Dudak Renklendirme Nedir?

Dudak Renklendirme, dudaklarınızın solgun ve cansız bir görünüme sahip olduğunu düşünüyorsanız, bu işlem ile daha canlı ve sağlıklı görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak renklendirme işlemi, dudak hattı belirgin olmayan solgun renkteki dudakları renklendirerek daha canlı görünmesini sağlamak için uygulanır. Özellikle kalıcı makyaj trendleri arasında yer almasıyla oldukça popülerdir. Daha dolgun görünen canlı dudaklara sahip olmak isteyenler için oldukça etkili bir işlemdir.

İstediğiniz yoğunlukta ve tercih edeceğiniz renkte dudak renklendirme işlemi yapılır. Renge ister siz karar verin isterseniz de işlemi yaptıracağınız yere danışarak karar verin.

İşlem sırasında temiz içerikli doğal malzemeler kullanıldığından dudaklarınıza bir zararı yoktur. Etkisi 4 yıla kadar devam eder. İstediğiniz zaman işlemi yaptırdığımız merkezde dudaklarınızı eski haline getirtebilirsiniz.


Dudak Rengi Neden Solar?

Dudak renginizin solmasına neden olan birçok faktör vardır. İleri yaş, kansızlık, genetik faktörler veya iyi nemlendirilmeyen dudaklarda solgun renk ve cansız görünüm meydana gelebilir. Dudak renginizde solma meydana geldiyse ve dudak hatlarınız belirgin değilse endişelenmeyin. Renklendirme işlemiyle siz de hayal ettiğiniz canlı ve dolgun görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

Hatları belirgin, renkli ve canlı gözüken dudaklar sağlıklı bir görüntü sağlar. Renkli dudaklar ilk bakışta daha canlı ve enerjik bir görünüm sağlar.

Dudak Renklendirme Ne İşe Yarar?

Dudaklarınızın daha canlı, sağlıklı ve dolgun görünmesini sağlayacaktır. Siz de sürekli ruj tazelemekten ve dudaklarınızı yıpratmayacak ruju aramaktan sıkıldıysanız dudaklarınıza renklendirme işlemi yaptırarak her an canlı ve parlak görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudaklarınızın canlı görünmesi yüzünüzün daha canlı, enerjik ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Özellikle soluk ten rengine sahip insanlar, dudaklarını renklendirdiğinde daha canlı bir görüntü elde ederler. Dudak renklendirme işlemi aynı zamanda daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj iğnesiyle dudaklarınızın altına renk pigmentleri işlenerek yapılır. Bir çeşit kalıcı makyaj uygulaması da diyebiliriz.

İşlem öncesinde geniş renk skalasından dilediğiniz renge karar verebilirsiniz. Dilerseniz bu noktada işlemi yapacak kişilere danışabilirsiniz, size en çok yakışacak rengi bulacaklardır. Renk seçimini yaptıktan sonra renklendirme işlemine başlanabilir. İşlem yaklaşık iki saatte tamamlanır.

Renklendirme Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Dudak yapınıza göre değişiklik gösterecek olsa da renklendirme işlemi 4 yıla kadar kalıcıdır. Dilerseniz daha önce renk silme işlemi de uygulayabiliriz. Renklendirme işlemi uzun süre kalıcı bir işlem olmasıyla ve ruj sürmenize gerek kalmadan, günün her saati dolgun görünümlü canlı dudaklara sahip olmanızı sağlamasıyla oldukça sık tercih edilir.

İşlem yapıldıktan sonra yıllar içinde renk kendiliğinden kaybolur. Dövme gibi tamamen kalıcı bir işlem değildir. Tamamen kalıcı olmamasının nedeni ise doğal ürünler kullanılarak yapılmasıdır.

 Renklendirme Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Bakım süreci, işlem kalıcılığının daha uzun süre muhafaza edilmesi için oldukça önemlidir. İşlem sonrası bakım sürecini ihmal etmediğinizde işlemin kalıcılığı daha uzun süre devam edecektir.

İşlem sonrası ilk birkaç gün ruj sürmeniz önerilmez. Renklendirme işlemi sonrası ilk 24 saat dudaklarınıza su değmemelidir. Yemek yerken dudağınıza temas ettirmemeye özen gösterin.

Renklendirmeyi uygulayan uzman bazı durumlarda size krem önerebilir. Kreminizi de uzmanın önerdiği şekilde kullanmanız gereklidir. Onun dışında yapmanız gereken özel bir bakım rutini yoktur.

Dudak Renklendirme Zararları

Renklendirme işleminin bilinen bir zararı yoktur. İşlemin steril bir yerde yapılması ve kullanılan kalıcı makyaj cihazı iğnelerin kişiye özel olmasına dikkat edin. Kalıcı makyaj cihazıyla doğal ve temiz içerikli boya uygulandığından zararlı bir işlem değildir.

Ancak alerjik bir bünyeye sahipseniz, dudaklarınızda yanma ve kızarma gibi geçici reaksiyonlar görünebilir. Uzun süreli beklenmedik bir reaksiyonla karşılaşırsanız doktorunuza danışmanızı öneririz.

Renklendirme Ruj Yerine Geçer Mi?

Bir çeşit kalıcı makyaj uygulamasıdır. Dolayısıyla dudak renklendirme de ruj yerine geçer. Renklendirme işlemi sonrasında ruj sürmenize gerek kalmadan renkli ve daha dolgun görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Renklendirme Acı Verir Mi?

İşlem öncesinde lokal anestezi kremleri uygulanacağı için dudak renklendirme işlemi sırasında bir acı hissetmezsiniz. İşlem öncesi gerekli önlemler alındığı için acısız bir uygulamadır.

İşlem sonrası herhangi bir ağrı ya da sızı oluşmaz. Fiziksel aktivitelerinizde ve konuşmalarınızda bir değişim olmaz. Günlük yaşantınıza ve rutin yeme-içme alışkanlıklarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Dudak Renklendirme Ne Kadar Sürer?

Yaklaşık 1.5 ile 2 saat arasında sürmektedir. Sonrasında kontrol muayenesi uygulanır. İşlemi yaptıranlar 3 hafta sonra kontrol muayenesine çağırılırlar. Kontrol muayenesi sırasında gerektiği taktirde ufak rötuşlar yapılabilir. Renklendirme işlemi sonrası ilk 24 saat dudaklara su değdirilmemelidir.

İşlem sonrası dudak rengi kalıcılığı yaklaşık 4 yıla kadar devam eder.

Kalıcı Dudak Renklendirme Yapılabilir Mi?

Uzun süre kalıcı dudak renklendirme işlemi yapılabilir. Dilediğiniz renkte sağlıkla parlayan dolgun dudakların keyfini uzun yıllar çıkarabilirsiniz.

Kalıcı renklendirme işlemi ile dilediğiniz renkteki dudaklara yaklaşık 4 yıl süreyle sahip olabilirsiniz. Daha önce eski dudaklarınıza dönmek istediğiniz taktirde işlemi yaptırdığınız merkezde dudaklarınızı eski haline getirmeniz mümkün.

Komple Kalıcı Dudak Makyajı Olur Mu?

Uzun süreli kalıcı dudak makyajı yaptırabilirsiniz. Ancak tamamen dudaklarınızla bütünleşecek komple kalıcı dudak makyajı uygulanmamaktadır.

Renklendirme işlemi yaparken doğal ve temiz içerikli ürünlerle çalışıyoruz. Bu nedenle renklendirme işleminden sonra zamanla dudak renginiz eski haline geliyor. Dudak makyajının tamamen kalıcı olmamasının nedeni doğal ve zararsız içerikteki ürünlerle renklendirme işlemi uygulamamızdır.

Komple kalıcı bir işlem olmasa da renklendirme işleminin kalıcılığı 4 yıla kadar sürebilir. Bu sayede uzun yıllar dolgun görünümlü, sağlıklı ve canlı dudaklara sahip olabilirsiniz.

Silinebilir Mi?

İşlemin 4 yıla kadar süren kalıcılığı vardır. 4 yıla kadar kendiliğinden dudaklarınız eski haline gelecektir. Dilediğiniz zaman dudak renklendirme işlemini yaptırdığınız yerde, dudaklarınızı eski haline getirtebilirsiniz.

Farklı Renkler Olabilir Mi?

Evet dudaklarınızı dilediğiniz renk tonunda renklendirebilirsiniz. Her dudak yapısı ve pigment oranı farklı olduğundan, istediğiniz renk birebir tutmayabilir. Renklendirme işleminden önce %100 aynı renkte olacağının garantisi verilmez. Ancak aynı veya oldukça yakın bir renk tonu elde edebilirsiniz.

Dudak renginize siz karar verebilirsiniz ya da kliniğimizde size en çok yakışacak renk tonunu hakkında yardımcı olabiliriz. Dudağınızın doğal rengine, ten ve saç renginize, cilt alt tonunuza göre sizin için ideal dudak rengini bulmamız mümkün.

Yapay Bir Görünüm Olur Mu?

Hayır, yapay bir görünüm meydana gelmez. Aksine, ruj gibi dudağınızın üzerinde bir katman şeklinde gözükmeyeceğinden daha doğal bir görünüm verir. İşlem doğal, sağlıklı, canlı ve ışıltılı bir dudak görüntüsünü hedefler. Dudaklarınızın dilediğiniz renkte sağlıkla parlaması için renklendirme işlemi yapılır.

Dudak renklendirme işlemiyle siz de sürekli ruj tazelemeye gerek duymadan aylarca kalıcılığı devam eden, sağlıkla parlayan dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak renklendirme kaç TL?

Dudak renklendirme fiyatları 2.220 TL ile 3.000 TL arasında değişim göstermektedir. Bu fiyat aralığında net bir rakam üzerinde anlaşılmadan önce dudak renklendirme yaptırmak isteyen kişinin dudak yapısına bakılır ve hangi tekniğin uygulanmasının daha uygun olacağına karar verilir.

  • Dudak Renklendirme Kalıcılık Süresi: 18-36 Ay.
  • İşlem Süresi: 60 ile 90 dk.
  • Dudak Renklendirme Fiyatı : 2.220 TL – 3.000 TL arasındadır
  • +1 Ay Ücretsiz Kontrol yapılmaktadır.

Dudak Renklendirme Fiyatları 2024

Güncel dudak renklendirme fiyatları, değişiklik gösterir. Net bir fiyat bilgisi almak ve işlemin detaylarını öğrenmek için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Dudak renklendirme fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Instagram : bukbeauty