilmiş olur.

Soğuk lipoliz ve power plate aletleri, bu alanda en çok tercih edilen aletler arasında yer alır. Sizler de bölgesel zayıflatma aletleri hakkında en net bilgiye ulaşmak isterseniz dilediğiniz her zaman bize ulaşabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflatma Hareketleri

Bölgesel olarak zayıflama işlemi, vücuttaki belli bir bölgeden memnun olmayan kişiler tarafından tercih edilir. Buna bağlı, bölgesel olarak uygulanabilecek farklı hareketlere sahiptir. Bölgesel hareketlerin her biri, farklı açılardan uygulanabilir. Aynı zamanda, farklı etkilere sahiptir. Göbek ya da kalça bölgesindeki yağlanmaları gidermek isteyen kişilerin, uygulayacakları hareketler birbirinden farklı olacaktır.

En fazla tercih edilen ve uygulamada sonuç veren bölgesel olarak uygulanan zayıflama hareketleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Köprü hareketi,
 • Squat hareketi,
 • Şınav hareketi,
 • Barfiks hareketi,
 • Merdiven tırmanma şeklinde uygulanan egzersiz yöntemleri şeklindedir.

Bölgesel Zayıflama Göbek

Bölgesel zayıflatmanın en çok tercih edildiği alan göbek ve çevresidir. Bu bölgede, zaman içinde inatçı yağlar birikir. Uygulanan diyet ve spor egzersizleri, çoğu zaman sonuç vermez. Kişilerin zaman içinde, hoş olmayan bir görünüme sahip olmasına neden olur. Vücudun belli bölgelerinde biriken yağlar, bazı zayıflama yöntemleriyle kısa sürede giderilir.

Göbek bölgesinde yaşanan yağlanma oldukça hızlıdır. Hızlı şekilde önlem alınmadığında, göbek çevresine yayılır. Zaman içerisinde bu bölgede hoş olmayan bir görünüm yaratır. Özellikle yapılan doğumlarla göbek bölgesinde giderilmesi zor yağlanmalar oluşur.

Bununla birlikte, yaşın ilerlemesi de göbek çevresinde fazla yağlanma olması konusunda destekleyici olur. Kişilerin yaşam şartları, bu durumdan olumsuz anlamda etkilenir.

Göbekte oluşan yağları eritmek amacıyla ilk sırada, egzersiz yapmak yer alır. Bu egzersiz yöntemleri, uygun diyetlerle desteklenmelidir. Daha inatçı ve geçmeyen yağlar, yapılan egzersiz ve diyetlerin yardımıyla geçmez.

Zaman içinde, kronik bir hal alır. Bu aşamada kişiler, teknolojik yeniliklerden de yararlanabilir. Liposuction,  BP serum ya da soğuk lipoliz bu yenilikler arasında yer almaktadır.

G5 Bölgesel Zayıflama

G5 masajı, özel bir cihaz yardımıyla uygulanır. Masaj esnasında, hızlı titreşimlerden yardım alınır. Masajın ritmik şekilde ilerleyen hareketleri sayesinde, etkili bir zayıflama gücü oluşur.

Kullanılan bu cihaz, vücutta yer alan fazla ödem ve yağları sahip olduğu titreşimler yardımıyla ortadan kaldırır. Kan akışı ve cilt kırışıklıklarını düzeltmesinin yanında, selülit tedavisinde de oldukça etkili sonuçlara sahiptir.

Bölgesel Zayıflama Yorumları

Bölgesel olarak zayıflama tedavileri hakkında yapılan yorumlar incelendiğinde, herkesin farklı şikayet ya da önerileri olduğunu görebilirsiniz. Her şeyden önce, kişilerin bu tür bir işleme girişmeden, rutin sağlık kontrollerinin hepsini yaptırmalıdır.

Sağlık kontrollerinin sonuçlarına bağlı olarak, bir tedavi yöntemi izlenmelidir. Kişiler bu şekilde, sağlıklı şekilde kilo verme deneyimlerine yönelmektedir. Zayıflatma tedavilerinin ardından, günlük yaşama aynı şekilde geri dönmek verilen kiloların daha fazla olarak geri alınmasına neden olur.

Bu açıdan tedavi süreci sonrasında da günlük yaşamdaki beslenme ve egzersiz rutinleri bir süre devam ettirilmelidir. Bu yaşam tarzını alışkanlık haline getirmek, verilen kiloların bir daha geri alınmasını zor hale getirir.

Zayıflama tedavileriyle ilgili ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Bölgesel Zayıflama Nedir? Fiyat Aralığı Nasıldır?

Bölgesel zayıflama fiyatları Nedir? Fiyat Aralığı Nasıldır? Bölgesel zayıflama fiyatlarını belirleyen en önemli etken seçilen tedavi yöntemidir. Örneğin, bslim + slimcare seans fiyatları ortalama 1500 TL’dir. Aynı zamanda slimcare ortalama 3500 TL’den başlayabiliyor. Bu aya özel kampanyamız ile birlikte Bslim + slimcare fiyatlarımız 10 seans 4500 TL’dir.

Bölgesel Zayıflama Kalıcı Mıdır? Tabiki kalıcı bir etki sunar. Hastanın hareketsiz bir yaşama devam etmesi sağlıksız veya dengesiz beslenmesi yağların tekrardan ortaya çıkmasına neden olur.

Bölgesel zayıflama ile kaç kilo verilir?

8 ile 10 Seans aralığında değişen bir uygulamadır. 8 ile 10 seans aralığında kişinin kendisine önerilen programa uymasıyla birlikte 3 cm ile 15 cm kadar kilo kaybı görülmektedir.
10 Seans alınan bölgesel zayıflama uygulaması ile zayıflamak tabiki mümkündür. Tek seansta bile belirgin ölçü alınan bslim + slimcare uygulamalarında 15 cm’e kadar incelme sağlanmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2023

Sıkı ve belirgin cilt hatlarına sahip olmak isteyen kişiler, bölgesel zayıflamanın iyileştirici etkisinden faydalanır. Fiyatlar üzerinde etkili olan birçok farklı nokta bulunur. Tedavi esnasında kullanılan yöntem, fiyatları belirleyen en önemli noktalardan birisidir.

Bölgesel zayıflama fiyatları hakkında en net bilgilere sahip olmak isterseniz dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir ve tedaviyi başlatabilirsiniz. Bölgesel zayıflama fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Instagram : bukbeauty