Nail Art Nedir?

Nail Art son zamanların en popüler güzellik uygulamasıdır. En basit tabiri olarak tırnak süsleme sanatı şeklinde adlandırılır. Tırnakların tablo görüntüsü almış hali olarak nitelendirmek yanlış olmayacaktır.

Tırnak üzerine çeşitli şekiller yapılmaktadır. Daha özel ve farklı bir uygulama isteyen kişilerin ilgisini çekmektedir. Özel fırçalar ve makinalar ile uygulanmaktadır. Uygulama son derece basit fakat oldukça detaylara inmeyi gerektirir.

Dünyada olduğu kadar ülkemizde de yoğun ilgi görmektedir. İlk zamandan şuna kadar nail art büyük bir rağbet söz konusudur. Kadınlar temiz ve bakımlı tırnaklara sahip olmak konusuna son derece isteklidir. Bu uygulama ile tırnaklarınız bakımlı ve daha canlı görünmektedir.

Uygulamadan önce tırnaklara bakım yapıldığı için tırnaklarınız sağlıklı bir görünüme sahip olacaktır. Ve en büyük avantajı bu temiz görünümün uzun süre korunmasıdır. Nail art sizlere sağlıklı, bakımlı ve hareketli tırnaklar sunar.


Düz oje görüntüsü  sıradan ve sıkıcı olabilir. Her detayda kendisine güzellik katmak isteyen kadınlar çıtayı oldukça yukarıya çıkarmak adına bu uygulamayı tercih ediyor. Nail art uygulaması ile tırnaklarınıza hareketlilik ve canlılık katabilirsiniz. Yaşamı renklendirmek için birebirdir. Yapımı oldukça basittir. Hiçbir zorluğu, acı ve ağrı hissi yoktur.

Hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarımlar görmek oldukça mümkündür. Kadınlar kendi tasarımlarını tırnaklarında görmek istemekte ve bu yüzden nail artın avantajlarından yaralanmaktadırlar. Oldukça yoğun bir emeğin sonucunda muhteşem sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Nail art uygulamasının çok dezavantajı yoktur. Tırnaklarınız için bir tehdit ve tehlike oluşturmaz.

Göz alıcı bir tırnak görünümü isteyen kişiler nail art uygulamasının tadını çıkartmaktadırlar. Küçük detaylar ile büyük mutluluklar yakalamanız mümkün. Ruh halinizi tırnaklarınıza yansıtmak sizleri mutlu hissettirecektir. Aklınızdaki tasarımları gerçeğe dönüştürme imkanlarına sahip olursunuz. Bu tasarımların ne olduğunun hiçbir önemi yok sadece hayal edin ve isteyin. Gerisini bize bırakabilirsiniz. Hayalinizi en güzel şekilde gerçekleştirebilecek ekipman ve uzman desteğimiz hali hazırda mevcuttur.

Bu kadar yoğun ilgi görmesinin sebebi ise artık düz renk seçeneklerinin insanları tatmin etmemesidir. Klasik ojeler, nail art uygulamasının verdiği etkiyi yaratmamaktadır. Farklı olmak ve farklılık yaratmak isteyen kadınlar seçimlerini nail art hizmetimizden yana kullanmaktadır. Fark edilir olmak önemlidir.

Nail art uygulaması kadınların vazgeçemediği bir güzellik uygulamasıdır. Çünkü yaratıcılıklarını kullanarak tırnaklarını baştan yaratmakta ve olağanüstü bir görünüm sergilenmesini sağlamaktadırlar. Tırnak süsleme sanatı olarak adlandırılmasının sebebi budur.

Çoğu kişi evinde de yapmaktadır. Fakat hoş ve güzel bir görünüm açısından ve istediğiniz her modelin yapılabilmesi açısından ev ortamında yapılan hizmetin daha kalitelisini sunmaktayız. Hoş olmayan küçük detaylar tırnağın genel görüntüsü üzerinde iyi bir görünüm yapmayacaktır. Bu açıdan profesyonel kişilerin yapması daha temiz bir çalışma olması için önemlidir.


Nail Art Nasıl Yapılır?

Tırnaklara nail art uygulanmaya başlandığında ilk olarak tırnak bakımı yapmaktayız. Yapıma başlamadan önce tırnakların bu işleme hazır olması gerekmektedir. Bu yüzden bakım aşamasına önem vermekteyiz. Tırnaklarda temiz bir görüntü elde etmek için öncelikle ölü etler temizlenir. Daha sonra tırnaklar törpülenerek şekil verilir. Baz oje uygulanır.

Baz oje, tırnağa uygulanacak olan nail artların daha güzel görünmesi ve renklerin daha canlı görülmesi açısından önemlidir. Baz oje sürmeden iyi bir verim almak mümkün değildir. Genellikle tırnak renginden birkaç ton koyu renkler tercih edilir. En son olarak nail art kalemleri veya fırçaları kullanılarak istenilen şekiller tırnak üzerine çizilir.

Uygulama süresi yaklaşık olarak bir saattir. Tabiki istediğiniz desen ve şekillere göre bu süre yükselip azalabilir. Karmaşık ve çok desenli nail artllar yapımı daha uzun bir süreçte gerçekleşir.

Nail art yapımında en önemli aşama tırnağa bakım yapılması aşamasıdır. Bu yüzden bakım yapma aşamasında son derece titiz çalışmaktayız. Kullanılan bütün ürünler son derece sterildir. Tırnağın işlem sonrasında en güzel görünüme sahip olması için bütün işlemler profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır.

Kaliteli malzemeler ile uygulanan nail art kolaylıkla bozulmayacaktır. Malzemelerin kaliteli olması ortaya çıkan sanatın kusursuzluğu açısından oldukça önem arz eder. Kalitesiz ürünler uygulanan sanatı yansıtamaz.

Küçük fırçalar ve makinalar sayesinde en küçük desenleri bile tırnağınızda çizmek mümkündür. Oldukça titiz ve dikkatli bir çalışmadır. Her boyuttan fırça kullanılarak tırnağınız üzerinde bir sanat eseri inşaa edilir. Tırnak küçük bir alan olduğu için rahat hareket etmek oldukça önemlidir. Esnek ve ince uçlu fırçalar yardımı ile tırnaklarda değişim yaratılmaktadır.


Nail Art Kimlere Uygulanır?

Tırnağında rahatsızlığı bulunmayan herkese uygulama yapmaktayız. Nail art uygulaması için çok koşul ve prosedür yoktur. Tırnakları ile ilgili ciddi bir sağlık sorunları olamayan kişilere hizmet sunuyoruz.  Tırnak yapısında enfeksiyoen bağlı herhangi bir rahatlığı olan kişilere işlem uygulanmamaktadır. Bunun haricinde tırnak yapısı uygun olan her kişiye uygulanır. Oldukça estetik ve çarpıcı bir gröünüm oluşturması dolayısıyla özellikle çalışan kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Kadın veya erkek fark etmez. Nail art  kesinlikle sadece kadınlara hitap etmez. Tırnaklarına hareketlilik ve renk katmak isteyen erkekler de vardır. Elbetteki iki cinsiyet içinde uygulanabilir.

Nail Art Modelleri Nelerdir?

Binlerce model ve çeşit mevcuttur. Özellikle standart bir model yoktu. Gelen kişiler bazen kendi hayal gücünü ve zevkini kullanarak çeşitli modeller oluşturmaktadır. Tırnak üzerine desen, yazı, resim gibi bir çok şekil oluşturulmaktadır.Fotoğraf baskısı da oldukça tercih edilmektedir.

Kişiler erkek arkadaşlarının veya yakın arkadaşlarının,evcil hayvanlarının fotoğraflarını  tırnaklarına uygulama yatırmak istemektedir. Her model ve deseni yapabilecek ekipman ve personel desteğimiz mevcuttur.

Çiçekli, hayvanlı, puantiyeli, birçok rengin karışımından, yazılardan, meyve desenli ve birçok model seçeneği vardır. Hayal gücünüzün genişliği ile modeller şekillenmektedir. Herkes tarafından tercih edilen modeller de mevcuttur. Genel olarak popüler olan modeller üzerinden seçimler de yapılmaktadır.

Fikir oluşturmanız açısından birçok modeli sizlere göstermekteyiz. Bu şekilde yaptıracağınız model konusunda aklınızda bir fikir oluşabilir. Kolaylıkla karar verebilirsiniz. Modeller sizin istek ve hayal dünyanıza bağlı olarak sınırsız sayıdadır. Birkaç model üzerinden uygulama yapılmaz. Herkesin zevkine hitap eden birçok model mevcuttur.

Nail Art Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nail art uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum söz konusu değildir. Sadece uzun süreler boyunca kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Bir zaman sonra tırnağınıza zarar verebilir. Tırnağınız nefes almadığı için sararmalar olabilir.

Bunun yanı sıra bir zararı yoktur. Gönül rahatlığı ile nail art uygulamasından faydalanabilirsiniz. Uygulama tırnağa uygulanacağı için vücüdunuza pek bir zararı olmaz. Sadece uzun süre tırnağınızda tutmamaya önem veriniz.

Yaptırdığınız modelden sıkıldığınızda kolaylıkla silerek yeni modeller yaptırabilirsiniz. Oldukça kolay bir işlem olduğu için silinmesi ve tekrar yapılması tırnağınıza zarar vermeyecektir. Bu sayede tırnağınıza bakım yaptırmış olursunuz.


Jel tırnak + kalıcı oje + manikür uygulamaları yapılırsa ortalama 250 TL ile 2500 TL arasındadır.

Kalıcı oje fiyatı ne kadar?

Ortalama fiyatları 100 TL’ den başlar. İşlemin yapıldığı yerlere göre ve aynı zamanda kullanılan malzemeye göre 110 TL ile 150 TL ve üzerine çıkabilmesi mümkündür.

Nail Art Fiyatları 2024

Nail art fiyatları 50 TL ile 1500 TL arasında

Nail art fiyatları 50 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir.

Fiyatlar, tırnağınızda yaptırmak istediğiniz işlem doğrultusunda farklılık gösterebilir. Yoğun içerikli bir uygulama tercih etmek fiyat konusunda değişkenlik yapabilir. Fiyatlar cebinizi zorlamayacaktır. Son derece uygun fiyatlar ile tırnaklarınızı yeniden şekillendirmek ve renklendirmek mümkündür.

Fakat nail art fiyatları hakkında detaylı bilgi isterseniz bizimle iletişime geçebilir ve sağlıklı bir bilgilenme süreci sağlayabilirsiniz. Nail Art fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Instagram : bukbeauty