Microblading Nedir?

Microblading kalıcı makyaj işlemlerinde de kullanılan, kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırarak yüzün ifadesinin daha da güçlenmesine katkı sağlayan bir işlemdir. Microblading işlemlerindeki renk pigmentleri, cilt rengine uygun olarak kaşlara uyarlanmaktadır.Microblading  gerçek kaş üzerine üzerine yapılmaktadır. Daha çok dövme benzeridir. Kıl tekniği olarak da adlandırılmaktadır. Güzellik salonlarında uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Siz de salonumuza gelerek kaşlarınıza eşsiz bir güzellik ve doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz.


Kaşlar, bir kadının en çok bakım yaptığı ve özen gösterdiği alanlardan biridir. Doğru kaş şekli yüzünüzde çok büyük farklılıklar yaratabiliyor. Bu yüzden doğru kaş şekli seçimi oldukça önemlidir. Birçok kadın estetik açıdan dolgun ve doğal görünen kaşlara sahip olmak için microblading işlemlerini tercih ediyor.

Mükemmel kaşlara sahip olmak her kadının hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek artık çok kolay. Son yılların en popüler hizmeti olan microblading işlemi sayesinde mükemmel kaşlara sahip olunmaktadır. Bir çok kadının kurtarıcısı olan bu hizmet çoğu kesim tarafından büyük ilgi görüyor.

Sadece kadınlar demek doğru olmaz aslında bakımına özen gösteren ve düzgün kaşlara sahip olmak isteyen erkekler için de oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Yani sadece kadınlar için olan bir uygulama değilir. Erkekler de rahatlıkla bu işlemden faydalanabilir.

Microblading Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Yüz tipine göre kişinin isteği doğrultusuna kaş tipini oluşturmaktayız. Öncelikle kaşlar alınır ve daha sonra dolgun duruş sağlanması açısından boşluklar doldurulur. Her kaş şekli her yüz tipine uygun olamayacağı için bu noktada uzamanlarımıza güvenebilirsiniz.

Daha sonra ince uçlu cihazlar yardımı ile kaşınızın son şekli verilir. Kaş kontürü bir seansta bitmektedir. Çok zamanınızı almamaktadır. Profesyonel kişiler tarafından yapılmakta olan bu işlemlerde hiçbir şekilde ağrı ve acı hissi duymayacaksınız.

Microblading Kaş Kontürü Kimlere Yapılır?

18 yaşınan küçük olan, tip 1 Diyabet hastalığı olan, deri hastalığı olan kişilere, kanser hastalarına, hamile ve emziren annelere  yapılmamaktadır. Bu özelliklere sahip olmayan her kişiye kaş kontürü uygulamasını yapmaktayız. Bu hastalıkları olan kişilerde kaş uygulaması tehlikeli olabilmektedir. Bu yüzden bu noktalarda oldukça dikkat etmekteyiz. Bunun haricinde isteyen her kişiye bu işlem uygulanmaktadır.


Microblading Kaş Kontürü İşleminin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kaş kontürü işleminin kadınlar için birçok avantajı mevcuttur. Bu sebeple birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Estetik açıdan daha güzel bir görünüm sunmanın yanı sıra sürekli kaşlarınıza şekil vermekle uğraşmak zorunda kalmaz ve kuaföre yüzlerce lira harcamazsınız.

Maddi açıdan da büyük avantaj sağlamaktadır. Maddiyatın yanı sıra kuaförlerde bekleyerek zaman kaybetmezsiniz. Bir kez yaptırıp yaklaşık bir buçuk sene boyunca kullanabilirsiniz.Kısa sürede işlemiz yapılır. Daha doğal ve daha güzel kaşlarınız olmaktadır.

Kaşlar yüzde en çok dikkat çeken ve en çok özen gösterilen bölgedir. Kalıcı bir işlem olmadığı için 1 sene sonra istediğiniz bir modeli tekrar yapabilirsiniz. Ve diğer uygulamalara nazaran daha az acı ve ağrı söz konusudur.

Yoğun bir hayatı olan kişiler genellikle daha sık tercih eder. Çünkü yoğunluğun içinde sürekli kaşlarına ayıracak vakit bulamazlar. Ama güzelliklerinden de ödün vermek istemezler. Bu açıdan son derece faydalı olan microblading işlemi hayatın kargaşası içerisinde kaşlarınızın uzun süre boyunca güzel durmasını sağlar.

Microbladibg Kaş Kontürü Sonrası Yapılması Gerekenler

Microblading kaş uygulaması sonrasında yaklaşık bir hafta gibi bir süre bu alanı sudan korumanız gerekmektedir. Bu sayede enfeksiyon riski en aza indirilmiş olurken, boyanın kalıcı olma süresi de uzatılmış olur.

Kaş renginin kalıcılığını korumak adına bir hafta gibi bir süre solaryuma gitmemeli ve güneşe fazla maruz kalmamalısınız. İşlemden 1 ay sonra kontrole gelmenizde büyük fayda vardır.

Kaşlarınızın durumunu görmek ve bir aksilik olup olmadığını görebilmemiz gerekir.Uygulamanın yapılmasının ardından 24  saat boyunca ağrı kesici kullanmamalısınız. 2 hafta boyunca peeling ve cilt bakım ürünlerini kullanmaktan kaçının.

Bu süreçlerde oldukça dikkatli olunması gerekir. Kaş renginizi korumak için bu hususlar oldukça önemlidir. Aşırı sıcak alanlar ve yüzünüzün suya fazlasıyla maruz kalması kaşlarınız için pek iyi olmayacaktır. Zaten bir haftalık bir süreç boyunca bu konulara dikkat etmeniz gerekir. Daha sonra istediğinizi yapabilirsiniz.

Microblading Zararlı Mıdır?

Microblading işlemi tecrübeli kişler tarafından yapıldığı sürece hiçbir zararı yoktur. Son derece uzman kişiler tarafından sizlere sunduğumuz kaş kontürü hizmetini güvenle tercih edebilirisiniz. Kullandığımız malzemeler son derce cilt dostu olup kanserojen madde içermemektedir. Kullanılan bütün ürünler steril olmaktadır. Kalitemizden asla taviz vermeyerek sizler için en iyi olanı yapmaya çalışıyoruz.

Bilinen ve yaygın olarak görülen bir yan etkisi veya zararı mevcut değildir. Kişilerde yan etkisi görülmez. Sadece belirli hastalıkları bulunan kişilerin bu işlemi yaptırmaması gerekir. Kanser hastaları başta olmak üzere, şeker hastalığı olan kişilerde de zararlı etkileri görülebilir. Bu yüzden bu kişiler için zararlı olabilecek niteliktedir.

Kaş kontürü uygulamasının sizin için zararlı olup olmayacağını doktorunuza sorabilir veya bizimle iletişime geçebilirisiniz. Bu alanda sizi bilgilendirebiliriz. Bu sayede bu süreci daha rahat bir şekilde geçirebilirisniz.

Microblading Kaş Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kaş kontürü uygulamasının ne kadar süre kulanılacağı en çok gelen sorulardan biridir. Kaş kontürü tam kalıcı bir uygulama değildir. Ortalama olarak bir sene gibi uzun bir süre microblading kaş kullanmanız mümkündür. Memnun kaldığınız taktirde tekrardan yeniletebilme imkanınız vardır.

Kaliteli bir işlem görmemiş kaşlar daha erken bozulabiliyor. Bu açıdan kullanım süresi azalıyor. Kaliteli ürün kullanılmayan kaşların renkleri bir zaman sonra kızıl rengini alıyor. Dolayısıyla kullanılamaz bir hale gelebiliyor.

Kaşlarınızı uzun süre kullanmak için gerçekten profesyonel bir ekip ile çalışmanız gerekir. Son derece kaliteli malzemeler ve profesyonel ekibimiz ile yapılan kaşlarınızı bir sene veya bir buçuk sene boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkündür.

Microblading ve Kıl Tekniği Arasındaki Fark Nedir?

Microblading yan yana dizilen minik jilet görünümlü micro iğnelerden faydalanılarak, cilde kesiler açılıp manuel bir şekilde uygulama yapılmasıdır. Kıl Tekniği ise profesyonel cihazlar yardımı ile yapılmaktadır. İkisi de estetik açıdan güzel kaşlar yapmak için kullanılır.

Sadece uygulama teknikleri farklıdır. Kalıcı olmasını sağlamak için yapılması gereken şey doğru cilt tipine uygun doğru tekniği uygulamaktır.Tercih tamamen size kalmıştır. İstediğiniz yöntemi seçerek kaşlarınıza istediğiniz şekli verebilmeniz mümkündür.

Microblading Veya Kalıcı Makyajlarda Neden Kaş Renkleri Değişir?

Renk değişimlerinin oluşmasındaki en önemli etken kullanılan boyanın kalitesidir. Kaliteli olmayan boyalar zaman içerisinde kaşlarınızın renginin değişmesine sebep olur. Pigmentinin az olması da kaşlarda oluşan renk değişimlerinin sebebidir. Bu gibi etkenler kaş renginin akmasında etkilidir.

Kaş rengi bozulduğu taktirde kızıl ya da yeşil tonlarında renklere dönüşür. Eğer siz de kaliteli bir hizmet ile tanışmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Microblading  işleminde kaliteli ürünler kullanılarak ve profesyonel kişiler tarafından sizlere hizmet sunuyoruz.

Microblading kaç TL?

Microblading kaç tl? microblading fiyatları güzellik salonlarında değişiklik gösterir. Genellikle 500 TL ile 1500 TL arasında olan fiyatlar alanında uzman estetisyenler aracılığı ile yapıldığında ise 2000 TL ile 3000 TL arasında değişiklik gösterir.

Microblading Kaç Seans?

Microblading ile elde edilen kaşların 1 yıl ile 3 yıl arasında kalıcılık ömrü vardır. Microblading seansları 1 saat sürmektedir. Aynı zamanda Microblading 3d kıl tekniği ise ortalama 2 seans sürmektedir.

Allah’ın yarattığı kıl, tüy veya saç gibi bölümlerde belirli hastalıklardan dolayı dökülmüş olması ve kendini iyi hissetmek adına yapılan microblading işlemlerinde günah olmadığı diyanet tarafından söylenmektedir. 

Microblading Kaş Kontürü Fiyatları 2024

Microblading  fiyatları herkesin istediği modele ve kaşa göre farklılıklar gösterir. Her bütçeye uygun olan bir işlem olduğu için fiyat konusunda zorlanmayacaksınız. Bu sebeple  detaylı fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Microblading kaş kontürü fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Daha fazla uygulama hakkında bilgi almak için instagram adresimizi takip edebilirsiniz.