Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel İncelme, farklı cihazların yardımıyla bölgesel yağların yakılması işlemine adı verilir. İşlem sonrasında, gözle görülür oranda incelme sağlanır.

Bu şekilde kişiler, istedikleri vücut ölçülerine kavuşur. Çeşitli dalga boyları ve ses dalgalarının etkisiyle uygulanan yöntem, farklı teknolojilerle zayıflama hakkında net sonuçlar verir. Bu işlemde birçok farklı cihazdan yararlanmaktayız.

Yapılan tüm işlemler, uzman doktor eşliğinde gerçekleşmelidir. Bu şekilde, seans aralıklarında oluşan farkları gözle görebilirsiniz.

Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Seanslar halinde uygulanan bölgesel inceleme uygulamaları, net sonuçlar vermesi adına oldukça önemlidir. İşlemin kaç seanstan oluşacağı, kişilerin vücut yapılarıyla doğrudan ilgilidir. Bu nedenle işlem öncesinde doktor tarafından uygun tetkiklerin tümü yapılmalıdır. Bu şekilde, bölgesel inceleme ile ilgili daha net bir yol izlenebilir.

Bölgesel incelemenin yapılacağı bölgede gerekli tetkiklerin yapılmasının ardından, bir yöntemi uygulanır. Hasta bu esnada, ağrı ya da acı hissetmez. Oldukça ince iğnelerin yardımıyla kişilerin vücuduna kullanılan maddeler enjekte edilir.

Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanır?

Bölgesel incelmenin yapılacağı kişiler, fazla kilolardan rahatsız olan kadın ve erkeklerdir. Bu uygulanmasının zararlı olduğu kişileri, şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hamilelerde, çocuğa herhangi bir zarar gelmemesi adına uygulanmaz.
 • Kalp pili kullanan kişilere uygulanması doğru değildir.
 • Ciddi kalp sorunu yaşayan kişilere uygulanamaz.
 • Uygulama yapılacak bölge çevresinde metal protez bulunuyorsa uygulama için doğru değildir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen incelme yöntemleri, vücuttaki inatçı yağların yakılması ve vücudun ideal beden ölçülerine kavuşması anlamına gelir. Uzun süre kilolu olan bireyler, kilolarından kurtulduklarında vücutlarında estetik olmayan bir görünüm oluşur.

Bu görünüm, bölgesel olarak uygulanan inceleme yöntemleriyle eski haline kavuşur. Bölgesel zayıflama yöntemleri uygulanırken yalnızca diyet yeterli olmayabilir.

Gelişen teknolojiyle birlikte, inatçı yağlardan kurtulmak hızlı ve etkili hale gelmiştir. Vücutta kilo kaybı olmasına rağmen incelmeyen bölgeler, lokal zayıflama yöntemleriyle eski görünümlerine kavuşabilmektedir.

Öncelikle zayıflama için etkili bir diyet ve spor programı uygulanmalıdır. Yapılan egzersizler, özellikle bacak ve basen bölgelerinde incelme sağlar.

Bölgesel incelmede kullanılan yöntemler, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Yağların donarak parçalanması yöntemine dayanan soğuk lipoliz yöntemi,
 • Isı artışının dayanmasına bağlı zayıflamaya dayanan radyofrekans uygulamaları,
 • Bölgesel zayıflamada etkili sonuçlar veren lazer yöntemi,
 • Kasları güçlendirerek yağ yakımını destekleyen Emsculpt yöntemi,
 • Saten ve vücut germe yöntemleri kullanılarak zayıflama başlanması şeklindedir.

Bölgesel Zayıflama Cihazları

Çeşitli dalga boylarında ve ses dalgalarında bölgesel incelme yöntemleri yapılır. Yağ yakımı ve bölgesel olarak zayıflama yöntemlerini içerir. Bölgesel incelmeler de birçok farklı cihazdan yararlanmak mümkündür. En fazla tercih edilen cihazlar, şu şekilde sıralanabilir:

 • Ultrashape
 • Smootshapes
 • Eximia

Bu tip cihazlar, kesinlikle uzman kontrolünde yapılmalıdır. Seans arasındaki farklılıklar, gözlem altına alınmalıdır. Cihaz özelliklerini açıklamak gerekirse, şu şekilde özetlenebilir:


Ultrashape Bölgesel İncelme Cihazı

Cihaz içeriği, son teknolojiye dayanır. Vakum yardımıyla radyo frekansları birleştirilir. Doğal metabolik yağlar kullanılarak, yağ hücreleri parçalanır. Yaklaşık olarak 1 ile 1 buçuk arasında sürer. sonrasında, iyileşme süreci olmaz.

Herhangi bir tıbbi işlem gerektirmediğinden, bölgesel zayıflamada oldukça etkili sonuçlar verir. Odaklı ultrasound teknolojisi yardımıyla vakum yardımlı radyo frekans yararlarını içerir. Hedeflenen bölge civarında, kan damarlarının sıkılaşmasını sağlayan, aynı zamanda cilt sıkılaşmasını sağlayan bir yöntemdir.

Yaklaşık olarak 1 ile 1,5 saat arasında değişen bir süreye sahip olan Ultrashape, işlem sonrasında vücutta kızarma ya da morarma görülmemesini sağlar. sonrasında, herhangi bir iyileşme süreci bulunmaz. İşlem sonrasında, herhangi bir bakım ihtiyacına gerek kalmaz. Sonuçlar uzun süreli olarak devam eder. Yağ hücreleri, kalıcı şekilde yok edilir. Kalça ya da bel bölgesindeki inatçı yağlar, bu yöntemle bölgesel incelme konusunda avantajlı konuma gelirsiniz.

Smoothshapes İle Bölgesel İncelme

Lazer ve ışık sistemlerini içeren mekanik uygulamalara sahip olan Smoothshapes, yağ dokusunu hedefleyerek lazer sistemiyle sıkılaştırma sağlar. Dolaşımı düzenleyen bu uygulama, yağın hücre dışına çıkmasını kolaylaştırır. Hücreler arasındaki sıvıyı yönlendirmesinin yanında, selülit görünümünü de düzenlemeyi hedefler. Özellikle kalça ve baldır bölgesinde yoğun olarak görülen selülit oluşumunu iyi hale getirir. Cildin sıkı ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Selülit en sık kullanılan yöntem, Smoothshapes yöntemidir. Karın ve sırt bölgesinde görülen selülit, bu yöntemle büyük oranda iyileştirilir. sürecinin sonunda, 1 ya da 2 beden incelme yaşanır. Bu durum, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Göğüs altı ve diz arasında bulunan tüm bölgelere uygulanır. Uygulama süresi, 40 ile 80 dakika arasında değişir. 8 seans sonrasında, yaşanan değişimleri net şekilde görmek mümkün hale gelir.

Eximia (Kavitasyon) Cihazı ile Bölgesel İncelme

Selülit ve ultrason yardımıyla bölgesel yağlanma ile savaşan kavitasyon, cerrahi olmayan bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrason yardımıyla yağ dokusundaki hücre sıvılarında basınç değişiklikleri yaşanır. Öncesinde köpüklenme yapılmasının ardından, patlama etkisi yaratır. Bu etkiye, kavitasyon adı verilir. Depo yağların yapısını bozan kavitasyon, hücrelerin duvarını tahrip eder. Lenf yolu yardımıyla yağ asitleri de parçalanmış olur.

İlk seans sonrasında, 2 ile 10 cm arasında değişen bir incelme görülür. Sonraki seanslarda, haftada 2 daha sonra ise 1 seans olarak devam eder. Kişinin mevcut durumuna göre, kaç seans uygulanacağı belirlenir. desteklemek amacıyla yağsız diyet yapılmasının yanında, bol su içilmelidir.

Radyo frekans İle Bölgesel Yağ Yakımı

Su içeren bütün dokuları harekete geçiren radyofrekans, dalgaların çok derine iletilmesi sonucu ısınır. Bu teknoloji sayesinde, su düzeyi oldukça yüksek olan hücrelere kolay şekilde ulaşmak mümkün hale gelir. Bu şekilde yağ dokusu da iletilmiş olur. Hem derin hem de yüzeysel olan selülitli bölgelerin tümü, bu yöntemi ile kesin olarak iyileşir.

Yüz ya da vücuda uygulanabilen seansın süresi, 6 ile 8 seans arasında değişir. Bununla birlikte, 2 seansın sonunda, gözle görülür değişiklikler yaşanır. Sarkık bir cilt yapısına sahip olan yaşlılarda, seans süresi, 12 ya da 14 seansa kadar uzar. 15 günde bir, uygulamanın tekrar edilmesi gerekir.

Kişinin vücut tipine bağlı olarak haftada iki ya da dört kez bölgesel incelme yapılabilmektedir.

PowerShape Zayıflama Teknolojisi

4 farklı tekniğin bir arada kullanıldığı powershape; ses dalgası, vakum, kızıl ötesi ışık ve radyo frekans yöntemiyle uygulanır. En etkili incelme cihazlarından birisi olarak öne çıkar. Zayıflama teknolojileri ile ilgili en ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Bölgesel İncelme Fiyat Aralığı

Bölgesel incelme fiyatları Nedir? Fiyat Aralığı Nasıldır? Bölgesel incelme fiyatlarını belirleyen en önemli etken seçilen yöntemidir. Örneğin, bslim + slimcare seans fiyatları ortalama 1500 TL’dir. Aynı zamanda slimcare ortalama 3500 TL’den başlayabiliyor.

Bölgesel incelme Yaptıranların Yorumları

İşlem öncesi ve sonrasında düzenli uygulandığı takdirde, oldukça etkili sonuçlar almak mümkündür. Burada en önemli nokta, seanslara düzenli olarak katılım sağlamaktır. Vücut tipi ve yağlanmaya bağlı olarak seans sürelerinde değişiklik olabilir.

Bölgesel İncelme Fiyatları 2024

Kişilerin yağlanma miktarları ve yağlanmanın en çok nerede olduğuna uygun olarak, fiyatlandırma yapılır. Bölgesel incelme hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bölgesel incelme fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Vücuttaki kemikli alanlar hariç hemen hemen her bölgeye uygulanabilir. Yağ tabakasının kalınlığının %35 ile %45 aralığında azaltılması ve 3 ila 11 cm incelme hedeflenmektedir.

En iyi bölgesel zayıflama yöntemi nedir?

Bslim olarak bilinen yöntem soğuk lipoliz gibi bir uygulama olup vücuttaki yağlardan kurtulmanızı kolaylıkla sağlamaktadır. Yağ hücrelerini zayıflatır ve vücuttan atılmasını sağlar. Göbek, yan bölge, alt karın, sırt, basen ve bacak gibi bölgelerde oluşan yağ fazlalıklarınızda tek seansta belirgin etki sağlar. Bölgesel incelmede ve zayıflamada bilinen en iyi yöntemlerdendir.

Bölgesel incelme kaç seansta belli olur?

Bölgesel incelmede işlemler yaklaşlık olarak 60-120 dk arasında sürmektedir. Ortalama 6-8 seans arasında uygulanmaktadır. Karın dışında bacaklara da bölgesel incelme uygulanabilir. Bu konuda bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
Bölgesel incelme seansları genelde 10 seans olmaktadır. Seans aralıkları 60 dakika ile 120 dakika aralığındadır.

Instagram : Bukbeauty