Amerikan Cilt Bakımı Nedir?

Amerikan Cilt Bakımı ile cildin ihtiyacı olan bakım kombine bir şekilde ve tek bir aşamada gerçekleşmektedir. Bu cilt bakımı sayesinde parlak, canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün olmaktadır. Cildi derinlemesine besleyen ve nemlenmesini sağlayan bu uygulama sayesinde ciltteki deri hücreler uzaklaştırılmaktadır.

Amerikan cilt bakımı, cilt yenileme, akne ve leke bakımında arzu edilen sonuçlara ulaşmada oldukça etkili bir yöntemdir. Bu uygulama FDA onaylı cihazlar ile yapılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli cilt yenileme olanağı sağlamaktadır. Bu işlemlerde kullanılan cihazlar, vortax teknolojisini içermekte ve bu teknoloji sayesinde cildin kolay bir şekilde iyileşmesi ve yenilenmesi gerçekleşmektedir. Birçok faydayı tek bir seans içerisinde görmeyi sağlayan amerikan cilt bakımı ile kısa sürede başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Amerikan cilt bakımı; akne, iz, leke ve anti aging kullanılan profesyonel uygulamalar arasında yer almaktadır. Özellikle ilk defa cilt temizleme, yenileme, nemlendirme ve diğer yöntemlerin kombine edilerek gerçekleştirildiği sistemdir. Her cilt tipine uygulanmasından dolayı sıklıkla başvurulan yöntemlerden birisi olan Amerikan cilt bakımı, kısa sürede sonuç vermesinden dolayı da tercih edilmektedir. Bu cilt bakım işlemleri ile cilde uygulanan ürünler cilt altına iletilmekte ve  etkinin vermesi sağlanmaktadır.

Bu işlemlerde özel vakumlu teknolojiye sahip cihazlar kullanılmaktadır. Vakumlama sistemi aracılığı ile ciltteki yağ, kir, siyah nokta, akne ve sivilce acısız bir şekilde temizlenmektedir. Ölü olan hücreler peeling işlemleri ile arındırılır ve ciltte derin bir temizlik gerçekleştirilir. Amerikan cilt bakımı birçok cilt sorunu harmanlayarak ortadan kaldırdığı için tüm dünyada kullanılmaktadır.

Amerikan cilt bakımı sayesinde cilt yapısı bütün mevsimlerde korunmakta ve cildin sağlıklı yapısı muhafaza edilmektedir. Cildin pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahip olması için klasik bakımlardan ziyade Amerikan cilt bakımı yaptırmanın önemi oldukça büyük olmaktadır. Bu işlemler aracılığı ile başarılı ve hızlı sonuçlar alabilmek mümkün olmaktadır.

Amerikan cilt bakımı ne işe yarar?

Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler olan veya Amerika pazarına özgü olan cilt bakımı ürünlerini veya tekniklerini ifade etmek için genellikle “Amerikan cilt bakımı” terimi kullanılır. Ancak temel prensipler evrenseldir ve her yerde cilt sağlığını ve görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir. Bu nedenle, cilt bakımı her yerde uygulanabilir.Cilt bakımı, cildin temizlenmesini, nemlendirilmesini, korunmasını ve iyileştirilmesini sağlamak için kullanılan bir dizi yöntem ve üründen oluşur. Amerikan cilt bakımı veya herhangi bir cilt bakımı yönteminin amacı aşağıdaki gibidir:

Cilt Temizliği: Kirden, yağdan ve makyajdan kurtulmak cilt bakımı için temeldir. Temiz bir cilt, diğer ürünlerin daha iyi emilmesini sağlar.

Cilt Nemlendirmesi: Nem kaybını önlemek için cilt iyi nemlendirilmelidir. Nemlendirici ürünler, cildin nem dengesini korur.

Cilt Koruma: Güneş ışınlarından kaynaklanan zararlı ultraviyole (UV) ışınlarına karşı cilt korunmalıdır. Güneş kremleri veya losyonları cildi erken yaşlanmadan, güneş yanıklarından ve lekelerden korur.

Cilt İyileştirme: Cilt bakım ürünleri, cilt tonunu eşitlemek, akne izlerini ortadan kaldırmak ve kırışıklıkları azaltmak gibi birçok cildi etkileyen sorunu tedavi etmek için kullanılabilir.

Cilt Sağlığı: Cilt bakımı, cildin elastikiyetini, sıkılığını ve genel sağlığını korur.

Amerikan cilt bakımı veya başka bir cilt bakımı yöntemi, bireyin yaşı, cilt sorunları, cilt tipi ve tercihlerine göre ayarlanmalıdır. Çildin ihtiyaçlarına uygun ürünleri ve teknikleri seçmek ve düzenli olarak uygulamak çok önemlidir. Bu nedenle, herkesin cilt tipi farklı olduğundan, cilt bakımı kişiye özel olmalıdır.

Amerikan Cilt Bakımı Nasıl Etki eder?

Amerikan cilt bakımı genel olarak cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Tek bir seansta cildin genç, güzel ve pürüzsüz bir görünüme büründürmektedir. Uygulama içerisinde cilt soyma, akne ve sivilce bakımı, cilt temizleme ve antioksidan gibi işlemlerin tümü yapılmaktadır. Bunlara ek olarak cildin temizlenme esnasında vakum sistemi kullanılır ve cilt derinlemesine temizlenmektedir.

Cilt bakımı esnasında serum uygulaması gerçekleşmekte ve bu uygulama ile ciltteki leke, sivilce ve ince kırışıklıklar giderilmektedir. Nemlendirme aşamasında cildi nemlendiren solüsyon, hyalüronik asit ve antioksidan cilde verilmekte ve cildin parlak bir görünüme dönüştürülmesi sağlanmaktadır. Amerikan cilt bakımı işlemleri içerisinde led terapi aşaması da bulunur ve bu aşamada ciltteki sivilcelere mavi ve kırmızı ışık verilerek akneye ve kırışıklıklara neden olan sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Kimler için Önerilebilir?

Her cilt için yapılan işlemlerden birisi olan Amerikan cilt bakımı cildin yenilenmesini ve güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Bu uygulamanın önerileceği cilt tipleri;

 • Siyah nokta, akne ve ergenlik sivilcelerinin ortadan kaldırılması
 • Ciltteki yağ ve nemin dengelenmesi
 • Güneş lekelerinin iyileştirilmesi
 • Akne izlerinin
 • Ciltteki renk düzensizliklerinin giderilmesi
 • İnce kırışıklık ve ciltteki lekelerin giderilmesi
 • Sıkı bir cilt yapısı
 • Cilt yüzeyindeki kir ve ölü deriden kurtulma
 • Cildin parlak ve canlı bir duruma getirme
 • Cildin gençleşmesi ve yenilenmesini isteyen herkes için Amerikan cilt bakımı önerilmektedir.

Hollywood Yıldızlarının Tercihi

Cildin ihtiyaç duyduğu iyileşmeyi gerçekleştirmek için uygulanan Amerikan cilt bakımı uygulamaları Hollywood yıldızlarının bakım rutinlerinden birisidir. Amerika’daki birçok aktris ve şarkıcının özellikle mevsim değişikliklerinde tercih ettiği bu cilt bakımı, gün içerisinde maruz kalınan etkilere ve yaşlanmaya karşı oldukça etkilidir. Bu işlem, cildi korumak ve cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri alarak cildin onarılmasını sağlamaktadır.

Günümüzde Aktrislerin yanı sıra birçok kişinin tercih ettiği Amerikan cilt bakımı işleminin içeriğinde zengin antioksidan madde, hyralüronik asit, kolajen ve elastin bulunmaktadır. Ancak bu cilt bakımı en önemli özelliği vortex taşıyıcı serum sistemidir. Amerikan cilt bakım uygulaması birkaç adımdan meydana gelmekte ve cildin derinlemesine temizliği yapılmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra cilde antioksidan ve hyalüronik asit verilerek cildin yenilenmesi gerçekleştirilmektedir.

Bu cilt bakımı kişiye özel olarak uygulanmakta ve Hollywood yıldızları düzenli aralıklar ile bu uygulamayı kullanmaktadır. Soruna yönelik çözümler üretmesi ile ön plana çıkan Amerikan cilt bakımı ile hastanın ihtiyacına göre etkili bir sonuç alabilmek mümkün olmaktadır.

Amerikan Cilt Bakımı Aşamaları

Canlı, parlak ve pürüzsüz bir cilt için cilt bakımı yaptırmak ve bu bakımları düzenli bir şekilde sürdürmek oldukça önemlidir. Günümüz koşullarında birden fazla toksine maruz kalarak cildin sağlığını kaybetmesine neden olan birçok faktör ile karşılaşılmaktadır. Bu olumsuz durumlara birde yaşa bağlı kolajen ve elastikiye kayıpları da eklenmekte ve cilt erken bir yaşlanma sürecine girmektedir.

Tüm bu olumsuzlukları Amerikan cilt bakımı işlemleri ile tersine çevirmek mümkündür. Bu cilt bakımı işlemi ile ciltteki sorunların birçoğuna çözüm bulunabilir ve daha sağlıklı bir cilde sahip olunabilir. Tüm cilt tiplerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen sistemlerden birisi olan Amerikan cilt bakımının gerçekleştirilmesi için uygulanan aşamalar vardır. Bu aşamalar sayesinde cilt tamamen temizlenerek eski sağlıklı görünümüne kavuşturulmaktadır.

Nasıl Çalışır?

Başta yüz, boyun ve dekolte bölgeleri olmak üzere tüm cildin temizlenmesini sağlayan bu cilt bakımı uygulaması özel bir teknoloji kullanılarak yapılmaktadır. Vortex isimli bir sisteme sahip olan başlıklar ile çalışan Amerikan cilt bakımı cildin toksinlerden arındırılmasını ve cildin ışıltılı bir düzeye geçmesini sağlamaktadır. Cilt bakımında özel başlıkları ile kullanılan bu yöntemde basınçla püskürtme işlemi gerçekleşmekte ve bu sayede cilt ölü hücre, siyah nokta ve aşırı yağdan arındırılmaktadır.

Özel başlıklar kullanılarak yapılan bu cilt bakımında her cilt tipine uygun işlemler gerçekleşmektedir. Başlıklar aracılığı ile ciltteki kirlerden giderilmekte ve daha sonra özel serumlar uygulanarak süreci tamamlanmaktadır.

Temizlik

Cilt temizliğinde öncelikle cilt toksinlerden arındırılmakta ve cilt temiz bir hale getirilmektedir. Cildin en üst bölgesine manuel olarak temizlik işleminin sürdüğü sırada basit peeling uygulaması devreye girmektedir. Bu aşamada cilt yapısına uygun solüsyon ve vakum hazırlanarak özellikle boyun ve yüz bölgesi vakumlanarak temizlik işlemi yapılmaktadır. Bu işlemler sayesinde cilt rahatlatılmakta ve kirlerden arınarak pürüzsüz bir görünüme getirilmektedir. Böylece ortaya yeni bir cilt katmanı çıkmaktadır.

Derinlemesine Temizlik

Bu aşamada ciltteki ölü hücre ve cildin ikici katmanında bulunan ölü derilerin yok edilmesi için özel solüsyonlar kullanılmaktadır. Bu uygulamada dökülmesi planlanan ölü hücreleri vakumlanarak ciltten uzaklaştırılmaktadır. Derin bir temizlemeden sonra cilt nemlendirilmektedir. Deri üzerinde bulunan gözenekler hafif hareketler ile temizlenmekte ve antioksidan-hyralüronik asit karışımı ile nemlendirilerek aktif bir hale getirilir.

Derinlemesine temizlikten sonra uygulanan nemlendirme işlemleri ile cilde taze ve yeni bir görünüm kazandırılmaktadır. Aynı zamanda cilde esneklik, tazelik, canlılık ve parlaklıkta kazandırılması amaçlanmaktadır.

Arındırma

Derinlemesine temizlikten sonra cilt iyice yumuşamaktadır. Bu süreçten sonra cildin yüzeyinde bulunan sivilce ve siyah noktaların arındırılması gerekmektedir. Arındırma aşamasında vücutta yer alan akne, siyah nokta ve sivilceler ortadan kaldırılmaktadır. Vücuttan uzaklaştırılan bu sorunların iz bırakmaması ve tahriş etmemesi için çeşitli karışımlar kullanılarak cilt yatıştırılmaktadır.

Arındırma ile beraber serum fizyonu kullanılarak cildin yenilenmesi sağlanmaktadır. Cildin temizliği esnasında serum yedirildiği için elastin ve kolajen lifleri cilde uygun olacak şekilde aktarılmaktadır. Bu karışımlar sayesinde cilt hem arındırılmakta hem de yenilenmektedir. Arındırma ve yenileme işleminden sonra son aşamaya geçilir.

Son Aşama

Ciltte tertemiz bir görünüme sahip olmak için yapılacak birkaç şeyin kaldığı yer son aşamadır. Bu aşamada cildin bazı yağlara ve suya ihtiyacı olmaktadır. Cildin nem için gerekli olan ihtiyacın giderilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda cilt ışıltısını ve pürüzsüzlüğünü kazanması için su ile beslenmektedir. Cilt yapısına uygun olan özütler aracılığı ile cilt eski canlılığını kazanmaktadır.

Son olarak led geçilerek uygulama yapılmaktadır. Kolajene ihtiyacı olan cilt yapıları için kırmızı led ışık, akne ve sivilce problemi olanlar için mavi ışık kullanılarak cilt uyarılmaktadır. Cildin ihtiyacına göre kırmızı ve mavi ışık birlikte de kullanılabilir. Bu işlem sonrasında cilde losyon ve güneş kremi sürülerek Amerikan cilt bakımı aşamaları tamamlanmaktadır.

Amerikan Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Amerikan cilt bakımı uygulamasının hastaya kazandırdığı birçok faydası vardır. Bu faydalar şöyle sıralanabilir;

 • Amerikan cilt bakımı her yaştan kişiye ve cilt tipine uygulanır
 • Esnasında acı ve ağrı hissi duyulmamakta ve bu durum oldukça konforlu bir hale getirmektedir.
 • Sonrasında ciltte tahriş, kızarıklık ve şişlik gibi durumlar olmamaktadır.
 • Cilt bakımı yöntemi derinlemesine temizlik yaptığından dolayı uzun süre etkilidir.
 • Sonrasında cilt yumuşak, pürüzsüz ve canlı bir şekle girmektedir.
 • Amerikan cilt bakımı işlemi ile cildin nefes alması sağlanmakta ve sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün olmaktadır.
 • Cilt tonunda meydana gelen dengesizlikler bu işlemler sayesinde giderilmektedir.
 • Genişleyen gözenekler daraltılmakta, akne, siyah nokta, sivilce ve lekelerin hızlı bir şekilde temizlenmesi gerçekleştirilmektedir.
 • Kırışıklıklar ve vücutta bulunan ince çizgilerin yok edilmesinde etkilidir.
 • Ciltteki nem dengesi korunmakta ve yağlanmanın önüne geçilmesinde etkili olmaktadır.
 • Cilt kolajen ve elastikiyet üretimini artırmaktadır. Bunun sonucunda cilt yenilenmiş olmaktadır.
 • Uygulama sonrasında hemen günlük yaşama dönmeyi mümkün kılmaktadır.
 • Yaklaşık 30 dakika süren kısa süreli bir işlemdir.

Amerikan Cilt Bakımı Fiyatları 2024

Cilt yöntemlerinin içerisinde kullanılan birçok teknik bulunmaktadır. Hangi tekniğin kullanılacağı ve işlemi gerçekleştirecek olan hekimin deneyimi Amerikan cilt bakımı fiyatlarını etkileyen en önemli hususların başında gelmektedir. Ayrıca cilt bakımı içerisinde yer alan birden fazla faktörden söz edilebilir. Bu faktörler fiyatlara farklı aralıklar ile yansımaktadır. Özellikle cilt bakımı kullanılan cihazlar ve malzemelerin kalitesi fiyatlara dahil edilmektedir.

Cilt bakımı fiyatlarını değiştiren bir diğer unsur ise uygulamanın yapılacağı bölgedir. Cilt bakım işlemleri her şehirde farklı bir fiyat aralığına sahip olabilir. Buna ek olarak Amerikan cilt bakımı işlemi tek bir seansta tamamlanmaktadır. Bundan dolayı fiyatlar tek seansa bağlı olacak şekilde belirlenmektedir. Her cilt yapısına ve tipine uygun olarak yapılan bu işlemlerin fiyatları ile ilgili pek çok seçenek söz konusudur.

Uygulamanın yapılacağı salonlarda detaylı bilgi alınarak ve bütçeye uygun seçenekler tercih edilerek Amerikan cilt bakımı uygulamaları yaptırılabilir. Amerikan cilt bakımı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Instagram : bukbeauty