İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli Epilasyon, tüy köklerinin iğne yardımıyla elektrik akımı kullanılarak yakılması işlemidir. Elektrik ile yakılan tüylerin eski işlevi kaybolur. Bu şekilde uzun vadede bakıldığında, oldukça avantaja sahip olduğu söylenebilir. Doğru zamanlarda uygulanması gereken bu yöntem, etkili sonuçlarla sizi memnun eder.

İğneli Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Bir uzman tarafından uygulanması önem taşıyan iğneli epilasyon kişiye özel olarak üretilen steril iğneler yardımıyla uygulanır. Kıl folikülüne girilerek belli oranlarda akım verilir. Bu şekilde, kıl kökü derinden yakılır. Sonrasında, özel bir cımbız kullanılarak, kıllar pratik şekilde alınır. Bu işlem, her kıl için özel olarak uygulanır.

Epilasyonun uygulandığı ortam, hijyen kurallarına da uygun olmalıdır. Doğru şekilde uygulanan işlem sonucunda, vücut kıllarından kurtulmanın en etkili yöntemi olduğunu söylemek mümkündür.

Modern teknolojilerle uzman hekim eşliğinde verdiğimiz hizmet hakkında bilgi almak isterseniz dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İğneli Epilasyon Nerelere Yapılmaz?

Vücudumuzun hassas bölgelerinde, epilasyondan yararlanmak uygun değildir. Bu bölgelerin yapısı, işlem için uygunluk göstermez. Tahrişe neden olabilir. İğneli epilasyonun uygun olmadığı bölgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Göğüs çevresindeki alanlara,
 • Göbek çevresine,
 • Kulağa ve dudak üstü kısımlara,
 • Genital bölge ve çevresine uygulanmamalıdır.

Bu kısımlarda, lazer epilasyon yöntemlerinin kullanılması daha uygun olur.

İğneli Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Şu kişilere iğneli epilasyon uygulaması uygun değildir:

 • Epilasyonun yapılacağı bölgede enfeksiyon varsa kesinlikle işlem yapılmaz.
 • Hamile olan kişiler,
 • Şeker hastalığı bulunanlar,
 • Kanser tedavisi gören kişiler,
 • Varisin derecesine göre, varis hastaları,
 • Bulaşıcı rahatsızlığa sahip olan kişiler,
 • İşlem sırasında kullanılacak malzemelere, alerjisi olan kişiler için bu işlem uygun değildir.

İğneli Epilasyon Türleri

İğneli epilasyonun türleri, genel olarak şu şekilde açıklanabilir:

 • Elektroliz yöntemiyle uygulanan epilasyonlar: Galvanik elektrik akımıyla uygulanan yöntemin derecesi oldukça düşüktür. Kıl köklerinden kimyasal değişiklikler uygulanması hedeflenir. Kılların kökünde açık bir yıkım meydana gelir. Negatif ve pozitif arasındaki dengeyle kıllardan kesin olarak kurtulması hedeflenir.
 • Termoliz yöntemiyle uygulanan epilasyonlar: Yüksek frekanslı akım sayesinde, kıl köklerine yüksek oranda kıl gönderilir. Bu yüksek ısı yardımıyla ısı kıl köklerini aşındırmaya başlar. Aşınan kıl kökler, cımbız yardımıyla kolay bir şekilde alınır.
 • Karma yöntemle epilasyonlar: Yüksek frekansta uygulanan akım, galvanik akımla birlikte kullanılır. Tek iğne kullanılarak, iki akım da birlikte kıl köklerine gider. İşlem oldukça hızlı ve ağrısız şekilde sona erer.

İğneli epilasyonun türleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz dilediğiniz her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İğneli Epilasyon Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyonun yapılmasının ardından, şu noktalara özel olarak dikkat etmelisiniz:

 • 3 ile 4 gün içerisinde, güneş ışıklarından korunmalısınız.
 • Solaryuma girmekten kaçınmalısınız.
 • Cildin oksijen almasına engel olan her türlü parfüm, deodorant ya da diğer kozmetik ürünlerden uzak durmalısınız.
 • Makyaj malzemeleri kullanımından uzak durmalısınız.
 • Epilasyonun hemen ardından sıcak su ile temas edilmemelidir.
 • Bir süre banyo esnasında kese kullanmamanız gerekir.
 • Asit baza sahip olan sabunlardan, alerji riski nedeniyle uzak durmalısınız.
 • Bir süre, cilt yenileyici özelliğe sahip nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

İğneli Epilasyon Fiyatları 2024

İğneli epilasyonların fiyatı nasıl belirlenir, sorusu bu operasyonu düşünen kişiler tarafından merak edilmektedir. Her merkezin kullandığı makine farklılık gösterdiğinden, fiyatlandırmalar da buna bağlı olarak değişiklik gösterir.

İşlem esnasında kullanılan malzemeler de fiyat üzerinde etkilidir. Bu malzemeler; maske, eldiven, uygulama esnasında kullanılan örtüler, uygulama sonrası kullanılan jellerdir. Malzeme kalitesi arttıkça bu durum fiyata da yansır. Fiyatlandırma hakkında en net bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat belirleyen etkenler, operasyonun yapılacağı yere göre de değişmektedir. Seansların kaç adet olacağı ya da kıl köklerinin zayıf olup olmaması da fiyatı da etkiler. Kadın ve erkek kıllanma şekilleri farklı olduğundan bu noktada da bir fiyat ayrımı olur. İğneli epilasyon fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

İğneli  Yüz Bölgesine Yapılır Mı?

İğneli epilasyonun uygulanma şekli, yüz bölgesi için de uygunluk gösterir. Günümüzde kadınlara ek olarak erkekler de yüz bölgesi epilasyon işleminden yararlanmaktadır.

İğneli Mu Lazer Epilasyon Mu?

Lazer epilasyon yöntemi kullanılmasıyla ciltte kalan kıllar tek tek iğneli epilasyon yardımıyla kısa sürede alınır. Kıl rengi açıksa ve kıllar zayıf bir şekilde bulunuyorsa mevcut bölgeye epilasyon yöntemi uygulanabilir. Geniş bölgelere sahip alanlarda; kıl rengi koyu ve kalınsa bu noktada lazer epilasyon yöntemlerinden faydalanmak daha kalıcı ve etkili çözümler sunar.

Epilasyon Sonrası Kıl Çıkar Mı?

İşlem esnasında, on parmak yardımıyla cilt istenen oranda gerdirilir. Uygulama esnasında, gergin bir vücut olması önem taşır. Sonrasında, kıl kökleri iyi bir şekilde saptanır. Kıl köklerine gereken seviyede elektrik akımı verilir. Bu şekilde kök kalıcı bir şekilde tahrip edilir. Kıl kökünün tahrip edilemediği durumlarda, kıl yeniden çıkar. Zayıf kıl köklerinin tahrip edilme işlemi, 1 seansta tamamen gerçekleşir.

Epilasyon Sonrası Ne Sürülür?

Epilasyon işleminin ardından cildi sıcak su ile yıkamak uygun değildir. Ilık su kullanarak, yumuşak özellikte olan bir sabunla cildi tahriş etmeden yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Enfeksiyon gelişmemesi adına, alanında antibiyotik içerikli olan krem ya da pomad kullanılmalıdır. Bu şekilde işlem sonrasında, daha rahat bir dönem geçirebilirsiniz.

Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Epilasyonların uygulanma seans aralıkları incelendiğinde, yüz bölgesi uygulamalarında yaklaşık olarak 4 hafta olduğu görülür. Vücut bölgesi için yapılan iğneli epilasyon süresi, 8 hafta olarak belirlenmiştir.

Seans sürelerinin ne kadar süreceği, kişilerin ten ve kıl renklerine bağlı olarak değişir. sürelerinde de uzamalar olabilir. Ortalama olarak bakıldığında; vücut bölgeleri için 4 ile 6 seans, yüz bölgesi için 4 ile 8 seans arasında bir sürenin yeterli olduğunu söylemek mümkündür.

Epilasyon Çok Acıtıyor Mu?

İğneli epilasyonun yapılma aşamasında kullanılan iğnelerin boyutu, kıl inceliğinde bulunur. İğneler, vücuda girdiğinde net bir şekilde hissedilse de yüksek oranda ağrı ve acıya sebep olmaz.

Epilasyon Nereye Uygulanır?

İğneli epilasyonun uygulandığı bölgeler incelendiğinde; kol, bacak, yüz e genital bölge olduğu görülür.

Yazın İğneli Epilasyon Yapılır Mı?

Güneş ve dik keskin geldiği ya ayları boyunca, epilasyon işlemi uygulanması doğru değildir. Elektrik akımının yoğun olarak kullanılması nedeniyle cildi ne kadar korursak koruyalım güneşin zararlı ışınlarının ciltle teması halinde cilt üzerinde lekeler oluşur.

Epilasyon Kesin Sonuç Mu?

Kişinin cilt tipi ve kıl türü, iğneli epilasyon işlemi üzerinde oldukça etkileyicidir. Bu nedene bağlı olarak, bu epilasyon türünün oldukça etkili sonuçlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalar da bu yöntemin kesin sonuç olduğunu göstermektedir.

Epilasyon Sonuç Verir Mi?

Tüm kıl köklerine uygulanabilmesinin yanında, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yoludur.

Epilasyon Leke Yapar Mı?

İnce ve koyu renkli ciltlerde kalıcı leke kalma olasılığı, oldukça fazla bulunur.

Regl Döneminde İğneli Epilasyon Yapılır Mı?

Hassasiyet oranı yüksek olduğundan, regl döneminde uygulanmaz.

Epilasyon Hangi Durumlarda Yapılır?

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyen kişiler, iğneli epilasyondan yararlanır.

İğneli Lazer Kaç Ayda Biter?

1 ile 2 hafta arasında değişmektedir.

Yüz İçin Buz Lazer Mi İğneli Epilasyon Mu?

Her ikisi de tercih edilebilir. İğneli lazer, daha net sonuçlar verir. İğneli epilasyon yöntemleri hakkında daha net bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram : bukbeauty