Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje uygulaması özellikle aynı renk oje tercihi yapan ve oje sürmeye zamanı olmayan kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Normal ojeler belirli bir zaman içerisinde soyulma gibi deformasyona uğrayabilir. Bu durumlarda da ojenizi yenilemeniz gerekebilir. Bu durum fark etmeseniz de çok zaman alan bir hale dönüşebilir.

Zaman kaybının önüne geçmek için kalıcı oje uygulaması yaptırabilirsiniz. Uzun süreli şekilde deformasyona uğramayan ve kalıcılığını uzun süreler koruyabilen bir işlemdir. Bu işlemi yaptırdıktan sonra belli bir süre boyunca deformasyon gözlenmez.

Uzun bir süre düzgün pürüzsüz ve parlak görünümlü tırnaklara sahip olursunuz. Bu yüzden bu uygulama özellikle oje sürmek ve tırnak bakımı için zamanı olmadığını düşünenler için tercih edilebilir bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. Son yıllarda özellikle çalışan kadınların tercihleri arasında yer alıyor.


Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

Öncelikle manikür, pedikür işlemleri yapılarak tırnaklar tertemiz bir hale getirilir. Sonrasında tırnaklara oje sürülmeye başlanır. Sürülen her katmanın kalıcı olması için UV ışınları altında bekletilir. Bu işlem tam kalıcılık için iki ya da üç defa uygulanır. Bu sürecin sonunda UV ışınları sayesinde sürülen ojeler kalıcı bir hale getirilmiş olur.

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama sadece ojenin sürülmesinden ibaret değildir. Bu süreç boyunca tırnak bakımı için gerekli olan manikür, pedikür, tırnak temizliği gibi işlemler tek tek özenle uygulanır. Bu uygulama aşaması ardından oje sürülmesi ve ışınlar ile kalıcı hale getirilmesi sürecine başlanır. Son aşamada ise en üstteki tabakaya cila uygulaması tercihinize göre yapılabilir.

Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır?

Bu uygulamada kullanılan ojeler özel jel malzemelerden üretilmiştir. Bunun yanında UV ışınları ile desteklenen bu özel yapım ojelerin kalıcılığı 2 ila 3 hafta arasında sürebilmektedir. Bu süreç boyunca herhangi şekilde soyulma ve deformasyon durumları yaşanmaz. Ek olarak uygulamadan hemen sonra elinizi ve tırnaklarınızı rahatlıkla su ile temas edebilirsiniz.

Kalıcı Oje Özellikleri Nelerdir?

Bu uygulamanın ön plana çıkan özellikleri şu şekildedir:

 • Öncelikle kalıcı olduğu için zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
 • Uygulanması kolay ve hızlıdır.
 • Uygulandıktan hemen sonra rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Uygulanmasından önce genel tırnak bakımları da kesinlikle yapılır.
 • Yaklaşık 3 hafta boyunca kalıcı ojelerinizin keyfini çıkartabilirsiniz.
 • Kalıcı ojenin ön plana çıkan özellikleri bu şekildedir.

Kalıcı Oje Nasıl Sürülür?

Uygulama sürecinde önce tırnak bakımı yapılır. Sonrasında tırnaklarınız öncelikle UV ışınları ile biraz kurutulur. Sonrasında ise normal şekilde oje sürer gibi sürülmeye başlanır. Sürülen her katman ardından UV ışınları tekrar kullanılır ve uygulanan katman kurutulur. Her katman için 45 ila 60 saniye arası UV ışınlarına tutmanız gerekmektedir.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkar?

Yaptırdığınız kalıcı oje süresinden önce çıkmasını istiyorsanız aşamalar halinde ilerlemelisiniz.

 • İlk olarak tırnağınızın üst kısmını belirli bir süre boyunca törpüleyebilirsiniz. Bu ilerleyen süreci kolaylaştıracaktır.
 • Sonrasında aseton ile ıslattığınız pamukları alüminyum folyo ile sarıp tırnak etrafında 25-35 dakika arası bekletmelisiniz. Bu sürecin sonunda oje sökülmeye başlayacaktır.


Kalıcı Oje Avantajları

Kalıcı ojenin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Öncelikle zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
 • Yaklaşık 3 hafta kalıcıdır ve herhangi bir şekilde zarar görmez.
 • Eğer erkenden çıkmasını isterseniz pamuk ve aseton ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz.
 • Uygulanması ardından belirli bir bekleme süresi yoktur. Ellerinizi rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kalıcı Ojenin Daha Dayanıklı Olması İçin Neler Yapılmalı?

Bu uygulamanın daha dayanıklı olması için çok kullanılan 3 tane yöntem vardır. Bunlardan ilki kalıcı oje uygulamasını temiz ve bakımlı tırnaklara yapmaktır. Bunun dışında uygulanan ojenin üzerine cila uygulanması da dayanıklılığını arttırır. Diğer bir seçeneğinizde birden çok katman uygulaması yaptırmaktır. Bu tüyolar ile dayanıklılığını arttırabilirsiniz.

Kalıcı Oje Asetonla Çıkar Mı?

Uygulama sonrası ojeyi çıkarmanın iki yolu vardır. Bunlardan ilki uygulanan ojenin eskimesi yani 3 haftalık sürecin geçmesidir. Diğer seçenek ise aseton kullanımıdır. Aseton kullanımında yapmanız gereken ise pamukları aseton ile ıslatarak tırnaklarınızın etrafına sarmaktır. Eğer pamukları alüminyum folyo ile sararsanız daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kalıcı Oje İçin Hangi Renk ve Desenler Tercih Edilmelidir?

Bu durum tamamen kişinin zevkine bağlıdır. Öncelikle belirtmek isteriz ki sürekli farklı ojeler denemeyi seven biriyseniz bu uygulama size göre değildir. Fakat hep tek renk ya da tek desen tercih ediyorsanız kalıcı oje uygulaması tam sizlik olabilir. Bu süreçte seçeceğiniz veya tercih edeceğiniz renkleri yaptırma sürecinde kararlaştırabilirsiniz.

Kalıcı Ojenin Tırnağa Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Bu uygulama medikal anlamda kanıtlanan bir uygulama olduğundan herhangi bir zararı yoktur. Özellikle ışın kullanımı olması zararı olduğu düşüncesine itebilir. Fakat kalıcı oje işlemi medikal olarak belgelenmiş sağlığa zararı olmayan yararlı bir işlemdir. Kullanılan oje ve ışınların büyük ölçüde alerjik ve sağlığa zararlı bir etkisi yoktur.

Kalıcı Oje Sürmeden Önce Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncesinde yapılması gereken tırnak bakım aşamaları şu şekildedir:

 • Oje sürülmeden önce manikür işlemi yaptırmalısınız. Çünkü manikür uygulaması bu işlemin yapımını kolaylaştırır.
 • İkinci bakım aşaması ise tırnakların yağ ve nemden tamamen arındırılması yani temizlenmesi aşamasıdır. Bu süreç sonunda hafif kuruma için tırnaklar 15-20 saniye ışın altında bekletilir.

Oje Sürülürken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oje sürülürken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Kalıcı oje dışındaki oje sürümlerinde kurutuculardan uzak durmalı ve doğal şekilde kurumasına özen göstermelisiniz.
 • Boyama aşamasından sonra bir süre tırnaklarınızı soğuk su altında tutun.
 • Üç darbe kuralını unutmayın.

Oje sürülürken dikkat edilmesi gerekenler bu şekildedir.

Ne Kadar Zaman Kullanabilirim?

Bu uygulama sonrası yaklaşık 2-3 hafta boyunca ojelerinizi kullanabilirsiniz. Kullanım sürecinde dayanıklı olmasına rağmen tırnaklarınızı çok sert darbelerden korumanız gerekebilir. Bu durumun bilincinde olarak kullanmalısınız.

Daha Dayanıklı Olması İçin Neler Yapılmalı?

Daha dayanıklı olması için yapabileceğiniz işlemler; uygulanması ardından şeffaf cila sürmek, temiz ve bakımlı haldeki tırnaklara uygulamak ve uygulama sürecinde birden çok katmanlı bir uygulama yaptırmaktır.

Tırnağa Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Tırnağa herhangi bir zararı yoktur. UV ışınlarının kullanılıyor olması zararlı olduğunu düşündürebilir. Fakat tırnaklarımız keratin denen ölü bir maddeden oluştuğundan bu işlemin vücudumuza ve sağlığımıza herhangi bir etkisi görülmez.

Bu süreçte kullanılan ojelerde aynı şekilde onaylanmış ve sağlığa zarar vermeyecek ojelerdir. Yani kalıcı oje uygulamasının sağlığa ve tırnaklara herhangi bir zararı kesinlikle yoktur.

Kalıcı Oje Yaptıranların Yorumları

Bu uygulamayı yaptıran herkes bu süreçten memnun ayrılıyor. Çünkü uygulama medikal olarak herhangi bir zarar ya da yan etki içermiyor. Yaptırdıktan sonra ise sizlere günler boyu sürecek parlak ve ojeli tırnaklar sağlıyor. Özellikle törpülemediğiniz sürece 3 hafta boyunca parlak ve temiz ojelere sahip oluyorsunuz.

Kalıcı Oje Fiyatları 2022

Fiyatlar yaptırılan yere, kullanılan oje markalarına göre değişir. Özellikle yaptırdığınız şehir ve yaptırdığınız yer de bu fiyatlar üzerinde çok etkilidir. Bunun yanında kaç katman uygulandığı veya işlemin birden çok seans sürme durumları da fiyat üzerinde etkili olur.

Bu yüzden kesin bir fiyat bilgisi almak için yaptıracağınız yer ile görüşmelisiniz. Kalıcı oje fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.