Protez Tırnak Nedir?

Protez Tırnak, tırnak algısını yeniden şekillendiren bir güzellik uygulamasıdır. Bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınlar, tırnak bakımı konusunda oldukça titizdir. Tırnaklarının bakımlı olması için  zaman harcamaktadırlar. Sağlıklı ve estetik görünümlü tırnaklar çoğu kadının isteğidir.

Fakat bazen doğal tırnaklar ile bu görünüme ulaşmak oldukça zor alabilmektedir. Genelde protez tırnak istediğiniz tırnak görünümünü sizlere sunar. Kesinlikle takma tırnak ile karıştırılmamalıdır. Takma tırnak, protez tırnak’a nazaran daha az ömürlü ve daha az kullanışlıdır. Takma tırnak, doğal protez tırnak ile bütünleşme sağlamaz.

Tırnaklar, hayatınızı kolaylaştırmak adına son derece etkili bir uygulamadır. Bakım yapmaya zaman ayıramayan kadınların tercih ettiği protez uygulaması sayesinde her zaman bakımlı görünen tırnaklara sahip olmak mümkündür.

Tırnaklar, uzun süre boyunca tırnaklarını uzatmak isteyen ve uzatamayan kişiler tarafından oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Çünkü tırnakların uzaması sırasında tırnaklar kırılmakta veya güçsüzleşmektedir. Bu yüzden sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümüne sahip olunamamaktadır.

Tırnak yeme sorunu olan kişilerinde bu sorunu tırnaklar yardımı ile çözüme kavuşturması mümkündür. Sadece kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da oldukça fazla ilgi görmektedir.

 

Protez Tırnak Uygulaması Kimlere Yapılır?

Protez tırnak tırnak etlerini yiyen kişilere, tırnak etleri sorunlu olan kişilere, uzun veya kısa tırnaklara sahip olmak isteyen herkese yaptırılabilir.

protez tırnak

Protez Tırnak – Nail Art

Protez Tırnak Ne Kadar Sürer?

 •  İşlem Süresi: 1 Saat ile 1,5 Saat
 •  Tek Kullanım: 3-4 Hafta
 •  Bakım Zaman Aralıkları: 2-3 Hafta
 •  Periyodik Bakım Gerekiyor mu? : Sınırsız
 •  Fiyat için : Sorunuz

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Tırnaklarınızın durumuna göre uygun teknik ve hangi tırnak çeşidinin uygun olduğu uzmanlarımız tarafından analiz edilir. Hiçbir zorluğu olmayan bir süreçtir. Öncelikle doğal tırnağın üzerine koruyucu sölüsyonlar sürerek işleme başlamaktayız. Bu solüsyonların amacı doğal tırnağı korumak ve protez tırnağın daha iyi yapışmasını sağlamaktır.

Daha sonra tırnağın uç kısmına protez tırnağı yerleştirilerek istenilen şekilde törpülenir. Tırnağın ucu dışında kalan boş kısma ise akrilik yada jel uygulanır. En sonunda ise tırnağın bütün olarak pürüzsüz ve parlak görünmesi sağlanır.

Protez Tırnak Ne Kadar Kalıcı?

Protez tırnak için zaman sınırı yoktur. Bakımlar düzenli olarak yapılırsa 6 ay boyunca kalabilir. Ayrıca dilediğinde çıkarılabilir. Protez tırnak bayanlar arasında yaygın şekilde kullanılır.

Protez tırnak istediğiniz şekil, renk hatta nail art sanatıyla süslenerek ortalama 2 saat içinde yapılır ve 21 gün hiç bozulmadan kullanılabilir.

protez tırnak

Protez Tırnağı Kimlere Uygulanır?

Herhangi bir tırnak rahatsızlığı olmayan kişilere uygulanmaktadır. Genellikle tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerde protez uygulamasını tercih etmektedir. Sürekli tırnakları kırılan kişiler tarafından da büyük ilgi görmektedir.

Protez tırnak ömrü ne kadar?

Genel olarak dört ila altı haftada bir bakım gerektirir, ancak bunu istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Çözümsüz bir çok tırnak rahatsızlığında ağrısız bir işlem olması ve kozmetik kamuflaj yoluyla normal bir görünüm sağlaması özel bir yaklaşımdır.

Protez tırnak mı kalıcı oje mi?

Protez tırnak, doğal tırnağın üzerine tırnak ekleme yoluyla yapılır. Kalıcı oje kullanıldığında, tırnak ekleme yapılmaz ve özel bir oje sürme tekniğiyle 1-1,5 ay boyunca ojeli tırnaklar kalır.

Jel tırnak ve protez tırnak arasındaki fark nedir?

Genel olarak şablon + jel ile yapılan tırnaklara “jel tırnak” denir. Protez tırnaklar, uzatma destekleri yapıştırılarak yapılan tırnaklardır. Her ikisinin de sağlamlığı ve görünümünde herhangi bir fark yoktur. Her ikisi de protez tırnak olarak bilinir ve her ikisi de jel kullanılarak yapılır.

Protez Tırnak Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Protez tırnak kullanmadan önce şunlara dikkat edilmesi gerekebilir:

 • Hijyen: Doğal tırnaklarınızı ve ellerinizi temizleyin.
 • Tırnak Sağlığı: Doğal tırnaklarınızı korumak önemlidir.
 • Protez tırnaklar için doğru boyut ve şekil seçimi önemlidir.
 • Temel Kaplama: Bir temel kaplama yapın.
 • Doğru Uygulama: Profesyonel yardım alın veya doğru uygulama yapın.
 • Bakım: Protez tırnakları düzenli olarak bakım yapmak önemlidir.
 • Uygulama Sonrası Bakım: Tırnakları çok fazla zorlamayın.
 • Uzun Süreli Kullanım: Protez tırnaklarınızı çıkardığınızda, doğal tırnaklarınızı dinlendirin.

Protez Tırnak Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Protez tırnağın uygulanmasının ardından doğal tırnaklarınız uzayacaktır. Bunun için düzenli aralıklarla tırnak bakımınızı yaptırmaya özen göstermelisiniz. Tırnaklarınızı kendiniz çıkartmaya çalıştığınızda doğal tırnağa zarar verebilirsiniz. Bu yüzden kendiniz çıkartmamalısınız.

Tırnaklarınızın kırılma ihtimaline karşı dikkatli davranılması gerekir. Güzellik salonumuzda siz de protez tırnak sonrası tırnak bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Protez Tırnak Modelleri

Tırnak modelleri oldukça çeşitlidir. İstediğiniz modelleri tırnaklarınıza uygulamaktayız. Oval , küt, badem tırnak vb. şekillerde tırnaklarınızı şekillendirmekteyiz. Model seçimi tamamen sizin zevkiniz doğrultusunda uygulanır.

Akrilik Tırnak

Özel bir toz ve özel bir sıvı ile hazırlanmaktadır. Akrilik tırnak, zayıf ve güçsüz tırnak yapısına sahip olan kişilere uygulanır. Eğer çabuk kırılan tırnaklarınız var ise akrilik tırnak uygulaması sizin için daha uygun olacaktır. Oldukça dayanıklı olan akrilik tırnağı istediğiniz uzunlukta uygulayabiliriz.

Tırnağın boş kısımlarının doldurularak uygulanır. Tırnağın bütününün kapsaması sağlanır. Hava ile temas ettikçe sertleşir. Böylelikle sıvı ile tozun birleşimi tırnak ile bütünleşir.

Dipping Tırnak

Dipping tırnak uygulaması akrilik tırnak uygulaması ile benzerlik gösterir. Farklı olan yönü ise mat ve kokusuz olmasıdır. Tırnakta mat görünümü seviyorsanız dipping tırnak uygulamamız sizin için iyi bir seçenek olacaktır.

Jel Tırnak

Jel tırnak yöntemi tırnağa özel bir jel uygulanarak yapılır. Daha kalıcıdır ve doğal bir görünüm sunar. Jel tırnak uygulaması, tırnakları güçlü olan kişilere uygulanır. Jel tırnak kendiliğinden kurumaz. Özel ışın yöntemleri ile kuruması sağlanır.

Tırnağın boş ve ince kısımlarına sürülerek eşitlenmesi sağlanır. Jel tırnak uygulaması,  akrilik ve smart akrilik tırnaklara göre daha fazla tercih edilir. Bunun sebebi ise daha doğal görünüm elde etmenizi sağlamasıdır. Jel tırnak, doğal tırnak görünümü sunar.

Smart Akrilik

İçeriğinde hem jel hem de akrilik içermektedir. İki malzemenin de etkisi ile bir çok olumlu özelliği bulunuyor. Smart akrilik tırnak uygulamamızda oldukça popüler bir uygulamadır. Çoğu kesim tarafından ilgi olan bu hizmeti de sizlere sunmaktayız.

Protez Tırnak Fiyatları 2024

850 TL ile 1500 TL arasında

Protez Tırnak fiyatları 850 TL ile 1500TL arasında değişmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Protez Tırnak Nasıl Çıkar?

Protez tırnağın nasıl çıkacağı konusu önemli sorulardan biridir. Evde çıkarılıp çıkarılamayacağı genelde merak edilen konulardan olmaktadır.

Kişiler isterlerse kendileri de çıkarabilir. Fakat bunu tavsiye etmemekteyiz. İstediğiniz zaman güzellik salonumuzu ziyaret ederek ve protez tırnağını çıkarttırabilirsiniz. Doğal tırnağınıza zarar vermeden tırnaklarınızı çıkartmaktayız.

Protez tırnak çıkartma işlemi sırasında pamuğun üzerine aseton dökülür ve tırnakların üzerine yerleştirilir. Üzerine aleminyum folya sarılarak yaklaşık 30 dakika kadar bekletilir. Ardından aleminyum folyayı yavaşça çekilmektedir.

Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Tırnak kullanım süresi kişinin tırnağının uzama hızına göre değişim gösterir. Ortalama bir aralık söylemek gerekirse 4-5 hafta gibi bir kullanım süresi vardır.

Fakat düzenli aralıklar ile gelip bakımlarınızı yaptırmanız durumunda tırnaklar daha uzun süre kullanılabilir. Tırnaklarınızın daha uzun sürelerde kullanabilmeniz için bakımları oldukça iyi bir şekilde yapmaktayız.

Protez Tırnak Mı Jel Tırnak Mı?

İki uygulama da oldukça iyi sonuç verir. Uzmanlarımız tarafından tırnağınıza uygun olan seçenek belirlenerek, istediğiniz tırnak görünümü elde edilir. Daha doğal görünüm tercih edenler  jel tırnak uygulamasını yaptırmaktadırlar.

Protez tırnağı ve jel tırnak arasında büyük farklılıklar yoktur. İki seçenekte mükemmel sonuçlar vermektedir ve profesyonel kişiler tarafından sizlere uygulanmaktadır.

Protez Tırnak Gusül Abdest Geçirir Mi?

Tırnakların abdest ve namaz üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Protez tırnağı uygulaması gusül abdesti geçirir.  Sonuç olarak ellerini yıkadıkları zaman temiz olacaktır. Dinen bir sorun oluşturmamaktadır.

Protez Tırnağı Kaç Gün Gidiyor?

Düzenli aralıklar ile bakımı yapıldığı taktirde istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz. Bakımı yapılmadığı taktirde pek uzun kullanmanız mümkün değildir. Ortalama kullanım süresi bir buçuk ay olmaktadır.

Protez Tırnağı Kullanışlı Mı?

Protez tırnak denildiğinde akıllara genelde çok uzun tırnaklar gelmektedir. Fakat tırnaklar kısa da yaptırılabilir. Tırnaklar gündelik hayatınızda zorluk yaratmaz. Bunun yanı sıra oldukça kolaylık sağlar. Rahatlıkla kullanabileceğiniz protez tırnağı hizmeti sunuyoruz.

Protez Tırnak Tırnağa Zarar Verir Mi?

Herhangi bir şekilde doğal tırnağa zarar vermez. Sadece tırnağın yağdan arındırılması için yapılan törpüleme işlemi sırasında aşırıya kaçılması durumunda tırnak zarar görebilir. Doğru uygulandığı sürece hiçbir zararı yoktur. Bu yüzden uzman kişiler tarafından yapılan protez tırnağı uygulamamız sayesinde tırnaklarınız hiçbir şekilde zarar görmez.

Doğal Tırnak Görünümünde Yapılabilir Mi?

Tırnaklarını yaptırmak isteyen kadınların çoğunluğu doğal tırnak görünümünü tercih etmektedir. Temiz ve doğal tırnak görünümü oldukça popülerdir. Protez tırnak uygulaması ile doğal tırnak görünümüne sahip olmanız mümkündür.

İki uygulama arasındaki en önemli fark kullanılan malzemedir. Protez tırnak; akrilik tozlarının akrilik monomer ile karıştırılıp tırnağa uygulanmasıyla yapılır, jel tırnak ise tırnak jellerinin tırnağa uygulandıktan sonra UV lambalar ile kurutulmasıyla yapılır.
Doğal tırnağın üzerine özel bir uygulama ile tırnak ekleme işlemine protez tırnak denir. Özel bir oje sürme tekniğiyle 1 ile 1,5 ay kalıcılıkta kalıcı ojeli tırnaklara sahip olursunuz. Tırnak ekleme işlemi yapılmaz kalıcı oje yapılmaktadır.

Protez tırnak zarar verir mi?

Protez tırnak uygulamak kendi tırnaklarınıza zarar vermez, yıpranmaz ve tırnaklarınızı incelmez. Çünkü protez tırnak uygulaması sırasında tüm tırnaklarınız kapatılmaz. Protez tırnaklar sadece özel yapıştırıcılar ile tırnaklarınızın uçlarına yapıştırılır.