G5 Masajı Nedir?

G5 masajı özellikle yaz aylarının başlaması ve tatil alanlarına plaj alanlarına giden kişilerin özellikle sorun yaptığı selülit için kullanılan bir yöntemdir. Oldukça etkili bir yöntem olan bu G5 masajı selülit için birebir bir yöntemi  olmaktadır.

Oldukça profesyonel alanlarda son derece verilen kaliteli hizmetler sayesinde selülit olanların gözle görülüp anlaşılacak şekilde azalması meydana gelmektedir.

G5 masajı uygulatan kişilerin yüzde doksanı bu durumdan oldukça memnun olup bu sayede oldukça ilgi gören bir alan olmaya başlamıştır. Bu işlemin kullanılması sayesinde azalan selülit için kadınlar oldukça rahat ve sıkıntısız bir şekilde yaşayabilirler.


G5 Masajı Nasıl Uygulanır?

Bu işlemin uygulanması konusunda oldukça endişe ve merak hâkim olmaya başlamıştır. Son zamanlarda oldukça yaygın bir hale gelen g5 masajı için özel ritmik cihazlar ile işleme başlanır. Bu cihazların sağladığı hızlı gerginlik ile selülit bire bir kullanıma uygundur.

Selülit ve bölgesel zayıflama konusunda oldukça fazla görülmeye başlanan G5 masajı kaslarda biriken ödem ve bazı olumsuz asitlerin de giderilmesine yardımcı olur. Kan akışını hızlandıran bu işlem de vücut yapısına göre seans süreleri farklılık gösterir. 20 ila 25 dakikada olan seans süreleri genelde 10 ila 15 seans aralarında farklılık göstermektedir.

G5 Masajı Hangi Alanlarda Yapılır?

Vücudun her bölümüne işlem yapılan bu masaj sayesinde selülit artı çözüm bulmak oldukça kolaydır. Vücudunuzun neresinde selülit veya herhangi bir problem varsa bu masaj sayesinde çözüm bulmak oldukça kolaydır.

Özellikle popo, bel, bacak ve kol kısımlarına uygulanan bu işlem vücudun diğer alanlarına da uygulanabilmektedir. Uygulama yöntemine, yerine ve yağ oranına göre seans sayısı değişen G5 masajı işleminde nerede yağ oranı fazla ile oraya bu masaj türü rahatlıkla yapılmaktadır.

Kadın, erkek, yaşlı ve genç herkesin güvenerek son derece kolay bir şekilde acısız, ağrısız olarak yaptırması oldukça mümkündür.

G5 Masajı (Vibroterapi) Kimlere Yapılmaz?

Her işlemin kendine göre olumlu ve olumsuz yanları vardır. G5 masajı da bu şekilde işlem görülmektedir. Herkesin rahatlıkla yaptırdığı bu işlemde istisna kişilerin bu işlemi yaptırması onları olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

18 yaşını doldurmamış reşit olmamış ve vücudu tam bir şekilde gelişimini tamamlamamış kişilerin bu işlemi yaptırması oldukça risklidir. Bunun yanında çok şiddetli kronik rahatsızlık ya da doktorun bilmesi gereken bir hastalık varsa önceden bildirilmesi gerekmektedir.

Bunun yanında varis problemi yaşayan kişilerin bu işlemi yaptırması da oldukça risklidir. Bu işlem sırasında meydana gelebilecek kanama ve çok sert yapılması esnasında morarma gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

G5 Masajının Avantajları Nelerdir?

Selülit için uygulanan G5 masajının kişiye sağladığı oldukça fazla avantaj vardır. Bu avantajlar sayesinde ün kazanan ve herkes tarafından tercih edilmeye başlanan bu masaj kişinin kan dolaşımını hızlandırır, vücuttaki ve kaslardaki ödemi atmasını sağlar.

Daha sonra kişinin kronik rahatsızlıklarını azaltıp onların rahatlamalarını sağlar. Bölgesel olarak zayıflamaya selülit kesin çözümüne katkı sağlayan bu işlem kişinin kendini daha sağlıklı hissetmesini sağlar.

Vücudun yağ oranını ödemini temizleyerek vücudun sıkılaşmasını sağlayan bu işlem ile kişinin zayıf bir görünüme kavuşup fazla yağlarından da kurtulması amaçlanmaktadır.

G5 Masajı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

G5 masajı yaptırdıktan sonra kişilerin hemen sonuç beklemesi olağan bir durumdur. Fakat bu işlemde son seansa kadar masajı yapılmadığı sürece gözle görülen bir etki görmek mümkün değildir. Haftada 2 ya da 3 kere seanslara gidilip daha sonra doktorun tavsiyelerine uyarsanız bu işlemden sonuç almanız daha kolay olacaktır.

Bunun haricinde senaslar devam ederken ve işlem bittikten sonra kişilerin düzenli bir şekilde spor yapması dengeli ve düzenli beslenmesi gerekmektedir.

Bunlara daha fazla dikkat eden kişilerde G5 masajı işleminin sonuç vermesi daha hızlı olur. Hem de bu sayede işlemin kalıcılığı uzun süre devam ederek sağlıklı bir işlem yapılmış olur.

G5 Masajı Kaç Seans Sonra Etkisini Gösterir?

İşlemin yapılmaya başlandığı andan sonra kişilerin istediği bir an önce etkisini gösterip sağlıklı bir vücuda kavuşmak olmaktadır. G5 masajı işlemi yapılmaya başlandıktan sonra kişilerin hemen bir etki görmesi mümkün değildir.

Seanslara düzenli gidildikçe ve ihmal edilmeyip doktor tavsiyelerine uyulduğu sürece kişilerin seans sayısı sona yaklaştığı zamanlarda etkilerini gözle görmesi mümkündür. Bu işlemde kişilerin vücudu farklılık gösterdiği için seans sayısında oynama olup gösterdiği etkinin de süresi değişmektedir.

Normal şartlarda on seansta etki gösteren bu işlem için doktorunuzdan da bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Son derece etkili ve güvenilir olan bu işlemin olumsuz sonuç vermesi beklenen bir durum değildir.

G5 Masajı Varislere Zarar Verir mi?

Varis sorunu olan kişilerin bu masajı yaptırması oldukça riskli bir işlemdir. Varis sorunu olanların cihaz sayesinde yapılan masajda varis bölgelerinin kanaması sonucu oluşur. Varis bölgesi olan yerler de hassas oldukları için cihaz ile verilen titreşim burada tahribata yol açabilir.

Bu yüzden vârisi bulunan kişilerin bu işlemi daha sonra yaptırmaları daha sağlıklı ve olumlu olacaktır. Kişilerin varis sonucunu değerlendirdikten sonra bu işleme başlamaları hem masajın sonuç vermesi açısından hem de varis sağlığı için daha uygun olacaktır.

G5 Masajı İle Bölgesel İncelme ve Sıkılaşma

G5 masajı yapıldıktan sonra kişilerde sadece selülit olmaz. Bu işlem sayesinde kişinin vücudu daha sıkı bir hal alarak sıkılaşır. Bu sayede de kişinin vücudu hem sıkı ve gergin bir hal alır hem de bölgesel olarak sıkılaşma olur.

Sıkılaşma işlemi yağların dağınık bir halden kurtularak daha gergin bir hal almasını sağlar. Bu sayede de kişinin vücudu gergin düz ve bölgesel olarak incelme gösterdiği için zayıf görünür.

Hem selülit hem de bölgesel zayıflama ve sıkılaşma işlemi için kullanılan bu işlem oldukça güvenli ve sağlıklı bir işlemdir. Son derece kaliteli ve profesyonel bir hizmet ile verilen bu işlemlerde müşteri memnuniyeti oldukça önemlidir.


G5 Masajı Fiyatları 2024

G5 masajı işlemi yaptırırken kişilerin işlemin nasıl yapıldığından sonra baktığı bir diğer nokta ise bu işlemin fiyatları olmaktadır. Fiyat konusunda oldukça araştırma yapan kişiler her alanda fiyatların farklı olduğunu görmektedir.

Fiyatların farklı olması bu alanda verilen hizmetlerin kalitesinden kaynaklanmaktadır. Bu alanda araştırma yaparken ucuz olan yerlerden ziyade hangi alanın daha kaliteli, daha güzel hizmet sağladığı ve alanında uzman profesyonel kişilerin seçilmesi daha doğru bir karar olacaktır. Seans sayıları kişinin ihtiyacına göre bazen artarken bazen de azalarak farklılık göstermektedir.

Bu yüzden G5 masajı işlemi yaptırırken fiyat konusunda tek seans ücretleri baz alınarak araştırma yapmak daha doğru olacaktır. Seans sayısına göre farklılık gösteren fiyatlar her sene güncellenir. Profesyonel ve alanında uzman mekanlar seçilerek fiyat araştırması en doğru şekilde yaptırılmalıdır. G5 masajı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

G5 Masajı İşe Yarıyor mu?

G5 masajı yaptıran kişilerin bu işlemlerden memnun kalıp kalmadığı yaptıran ya da yaptıracak olan kişiler için bir hayli önem taşır. Bu kişilerin sağladığı memnuniyet mesajları ya da iletileri ile oluşacak güven ve ferahlama sayesinde bu alana olan teşvik daha çok artar.

Oldukça güvenli kaliteli olan bu işlem için profesyonel kişilerin seçilmesi ve uzman alanlarda görmek oldukça mümkündür. Bu alanlarda  verilen hizmetler de alınan sonuçlar açısından oldukça olumlu sonuçlardır. % 95 oranında bu sırasında G5 masajı ile işlemde başarı elde edildiği ve olumlu sonuç alınması nedeniyle kişiler sıkça tercih etmektedir.

Geriye kalan kısmı ise işlemden sonuç alınamadığı olarak değil de “işlem sonrası ve öncesi dikkat edilmesi gerekenlere dikkat edildi mi” veya “vücudu masaj için uygun mu” bu konuları araştırmak gerekmektedir.

G5 Masajı Zayıflatır mı?

Bu işlemi yaptıran kişilerin zayıflaması elbette mümkündür. Hem sıkılaşma işlemi uygulayarak hem de bölgesel zayıflama sağlayarak kişinin zayıflamasına yardımcı olur. Kişinin hem selülit olumlu yönde etkiler hem de kişinin vücudunu daha sıkı bir hale getirerek gergin, düz ve sarkık olmayan bir vücut meydana getirir.

Bunun yanında vücudu bölgesel olarak zayıflamaya yardımcı olarak kişinin fazla yağlarından kurtulmasına yardımcı olur. Fazla yağlardan kurtulan kişi ve vücudu sıkılaşan kişi oldukça rahat bir şekilde zayıflayabilir. Bu yüzden de oldukça fazla tercih edilen bu masaj çeşidini özellikle kadınlar severek kullanır ve tavsiye ederler.


G5 Masajı Kaç Dk Sürer?

Bu uygulamada dediğimiz üzere kişinin vücuduna göre seans sayısı farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar 10 ila 15 seans sayısı arasında farklılık göstermektedir. Bu seans sayılarının süreleri ise her kişide aynı olmaktadır. Süre sayısı aynı olduğu için seansta farklılıklar meydana gelir.

20 ila 25 dakika süren bu masaj ile kişilerin daha uzun süre  kalıp seanslarını uzatma gibi bir sorunu yoktur. Bu yüzden kişiler bu süre zarfından sonra işlemleri biterek bir dahaki seans sayısına kadar dikkatli ve doktor tavsiyelerine uyarak beklemeleri gerekmektedir. Bu şekilde de hem aksama gibi durumlar olmaz hem de daha sağlıklı bir hizmet verilmiş olunur.

G5 Masajı Regl Döneminde Neden Yapılmaz?

Bu işlemin yapıldığı ve yapılmadığı alanlar vardır. Yapılmadığı alanlardan biri de regl döneminde kadınlara yapılmamasıdır. Bunun nedeni ise regl döneminde kadınların hormonları ve vücut yapıları farklılık gösterdiği için titreşimlerle yapılan bu masaj için çok fazla uygun değildir.

Vücuttan atılan bir üre varken masaj yapılması kişiye olumsuz etki vermektedir. Bu yüzden de regl döneminde masaj işlemi uygulaması çok olumlu bir şekilde yapılmaz.

Bu dönemlere denk gelen seanslar öncesine ya da sonrasına ertelenerek doktorunuz tarafından gün ve tarih ayarlamalarını yapabilirsiniz. Bu sayede de hem daha sağlıklı ve olumlu bir iş yapmış olursunuz, hem de seanslarınız ertelenmiş olur.

G5 Masajı Morarma Olabilir mi?

G5 masajı işlemi yapılırken bazı kişilerde morarma olurken bazı kişilerde morarma olmaz. Vücuttan vücuda değişen bu olayda bazı kişilerin eti ve derisi oldukça hassas olurken bazılarının ise oldukça dayanıklı olmaktadır. Bu yüzden derisi hassas olan kişilerde bu yüzden morarma olma olasılığı çoktur.

Bunun yanında bir de sağlam olmayan cihazlar profesyonel iş yapmayan alanlarda bu tür olumsuz vakaların olması oldukça olağan bir durumdur.

Bu yüzden de hem profesyonel bir hizmet veren alan bulmak hem de belge kontrolü yapmak oldukça önem arz eden bir konudur. G5 masajı sayesinde selülit bölgesel incelme zayıflama ve kaslardaki zehirli üre durumlarından rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz.

G5 kaç seansta etki gösterir?

Etkili seans başarısı için düzenli olarak minimum 10, maksimum 15 seans devam etmek esastır. Etkileri yaklaşık 10 seansa yaklaştığımızda görülebilir.

G5 masajı kaç TL?

G5 Masaj Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fiyatlar oldukça değişken olmakla birlikte ortalama 150-350 TL arasında değişmektedir.

Instagram : bukbeauty