Kaş Tasarımı Nedir?

Kaş Tasarımı, kaşların yüz hatlarına uyumlu bir şekilde yeniden tasarlanmasına verilen yöntemdir. Bireylerde estetik kaygıların artmasıyla birlikte; estetik, güzellik ve bakım alanlarında bir takım yeni çalışmalar yapılmaya başlanmıştır.

Bu doğrultuda, son zamanların popüler uygulamalarından olan kaş tasarımı çalışmaları da büyük önem kazanmıştır. Kaş tasarımı uygulamalarının insanlar tarafından en sık tercih edilen uygulamalardan birisi olmasının sebebi, kaşların insan çehresini değiştirme gücünün sanıldığından çok daha büyük olmasıdır.


İnsanlar çoğu zaman hiç konuşmadığı, hatta ilk kez gördüğü birisi hakkında bazı önyargılara sahip olmaktadır.  Hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığı kişiler için; sempatik, sert, soğuk, iyi bir insan gibi düşüncelerin var olması çok sık rastlanan bir durumdur.

İnsanlar birini gördükleri ilk 7 saniye içerisinde o insan hakkındaki kararlarını vermektedir. İlk 7 saniye görünümünde insanların karar verme mekanizmasını en çok etkileyen şeylerden biri de kaşlardır.  Kaşlar insan yüzünün ifadesini belirleyen en önemli unsurlar arasındadır.

Kaşlarınızın şekli bakışlarınızı, ifadenizi ve hatta yüz şeklinizi bile değiştirmektedir.  Yüzünüze uygun olmayan yanlış bir kaş şekli, olduğunuzdan daha farklı gözükmenize neden olabilir.  Yanlış alınmaya maruz kalmış, şekli bozuk, yüzünüze uygun olmayan kaşlarınızı, çeşitli analizler ve ölçümler yaparak yeniden şekillendirebiliyor; yüzünüze uygun bir kaş tasarımı gerçekleştirebiliyoruz.


Kaş Dizaynı Nasıl Yapılır?

Kaş dizaynı kişiye özel yapılan bir uygulamadır. Kaşlarınızı tasarlarken sizin yüz ölçülerinizi baz alarak, yüz şeklinize, göz yapınıza ve altın oran kurallarına uygun olarak çalışma yapmaktayız.

Yüzünüze uygun kaş şeklinizi belirlerken; yüzünüzün orta noktasını belirliyor, daha sonrasında yüz tipinize uygun olan kaş şeklini göz ve burun hizalarınızı da değerlendirerek altın oran hesaplamasıyla tasarlıyoruz. Kaş dizaynında doğru ölçüm yapmak hayati önem taşır.

Hesaplamalar milimlerle ölçülmelidir. Profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılan kaş tasarımları tatmin edici sonuçlar vermediği gibi yüz ifadenizin tamamen farklı algılanmasına da neden olabilir. Uzmanlarımız kaş tasarımı uygulamalarında titizlikle çalışarak sizin için en uygun olan kaş şeklini tasarlamaktadır.

Kaş Laminasyonu Kimler İçin Uygulanır?

Kaş laminasyonu kaşların daha sağlıklı ve düzgün yapıda gözükmesi için yapılan yarı kalıcı bir bakım yöntemidir. Genellikle kalın kıl yapısına sahip, kaşlarında sürekli olarak aşağıya doğru kayma, şekil bozukluğu yaşayan hatta kaş asimetrisine sahip kişiler için uyguladığımız bir yöntemdir.

Kaşlarınız sürekli olarak aşağı düşüyor ve yanlış yönlere uzayarak gün içinde bile sürekli kontrol etmenize neden oluyorsa kaş laminasyonu sizin için uygun bir yöntem olacaktır. Kaş laminasyonu sayesinde kaşların aşağı düşmesini engelleyerek, yukarı taranmış ve kusursuz bir görüntü elde etmekteyiz.

Erkek Kaş Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaşların, yüz hatlarına olan etkisi elbette yalnızca kadınlarda meydana gelmediği için kaş tasarımı uygulamalarına olan ihtiyaç ve talep erkeklerde de mevcuttur. Kaşlar, cinsiyet fark etmeksizin her insanın yüzünde büyük bir etkiye sahiptir. Dolayısıyla kaş tasarım uygulaması çok sayıda erkek tarafından da tercih edilmektedir.

Erkeklerin kaş tasarımları yapılırken doğallık ön planda olmalıdır. Kaş tasarımı yaptırmak isteyen erkeklerin neredeyse çoğu kadınsı bir kaş hattı yapılmasından korktuğu için bu işlemden vazgeçmektedir.  Kliniğimizde bu işlem unisex bir işlem olarak değerlendirilmektedir.

Ancak erkek ve kadın kaş tasarımlarında uygulanması gereken yöntemler birbirinden farklılaşır. Bu nedenle erkeklerin kaş tasarım çalışmaları, doğallık ön planda tutularak doğal ve yüz tipine uygun bir kaş tasarlanarak gerçekleştirilmektedir.

Doğru Kaş Tasarımı Neden Önemli?

Söz konusu kaş tasarımı olduğunda, önemli olan güzel bir kaş görünümü elde etmekten ziyade doğru bir kaş görünümü elde etmektir. Yalnızca kaş şekli olarak güzel görünen bir kaş tasarımı kişinin yüzü ile uyumlu olmadığında, kişinin yüz ifadesini olduğundan çok daha sert gösterebilir, ya da zaten uzun olan yüz şeklinin daha da uzun gözükmesine neden olabilir.

Güzellik algısını oluşturan etkenler, oranlarla ilişkilidir. Bu nedenle doğru kaş tasarımında da oranlar çok önemlidir. Kaş tasarımları kişiye özel yapılır zira herkesin yüz ölçüsü birbirinden çok farklıdır. İşin profesyoneli olmayan kişiler tarafından yapıldığında kötü bir tecrübe yaşamanıza neden olabilir. Sizin için en uygun kaş tasarımını gerçekleştirmek için uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kaş Laminasyonu

Kaş laminasyonu olarak adlandırılan işlem kaşlarınızın daha sağlıklı ve daha düzgün bir görünüme sahip olması için uygulanan bir bakım yöntemidir. Bu uygulama kaş olarak da bilinmektedir. Ancak uygulamalarının aksine, kaş enjeksiyon uygulanarak yapılmamaktadır. Bu uygulamayla birlikte güçsüz kaşlar, güçlendirilerek uzun süreli sağlıklı ve düzgün bir görünüm elde edilmektedir.

Kaş laminasyon işleminin öncelikli amaçlarından biri, güçsüz kaşların sağlığına kavuşması için gerekli bakımlarının yapılarak kaşların sağlıklı bir yapıya kavuşmasıdır. Kaşların güçlenmesi için; argan yağı, keratin gibi kılları güçlendirme etkisi olan çeşitli yağlar ve vitaminlerden oluşan bir bakımı yapıldıktan sonra, kaşlarınıza zarar vermeyecek doğal içeriklerden oluşan özel bir sabitleyici kullanarak kaşlarınızın daha uzun süre düzgün görünmesini ve sağlıklı büyümesini sağlıyoruz.

Kaş Tasarımında Hangi Uygulamalar Trend

Kaş tasarımında uygulanan birçok farklı teknik bulunmaktadır. Kaş dizaynı yaptırmak isteyen kişiler, özellikle seyrek kaş yapısına sahip olanlar, kaş tasarımı yapılırken kaşlarının doğal bir görünüme sahip olmaması endişesini yaşamaktadır.

Kaşların doğal durması, yüzün de daha doğal ve canlı gözükmesini sağlamaktadır. Bu nedenle son zamanlarda kaş tasarımında en trend uygulamalar kaşların daha doğal bir görünüme sahip olmasını sağlayan uygulamalardır. Son zamanlarda kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulamalar 3D görünüm doğallığı hedefleyen Microblading tekniği ve pudralama tekniğidir. Her iki teknik de farklı yöntemlerle doğal bir görüntü yakalamayı hedeflemektedir.

Kaş Kontürü Nasıl Yapılmalı?

Kaş kontürü, kaşların istenilen dolgunluğa ulaşması ve kaşların şekliyle uyumlu olarak bir bütün halinde yüzde uyumlu ve güzel bir görünüm yaratması için uygulanan bir yöntemdir. Kaşların şekli yüz hatlarınıza çok uygun olsa bile seyrek görünümlü kaşlar istenilen bütün bir güzellik algısını yaratmayabilir.

Zaman içerisinde yanlış bakım ve yanlış kaş alımları sonucunda kaşlarda seyrelme yaşanabilir. Kimi insanlarda bu seyreklik genetik olarak var olduğundan kaş kontürü oldukça yaygın kullanılan bir yöntemdir.

Kaş kontürü birkaç farklı teknikle yapılabilmektedir. Microblading tekniği ya da kaş dövmesi gibi yöntemler bunlara örnek olarak verilebilir. Kaş kontürü yapılırken hedeflenen sonuç kaşın şekli, kalınlığı, kavisleri gibi tüm özellikleriyle bir bütün olarak yüz tipine uygun ve güzel bir görünüm yakalanmasıdır. Bu nedenle kaş kontürü yapılırken, kaşın bu işleme olan ihtiyacı iyi belirlenmelidir. Kaşlarınızın seyrek görünümü, sizi rahatsız ediyorsa uzmanlarımızdan kaş kontürü ile detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaş Tasarımı Fiyatları 2o24

Kaş tasarım işlemlerinde fiyat bilgisi; kliniğe, yapılan işlemlere, şehirlere ve daha birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Alanında uzman olmayan, yeterli donanım ve eğitime sahip olmayan kişiler tarafından yapılan işlemler düşük ücretli olmaları sebebiyle ne yazık ki facialara sebep olmaktadır.

İnsan cildine yapılan işlemler uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir. Kaş tasarımı işlemlerimiz hakkında merak ettikleriniz varsa bize ulaşabilir, 2024 kaş tasarımı fiyatlarımız hakkında bilgi alarak işlemi başlatabilirsiniz. Kaş tasarımı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Daha fazla uygulamamız hakkında bilgi almak için instagram adresimizi takip edebilirsiniz ; bukbeauty