Table of Contents

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz Lazer Epilasyon, ışınların uyarılması sonucu elde edilen ışınlarla uygulanan, ışık demeti halinde bulunup kozmetik bir operasyondur. Psiko-sosyal açıdan zorlayıcı bir sorun olan tüylenme, lazer epilasyonla tamamen sona erer.

Yaklaşık olarak 25 yıldır, kadınlar tarafından aktif olarak tercih ettiğimiz bir epilasyon çeşididir. Bu epilasyon yöntemi, vücudun her yerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. İlk operasyondan yaklaşık 15 dakika öncesine kadar, kişilerin tüyleri herhangi bir şekilde almamış olması gerekmektedir.

Bu şekilde buz lazer epilasyon sırasında tüylerin sertliği ve miktarı rahat bir şekilde görülmektedir. Aynı zamanda, lazerden alınacak verim de artmış olur. Lazer operasyonu için planlama yapılmasının ardından, uygulama yapılacak bölgeyi temizlemelisiniz.

Uzman doktorunuzun yaptığı tetkiklerle bölgedeki kıl yoğunluğu ve cilt tipi gibi durumlar net bir şekilde incelenmektedir. Sonrasında, uygun bir cihaz kullanarak bölgeye seri atışlar yaparak işleme başlarız.  İşlemin başarılı şekilde tamamlanması, tüy ve cilt tipinin nasıl olduğuna, cilt tipinin renginin ne olduğuna, alanın ne kadar geniş olduğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Belirli dönemler halinde, bu işlemin tamamlanması gerekir.

Epilasyonun yapılma amacı, kıl köklerinin tamamen ortadan kaldırılma işlemini gerçekleştirmektedir. Bu noktada devreye, lazer ışıklarının meydana getirdiği ani ışık özellikle koyu renkli tüyler üzerinde daha etkili olur.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve konforlu yöntemi olan lazer epilasyon modern erkek ve kadınların yaşamlarına büyük rahatlık getiriyor. Kıl kökündeki melanin lazer ışığının ısısı ile yavaş yavaş zayıflar. Belirli sayıda seanstan sonra çıkmayacak halde olur.

İstenmeyen tüyleri nazikçe gidermek için yüksek yoğunluklu lazer enerjisi kullanan buz lazer epilasyon kozmetik bir tıbbi prosedürdür. Tıraş ve ağda gibi geleneksel epilasyon yöntemlerine bir alternatiftir. Bununla birlikte, bu prosedür, etkili bir epilasyon yöntemi olarak ancak son zamanlarda yaygın olarak kabul görmüştür.

Buz lazer epilasyonun diğer tüy alma yöntemlerine göre birçok faydası vardır. Birincisi, bu diğer epilasyon yöntemlerine kıyasla invaziv olmayan bir yöntemdir. Bu, sırasında cildin yaralanmadığı anlamına gelir. Bunun yerine istenmeyen tüyler minimum ağrı ile ciltten çıkarılır.

Ayrıca lazer epilasyon, sırasında hastada herhangi bir ısı veya rahatsızlık oluşturmaz. Bunun yerine, lazerin sonunda üretilen hafif ışık huzmesi istenen etkiye neden olur.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Buz lazer epilasyon geleneksel epilasyondan daha etkili bir yöntem olsa da mükemmel değildir. Bu , diğer tüy alma yöntemlerinden çok daha az ağrılıdır çünkü tüyleri almak için bıçak veya ağda kullanılmaz. Bunun yerine, kılları etkili ve güvenli bir şekilde hedeflemek ve çıkarmak için istilacı olmayan bir ışık biçimi kullanır. Ek olarak, hastalar bu işlemden sonra diğer epilasyon yöntemlerine kıyasla daha az ağrı ve kızarıklık yaşarlar.

Tüyler farklı şekillerde uzar, bu nedenle  lazer epilasyon farklı cilt tiplerinde iyi sonuç verir. Bu koyu tenli insanlar için idealdir çünkü geleneksel aydınlatma yaptığı gibi cilde herhangi bir rahatsızlık veya zarar vermez. Ayrıca bu işlem ciltte ağda gibi belirgin bir iz bırakmaz. Sonuç olarak, lazer epilasyon, cilde herhangi bir acı veya zarar vermeden vücuttan istenmeyen tüyleri almanın nazik ve etkili bir yoludur.

Lazer epilasyon veya LOTR, bir ışık huzmesini cilde odaklayarak istenmeyen tüyleri yok eden tıbbi bir tekniktir. Bu hızla büyüyen alanında, birçok şirket vücudun farklı bölgelerindeki tüyleri almak için çeşitli lazer ekipmanları geliştirmiştir.

Bu tür bir ekipman, tüyleri dondurmak ve azaltmak veya ortadan kaldırmak için donmuş bir lazer kullanan bir buz lazeridir. Buz lazer epilasyon sadece tüyleri almak için faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun belirli bölgelerinde tüy büyümesini azaltmak için estetik bir olarak da kullanılabilir.

Geleneksel lazer epilasyon ile karşılaştırıldığında, buz lazer birkaç özelliği vardır. İlk olarak, geleneksel lazer epilasyona kıyasla daha az tahriş olur. Bunun nedeni, ekipmanın geleneksel lazerler kadar ısı yaymamasıdır.

Ayrıca, dondurma işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşir, bu nedenle ekipmanın işlemden önce alanı soğutması için daha az zaman olur. Sonuç olarak, bu cildin yaralanma riskini azaltır. Ek olarak, cihaz cildi yakmak yerine dondurduğu için çevre dokulara zarar verme riski daha azdır.

Uygulama yapılacak alana koruyucu jel uygulandıktan sonra kıl kökleri, kıl ve ten rengine uygun lazer cihazının tabancası ile ateşlenir ve kıl bölgesi lazer ile taranır.

Lazer uygulamasının aşamalarını, genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kişi uygulama öncesinde, tüylerini uygun bir jilet yardımıyla kısaltmalıdır. Bu kısaltma işlemi esnasında ağda benzeri uygulamalar tercih etmemelisiniz. Ağda, kıl köklerini ekarte eden yapısıyla işlem esnasında, tercih edilmez.
 • Tüylerin boyunu istenilen seviyeye gelmesinin ardından, uygulamanın yapılacağı bölge çerçevesinde kıl kökleri lazer cihazları yardımıyla taranır. Bu işleme başlamadan önce, ten ve kıl renginize uygun olarak lazer parametlerini ayarlamamız gerekir. Bu noktada, kişiye en uygun olan dozun belirlenmesi oldukça önem taşır.
 • İşlemin yapılacağı bölgenin ne kadar geniş olduğu, işlem süresi üzerinde de etkilidir. 1 seansın süresi ortalama olarak 5 dakika ile 2 saat arasında değişir. Bu süreyi belirleyen en önemli etken, uygulama yapılacak bölgenin genişliğidir.

Genellikle 6 ya da 8 seans sonrasında sona erer. Bu aşamada, kişilere belli süreler dahilinde periyodik olarak lazer işlemi uygulanmaktadır. Bu şekilde kalıcı anlamda tüylerden kurtulması mümkün hale gelir.

8 seans lazer kaç TL?

8 seans lazerin fiyatı da yine seansların yapılacağı bölgeye, seans süresine ve kullanılan lazerin türüne bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, farklı ve şehirlerin fiyatları da farklı olabilir. Genel olarak, 8 seans lazer epilasyon için ortalama bir fiyat aralığı vermek gerekirse, 800 TL ile 4.000 TL arasında olabilir. Ancak bu, yalnızca tahmini bir fiyat aralığıdır ve kesin bir fiyatı öğrenmek için tercih ettiğiniz merkezle iletişime geçmeniz önerilir.

Bir seans Buz Lazer Epilasyon seansı kaç TL?

Lazer seansının fiyatı, seansın yapıldığı bölgeye, seansın süresine ve kullanılan lazerin türüne bağlı olarak değişebilir. Ayrıca seansların fiyatları farklı ve farklı şehirlerde değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, kesin bir fiyat vermek için daha spesifik bilgiye ihtiyacım var. Genel olarak, lazer epilasyon seansları ortalama 100-500 TL arasında değişebilir.

Buz Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

12 yaşından büyük olup koyu renkli tüylere sahip olan herkese epilasyon uygulanır. Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmaz.

Buz Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ortalama olarak 6 seans şeklinde uyguladığımız lazer işlemi, başarıyla sonuçlanır. Yüz bölgesinde uygulandığı gibi, hormonal tüylenmelerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Lazer epilasyonun uygulama bölgeleri, şu şekilde sıralanabilir:

 • Koltuk altı
 • Genital bölge
 • Bacak bölgelerine
 • Yüz (Cilt)
 • Bikini bölgesine
 • Sırt,
 • Kol,
 • Bıyık,
 • Göğüs,
 • Çene,
 • Ense,
 • Sakal üstü
 • Boyun bölgelerine

epilasyon uygulanmaktadır. Kıllanma bölgesine bağlı olarak, bu lazer yöntemlerinden herhangi birisini tercih edebilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

En çok tercih edilen epilasyonları, genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tamamen ağrısız ve etkili sonuçlara sahip olan buz epilasyon yöntemi,
 • Koyu renkli tüylerde etkili sonuçlara sahip olan diode lazer epilasyon,
 • Açık tenli kişilerin epilasyon işlemi sırasında kullanılan alexandrite lazer epilasyon,
 • Dalga boylarının en derine nüfuz ettiği, yağ lazer epilasyon,
 • Daha çok güzellik salonlarında kullanılan ve etkili sonuçlara sahip olmayan IPL epilasyon şeklindedir.


Soprano Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buz lazer ağdaya göre bir diğer avantajı daha hızlı ve daha etkili olmasıdır. Dondurma işlemi, ağda için birkaç dakikaya kıyasla bir dakikadan daha kısa sürede gerçekleşir. En azından teoride  bu da edilen alan başına daha az zaman ve daha az randevu anlamına gelir. Ayrıca, dondurma işlemi tamamlandıktan sonra, fazla mumu çıkarmak için ağdaya gerek yoktur. Sonuçları korumak için daha az randevu gerektiğinden bu, fazla mesaiyi en aza indirebilir.

Sonuçların bir sonra en az altı ay sürmesi nedeniyle prosedürün uzun vadeli faydaları da vardır. Bunun nedeni, cilt ilk iyileştikten sonra, cilt hassasiyetinin azalması nedeniyle görünürlüğün azalması nedeniyle sonraki çok daha kolay olmasıdır. Ayrıca, her sonra yeniden büyüme daha yavaş gerçekleştiğinden, hastalar zamanla daha az daha uzun ve daha derin sonuçlar bekleyebilirler.

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücudun çeşitli bölgelerinden istenmeyen tüylerin alınmasında birçok fayda sağlayan yeni bir . Sağlık uzmanları ve hastalar tarafından henüz tam olarak kabul edilmemesine rağmen, teknoloji ilerlemeye ve bu prosedürü ihtiyacı olan herkes için erişilebilir hale getirmeye devam ediyor.

İstenmeyen tüyleri yok etmek için konsantre lazer ışığı kullanan yeni bir kozmetik prosedürdür. Lazer teknolojisinin kullanımı 21. yüzyılda çok yaygın hale geldi. Bunun nedeni hem güvenli hem de etkili olmasıdır. Doktorlar, epilasyon da dahil olmak üzere birkaç farklı işlemi gerçekleştirmek için lazer kullanır. Ancak çoğu insan lazer teknolojisinin cilt koşullarını etmek ve vücuttaki istenmeyen tüyleri yakmak için nasıl kullanılabileceğinin farkında değildir.

Başarılı geçen epilasyon uygulamasının ardından, özellikle şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Kişiler sadece cımbızla tüy çekme kadar acı hisseder.
 • Hassas cilde sahip olan kişilerde, operasyon sonrasında ciltte kızarıklar olabilir. Bu kızarıklıklar, en geç 1 gün içinde ortadan kaybolur.
 • İşlem sonrasında, rutin hayata devam edilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.
 • Operasyon yapılan bölgeye, yaklaşık 1 hafta boyunca peeling ya da kese gibi uygulamalarda bulunmak sakıncalıdır.
 • Kuru cilde sahip olan kişiler, operasyon bölgesini düzenli aralıklarla nemlendirmelidir.
 • 3 gün boyunca güneşle direk temastan kaçınılması gerekir. Bu nedenle epilasyon seansları, genellikle kış aylarında tercih edilmektedir. Güneşle temas halinde, 30 faktörlü güneş kremlerinden yardım alabilirsiniz.
 • Seanslar, 15 ile 20 gün arasında uygulanabilir.

Buz Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer operasyonun gerçekleşeceği merkezler, titizlik içinde denetimden geçirilmelidir. En önemli nokta, işlem yapılacak bölgenin hijyenik koşullara sahip olmasıdır. Cihaz markasına ve hijyen ortamına önceden bakmanız, sizin için uygun olacaktır.

Buz Lazer Epilasyon Faydaları Nelerdir?

Epilasyonun sağladığı faydalar, genel anlamda şu şekilde sıralanabilir:

 • Tam ve kalıcı bir çözüm sunması,
 • Yan etkilerinin az ve geçici nitelikte olması,
 • Daha az acı hissine sahip olması,
 • Hızlı sonuçlara sahip olması,
 • Daha yumuşak bir cilde sahip olmanızı sağlaması şeklindedir.

Hangi epilasyon yöntemi daha iyi?

Buz Başlıklı diode lazerler, kıl kökleri üzerinde en etkili lazer türüdür. Alby Diode Lazer en etkili lazerdir ve acısız kullanmamızı sağlamaktadır. Buz başlıklı Alby Diode lazer sonuç odaklı, kullanıcı memnuniyeti yüksek bir epilasyon sistemidir.

Buz Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Buz lazeri, kıl folikülüne zarar vermek için kontrollü, titreşen soğuk hava ışını oluşturan bir cihaz kullanan yeni bir teknolojidir. Geleneksel lazer epilasyona bir alternatiftir ve birçok faydası vardır. Doktorlar, yüz ve bacaklar gibi vücudun çeşitli bölgelerindeki tüyleri almak için buz lazeri kullanır. Doktorlar bu için yaratabilecekleri en güçlü lazeri kullanırlar. Bu, onu çok etkili kılar, ancak yanlış kullanılırsa çok tehlikelidir.

Buz Lazer Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyon, folikülleri ve dermal papilla hücrelerini yok ederek kılların büyümesinin durmasına neden olan, girişimsel olmayan bir tıbbi . Bu için en sık kullanılan lazerler Nd:YAG ve YAG çeşitleridir.

Doktorlar yüz, sırt, göğüs ve eller de dahil olmak üzere vücudun çoğu bölümünü bu dalga boylarıyla güvenle edebilir. Ayrıca, daha koyu tene sahip kişiler, ışığın daha az dağılması nedeniyle daha az ağrı hissedebilirler. Bazı renk sapmaları, sonra yüzdeki tüylerin daha da öne çıkmasına neden olabilir. Ek olarak, bu gören kişiler, görünür değişiklikleri kapatmak için ciltlerini makyajla kapatabilirler.

Kalıcı lazer epilasyon, tipik olarak birkaç ay boyunca birkaç haftada bir bir veya daha fazla seans kullanılarak yapılır. İlk sonra, hastaların tüm saçlarını tamamen almak için birkaç aylık bakım seansları gerekebilir. Bu minimal invazivdir ve herhangi bir ameliyat gerektirmez.

Sonuçlar için, insanlar ilk sonra ağır giysiler giymeden ve makyaj yapmadan önce en az üç ay beklemelidir. Ek olarak, bazı kişiler şişliği ve rahatsızlığı en aza indirmek için birkaç günde bir edilen bölgelere birkaç dakika buz paketleri uygular.

Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları 2024

Uzun ömürlü olması ve hızlı sonuç vermesi gibi nitelikler, epilasyondan yararlanan kişileri oldukça memnun eder. İşlemin diğer epilasyon türlerine göre ağrısız ve acısız olması da tercih nedenleri arasında yer almaktadır.

Ülkelere Göre Buz Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Türkiye’de Tek Seans Tüm Vücut Buz Lazer Epilasyon Fiyatları TL 800 – TL 2,500
Buz Lazer Epilasyon İngiltere TL 2,000 – TL 3,500
Buz Lazer Epilasyon Amerika TL 11,900 – TL 25,200
Buz Lazer Epilasyon Almanya TL 6,000 – TL 12,200
Buz Lazer Epilasyon İspanya TL 5,500 – TL 12,500
Buz Lazer Epilasyon Fransa TL 6,500 – TL 13,700
Buz Lazer Epilasyon İrlanda TL 15,000 – TL 22,000

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Buz lazeri, diğer lazer epilasyon yöntemlerine kıyasla daha az acıyla tüyleri alır. Prosedür, saç folikülüne odaklanan çok yüksek frekanslar kullanır. Bu, cildi yakmadan veya incitmeden hasara neden olur. Buz lazeri için kullanılan cihaza kriyo kesici denir ve son derece düşük sıcaklıklarda bir soğuk hava ışını üretir.

Bu, ışının özelliklerini cihazdan ayrıldıktan sonra bile korur. Doktorlar, hastalarında yanıklara veya yırtılmalara neden olmadan güçlü lazer oluşturmak için kriyo-kesici teknolojisini kullanır.

Kadın Çene Seans 300 TL
Kadın Çene 6+2 Seans 1000 TL
Kadın Favori Seans 300 TL
Kadın Favori Seans 6+2 Seans 800 TL
Kadın Bıyık Seans 300 TL
Kadın Bıyık 6+2 Seans 800 TL
Kadın Boyun Seans 300 TL
Kadın Boyun Seans 6+2 1200 TL
Kadın Göbek Seans 500 TL
Kadın Göbek 6+2 Seans 1200 TL
Kadın Göbek Çizgi Seans 500 TL
Kadın Göbek Çizgi 6+2 Seans 1200 TL
Kadın Göğüs Arası Seans 400 TL
Kadın Göğüs Arası 6+2 Seans 1400 TL
Kadın Popo Seans 500 TL
Kadın Bütün Bacak + Koltuk Altı + Genital Seans 800 TL
Kadın Bütün Bacak + Koltuk Altı + Genital 6+2 Seans 4800 TL
Kadın yarım bacak + koltuk altı + genital seans 750 TL
Kadın yarım bacak + koltuk altı + genital 6+2 seans 4500 TL
Kadın bütün bacak seans 450 TL
Kadın bütün bacak 6+2 Seans 2250 TL
Kadın yarım bacak seans 400 TL
Kadın yarım bacak 6+2 seans 1800 TL
Kadın Genital Seans 250 TL
Kadın Genital 6+2 Seans 1500 TL
Kadın Koltuk Altı Seans 250 TL
Kadın Koltuk Altı 6+2 Seans 1500 TL
Kadın bütün kol seans 500 TL
Kadın bütün kol 6+2 seans 1700 TL
Kadın yarım kol seans 300 TL
kadın yarım kol 6+2 seans 1200 TL
Kadın Tüm Yüz Seans 500 TL
Kadın Tüm Yüz Seans 6+2 Seans 1700 TL
Kadın Bel Seans 400 TL
Kadın Bel 6+2 Seans 1350 TL
Kadın Sırt Seans 450 TL
Kadın sırt 6+2 seans 1600 TL

İşlemin uygulanacağı bölgeye ve tüylenmenin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Tüylenmenin yoğunluğuna göre, kaç seans lazer uygulaması yapılacağı netlik kazanır. Bu şekilde, net bir fiyat belirlemek mümkün olur. Buz lazer epilasyon fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Bronz Tene Epilasyon Yapılır Mı?

Cildin orijinal şeklinde olması, lazer sonrasında alınacak başarıyı arttırır. Bununla birlikte, bronz tenlere de lazer işlemi uygulanır.

Epilasyon Öncesi Tıraş

Mutlaka her seans öncesi kısaltma işlemi uygulanmalıdır. Uygun bir jilet yardımıyla bu işlem gerçekleştirilebilir.

Kaç Seans Uygulanır?

Ortalama olarak 6 seansta, başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bununla birlikte, aşırı tüylenme olan bölgelerde, bu süre 10 seansa kadar çıkar.

Kaç Ay Sürer?

Vücut epilasyonları ortalama olarak 2 ay sürerken, sadece yüze uygulanan epilasyon çeşitleri, 1 ay sürer.

Buz Lazerle Tüyler Kesin Bitiyor Mu?

İnce tüyleri de yok ettiği için, buz lazerin %90 oranında başarı sağladığını söyleyebiliriz.

Epilasyon Acıtır Mı?

Epilasyonun verdiği acı, cımbızla alınan tüylerde olduğu gibidir.

Hepatit B Hastaları Epilasyon Yaptırabilir Mi?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak amacıyla Hepatit B hastaları da lazerden faydalanabilir.

Epilasyon Cilt Kanseri Yapar Mı?

Az miktarda radyasyon içerdiğinden, cilt kanserine neden olduğuna dair bir kanıt bulunmaz.

Epilasyon Dövmeye Zarar Verir Mi?

Işınlar dövmenin renk pigmentleri üzerine işlediğinde, bu bölgede yanıklar oluşur. Bu nedenle dövme üzerine lazer işlemi kesinlikle yapılmamalıdır.

Epilasyondan Sonra Tekrar Kıl Çıkar Mı?

Seanslar arasında 6 ile 12 hafta arasında kıllar çıkabilir. Seansların tümünün bitmesinin ardından, kalıcı şekilde bu soruna çözüm bulunur.

Epilasyon Işın Engel Mi?

Sağlam dokulara zarar vermediğinden, ışın herhangi bir engeli yoktur.

Epilasyon Işınları Zararlı Mı?

Epilasyon ışınlarının zararlı olduğuna dair bir kanıt bulunmaz.

Epilasyon Isı Dereceleri Ne?

Buz lazerler için bakıldığında, ısı derecesi -4 dereceye kadar düşebilir.

Epilasyon İşe Yarıyor Mu?

Evet, kalıcı ve sağlıklı sonuçlar veriyor.

Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Günümüzde tüylenme anlamında en etkili çözümdür.

Epilasyon Sonrası Kaşıntı

İşleminin ardından kaşıntı görülse de 1 ile 2 gün arasında geçer. Operasyonla ilgili net bilgi almak isterseniz dilediğiniz her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Epilasyon Erkek İçin Var Mı?

Günümüzde kadınlar gibi erkekler de sıklıkla epilasyon yöntemlerinden faydalanmaktadır. Erkeklerin en çok tercih ettiği epilasyon bölgeleri; ense, sırt, sakal üzeri, omuz ve göğüs gibi genellikle aşırı kıllanmanın yoğun olarak görüldüğü bölgelerdir.

Tüm vücut lazer kaç TL

Kişinin kilosuna, cilt tipine, kıl tipi ve rengine göre fiyatları farklılıklar göstermektedir. Tüm vücut buz lazer epilasyon fiyatları genellikle 1500 TL’den başlar 4500 TL’ye kadar çıkabilir.

Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi?

FDA onaylı cihazlar ile uygulandığı zaman kalıcı sonuçlar verebilir. Eğer kişide hormonal rahatsızlıklar mevcut değil ise epilasyon sonrasında kıllar yeniden ortaya çıkmaz.

8 seans lazer kaç ay sürer?

Vücuttaki seanslar 6 hafta ile 8 hafta sürebilir. Genellikle seans aralıkları 2 ay olmalıdır. İlk seans sonrası 15 gün sonra kontrol seansı uygulanır. Bu seanstan sonra ise ortalama 2 ay sonrada 2. seans için randevu verilir.

Lazer epilasyon tüyleri tamamen yok eder mi?

Uygulanan alanda pek çok hastada kıl miktarında % 80-93 azalma olur. Epilasyon’da tamamen tüysüz kalma durumu söz konusu değildir. Epilasyon da ilk iki seansta belirgin azalma gözlemlenmeyebilir. Epilasyon’da 3. seans ve 4. seans’tan sonra belirgin azalma söz konusu olur. O yüzde tüylerin tamamen yol olması beklenmemelidir.

Lazer epilasyon kaç seansta kesin sonuç verir?

Epilasyon’da ortalama 6 seans uygulaması başarılı sonuç sağlar ancak yüz bölgesi ve hormonal nedenlerden ötürü tüylenmelerde seans sayısı 10’a kadar çıkabilir . Seans aralıkları ise ortalama 2 ay’dır. Tamamen yok olma beklenmemelidir.

Lazer epilasyon seansları bittikten sonra kalan tüyler nasıl alınır?

Epilasyon seanslarında çıkan kıllar ağda ve cımbız gibi yöntemlerden ziyade jiletle alınmalıdır. Bu daha doğru bir yöntemdir.

Lazer epilasyonda kıl boyu ne kadar olmalı?

Epilasyon için tüyler 24 saat öncesinde jilet yardımıyla alındığı uzunlukta olmalıdır. Bu sorunun cevabı kısacası görünmeyecek kadar olmalıdır.
Lazer seansi 750 TL ile 1000 TL aralığındadır. Bu rakam erkeklerde ise 1000 TL ile 1250 TL aralığında değişmektedir.

Lazer epilasyon kişinin cilt tipi, kıl rengi ve tipi, işlem yapılan bölge, teknik veya lazer epilasyon yapıldığı merkezlere farklılıklar gösterebilir. Tüm Vücut epilasyon fiyatları 2024 yılı içerisinde 1000 TL’den başlayıp 3000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Ortalama olarak 6 seansta başarılı bir sonuç sağlar. Yüz bölgesi ve tüylenme ile seans sayısı ortalama 10’a kadar çıkar. Seans aralıkları vücut ortalamasında 2 ay yüzde ise bu süre 1 ay kadardır.

Uygun bir adaysanız eğer 6 ile 8 seansta tüylerinizin çoğundan kurtulmanız ve iyi bir sonuca erişmeniz gerekir. Ancak seans ile kıl yapısı hormonal durumlar gibi bir çok durumdan etkilenir. Bunları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Yüze Uygulanır Mı?

Doktorlar bir lazer yardımıyla istenmeyen tüyleri gidermek için bir ışık huzmesi kullanır. Lazer, çevresindeki cilt hücrelerine zarar vermeden kıl folikülünü nazikçe yakar. Bu işleme epilasyon denir ve epilatör adı verilen elde tutulan bir cihaz kullanılarak yapılır. Bu sırasında hissettiğiniz tek şey, tüyler alınırken hafif bir yanma hissidir. Bazı durumlarda, sırasında çok az ağrı hissedebilir veya hiç ağrı hissetmeyebilirsiniz. Bunun nedeni ışının o kadar hassas olmasıdır ki sadece kılları etkiler ve cildi veya kası yakmaz.

Lazer Epilasyon İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?

Sadece kılları hedef aldığından diğer yöntemlere göre çok daha az ağrılıdır. Örneğin, geleneksel cımbız tüyleri çekerken cildi yakar. Bu onları çok acı verici ama saçı hedeflerken etkisiz hale getirir.

Buna karşılık, bir epilatör tüyleri alırken sadece cildi yakar. Bu, onu çok daha acı verici hale getirir, ancak yaralanmaya neden olma olasılığı çok daha düşüktür. Ek olarak, doktorlar cildinizi lazer ışını ile etmeyi planladıkları bölgelere basınç uygulamak için soğuk metal aletler kullanırlar. Bu, cildinizi soğutur ve sırasında yanmasını önler.

Buz Lazer Epilasyonun Uygulanabileceği Bölgeler

Tipik olarak, bir hastanın buz lazer epilasyon sonuçlarını görmek için birkaç aya yayılmış en az 3 ihtiyacı vardır. İlk , bir bölgedeki istenmeyen tüyleri yalnızca kısmen yok eder. Bundan sonra, doktorlar ikinci bir gerçekleştirmeden önce topikal anestezi uygulayacaktır. Bu, ışının tüm istenmeyen tüylerinizi tamamen yok etmesi için cildinizi yeterince uzun süre uyuşturmayı amaçlar. Bundan sonra, son cildinizi tamamen kurutmadan ve kalan tüyleri öldürmeden önce birkaç gün daha topikal anesteziye ihtiyacınız olacak.

Lazer epilasyon kaç seansta biter?

Lazer epilasyonda sonuç genellikle 4-6 seansta alınabilir. Seans aralıklarında 5-6 hafta öneriyoruz sizlere..
Merhaba, 8-10 seans sonrasında dökülmeler kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama %90 sonuç alınmaktadır. Lazer epilasyon iyi uygulanırsa ve seans sürelerine uyulursa kalıcıdır.
Lazer epilasyon, ince ve zayıf tüylerle kolayca başa çıkabildiğinden, genellikle tüylerin %90’ının gitmesini ve bir daha geri gelmemesini sağlayabilir. Evet, buz lazeri açık ten ve zayıf tüylerde bile etkilidir.
Buz Lazer etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir. Kişinin hormonal bir sorunu yoksa buz lazer ile ortalama %90 oranında tüy azalması sağlanır.

Buz Lazer Epilasyon İşlemi

İşlem, sırasında vücudunuzun çoğunu kaplayan bir örtü kullanır. Sıvı nitrojen gibi soğuk bir madde cildinizi ve vücudunuzu bir donmuş hava tabakasıyla kaplar. Bu, size zarar vermeden tek tip bir ultra düşük sıcaklıkta hava tabakası oluşturur.

Kriyo-kesici daha sonra cilde giren ve saç köklerinizi donduran odaklanmış bir soğuk hava ışını oluşturur. Daha sonra ışınlanan soğuk havayı daha da bozmak için bir elektrik akımı oluşturur ve bu da saç kökünüzü tamamen yok eder. Bundan sonra doktorlar perdeleri çıkarır ve sonuçlarını sabitlemek için cildinize antibakteriyel bir losyon uygular.

Buz lazeri, diğer çıkarma yöntemlerine kıyasla noninvaziv ve ağrısızdır. Kişiler sonra bol giysiler giyebilir ve 24 saat boyunca herhangi bir sert Akne ilacından kaçınabilir. Mikrodalga veya yoğun ışık gibi diğer yöntemler, hastaların sonra cildini sakin tutmasına izin vermez. Bu, ciltlerinin iyileşmesini ve kendisine karşı herhangi bir sert reaksiyondan kaçınmasını sağlar.

Buz Lazer Ne İşe Yarar?

Buz lazeri, yüzdeki tüyler ve bacak tüyleri de dahil olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerindeki istenmeyen tüyleri alır. Doktorlar ayrıca hastaların vücudundaki cilt etiketlerini, siğilleri ve benleri çıkarmak için de kullanırlar. İnsanlar, ciltlerini sürekli olarak tıraş etmeye veya ağda yapmaya alternatif olarak istenmeyen tüyleri vücutlarından çıkarmak için buz lazeri kullanırlar. Sadece soğuk havalarda kullanıldığı ve insanları her düzeyde etkilemediği için insan derisi üzerinde olumsuz bir yan etkisi yoktur.

Lazer epilasyon, tüyleri tıraş etmek veya kimyasal olarak almak için popüler bir alternatiftir. Bu , saç köklerini parçalamak için yüksek yoğunluklu bir ışık kaynağı kullanır ve bu da kalıcı saç dökülmesine neden olur. Ancak lazer epilasyon ağrılı olabilir ve cilt renginin solmasına neden olur. Ek olarak, uzun süreli lazer epilasyon birden fazla seans gerektirir ve minimum yan etkiye sahiptir. Hastalar, uygulanmadan önce bu avantaj ve sınırlamalarının farkında olmalıdır.

Tüm vücut lazer epilasyon kaç seansta biter?

Uygun bir adaysanız, tüylerinizin çoğunu “6-8 seans”ta almalı ve makul bir sonuç elde etmelisiniz. Seans sayısı kıl yapısı ve hormonal durum gibi birçok faktörden etkilenir.
Seanslar ortalama 150 – 250 TL arasındadır. Kadınlarda maksimum 200 TL ücret alınırken, erkeklerde bu rakam seans başına maksimum 500 TL’ye kadar çıkabiliyor.
Instagram : Bukbeauty