Akrilik Tırnak Nedir?

Akrilik Tırnak, özel bir toz ve likit karışımının tırnak üstüne uygulanmasıyla tasarlanan tırnaklara denir. Protez tırnak olarak da bilinmektedir. Özellikle son yıllarda kullanımı oldukça popülerdir. İlk zamanlarda tırnak yeme problemine karşı kullanılsa da günümüzde kozmetik amaçlı kullanımı yaygındır. Daha sağlıklı, zarif ve estetik el ve tırnak görünümü için uygulanan bir yöntemdir.

Eller, vücudumuzun en dikkat çeken parçalarından biridir. Bakımlı ve zarif görünümlü ellere sahip olmak, her zaman iyi bir ilk izlenim uyandırır. Hatta eski çağlarda bakımlı eller, asaleti temsil etmesiyle bilinir.

Kimi zaman elimizde olmayan nedenlerden istediğimiz tırnak formuna sahip olmak epey zordur. Tırnaklarınızı istediğiniz forma getirmeniz ve böylece daha zarif ellere sahip olmanız için akrilik tırnak yöntemini tercih edebilirsiniz.

Genetik faktörlerden veya düzensiz beslenmeden kaynaklanan ince tırnak yapısı, tırnak uzatmak isteyenler için elverişli değildir. Böylelikle tırnaklarınıza istediğiniz şekli vermeniz epey zorlaşır. Veya tırnak yeme probleminiz varsa, tırnaklarınıza şekil vermek imkanız hale gelir. Akrilik tırnağı ile istediğiniz sağlıklı ve estetik tırnak görüntüsüne kavuşmak mümkün. Dilerseniz işlem sonrası kalıcı ojeyle tırnaklarınızı istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz.

Tırnakların piyasada tak çıkar tırnak olarak bilinen hazır takma tırnaklardan daha doğal bir görüntüsü vardır. Bu nedenle günümüzde oldukça sık tercih edilir. Aynı zamanda nail art severler için de nail arta elverişli olmasıyla sıklıkla tercih edilir.

Akrilik Tırnak Nasıl Yapılır?

Akrilik tırnak uygulaması için ilk olarak ellerin manikürlü olması gerekmektedir. Tırnaklar kütiküllerinden arındırılarak işleme uygun hale getirilir. Manikürlü ve ojelerden tamamen arındırılmış tırnaklara işlem uygulanabilir.

Ttırnak uygulamasına ilk olarak, elektrikli törpüyle tırnak yüzeyinin tırnak eti üzerinde bombe oluşturmayacak şekilde törpülenmesiyle başlanır. Bu sayede tırnak pürüzsüz bir hal alır ve bir sonraki adım için uygun zemin oluşturur.

Tırnaklar tam anlamıyla pürüzsüzleştikten sonra törpü ile tırnak boyutu, istediğiniz ölçüde olacak şekilde ayarlanır. Ardından uygulanacak olan akriliğin tırnak üzerinde sabit kalması için tırnak yüzeyi pürüzlü olacak şekilde tekrar törpülenir. Uygulamanın ilk adımları, tırnak yüzeyini akrilik için hazırlama ve boyutlandırma şeklindedir.

Sonrasında tırnak yüzeyi, tırnak temizleme losyonuyla silinir. Bu aşamada herhangi bir manikür tozu veya yağ kalıntıları varsa tırnaktan arındırılır. Özel temizleme solüsyonuyla arındırılmış tırnakların üzerine güçlendirici oje sürülerek son adıma geçilir.

Son adımda akrilik sıvı veya jel ile tırnağa son şekli verilir. Daha sağlıklı ve parlak gözükmesi için şekil verilen tırnaklara parlatıcı ve koruyucu jel uygulanır. Akrilik uygulaması ile siz de hayal ettiğiniz tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tüm bu işlemler yaklaşık 1 ile 1.5 saat arası sürer.

Dilerseniz işlem sonrasında kalıcı oje ve nail art ile tırnaklarınızı daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Akrilik tırnaklarınızı, yeni tırnaklarınız oluşmaya başladıktan itibaren 3 – 4 haftaya kadar kullanabilirsiniz. Daha öncesinde çıkarttırmak isterseniz kliniğimize gelerek tırnak yapınıza zarar vermeden tırnaklarınızı çıkarttırmanız mümkün.

Akrilik Tırnak Kimlere Uygulanır?

Tırnak yeme problemi olanlara, genetik olarak zayıf ve çabuk kırılan tırnak yapısına sahip olanlara, tırnak formundan memnun olmayanlara, tırnaklarını vakit kaybetmeden uzatmak isteyenlere ve daha parlak bir tırnak görünümüne sahip olmak isteyen herkese uygulanabilir.

Doğal tırnak şekliniz nasıl olursa olsun uygulama sonrasında istediğiniz formda tırnaklara sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda normal tırnaktan ayırt edilemeyecek kadar doğal yapılır. Dilerseniz alıcı ojeyle renklendirebilir veya nail artla sıra dışı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Akrilik uygulaması ile siz de ellerinizle fark yaratabilirsiniz.

Akrilik Tırnak Avantajları

Kimi zaman elinizde olmayan nedenlerden dolayı tırnaklarınıza istediğiniz şekli veremeyebilirsiniz. Genetik olarak zayıf tırnak yapısına sahip olanlar ve tırnak yeme problemi olanlar için tırnak, adeta bir kurtarıcı niteliğine sahip.

Tırnak yeme alışkanlığı bulunanlar için akrilik bir çeşit tedavi yöntemidir. Hatta ilk olarak bir diş hekimi tarafından, tırnak yeme problemi olan hastalar için tasarlanmıştır. Tırnaklarınız ve tırnak etleriniz, tırnak yeme alışkanlığı nedeniyle hem estetik açıdan zarar görür hem de mikrop kapma riski artar. Akrilik tırnak ile tırnak yeme alışkanlığınızdan kurtulabilir ve daha estetik görünen sağlıklı tırnaklara sahip olabilirisiniz.

Doğal tırnaklarınızı aratmayacak kalitede, istediğiniz formda ve uzunlukta tırnaklara sahip olmak artık çok kolay. En büyük avantajı tırnakları uzama aşamasında kırılanlar için çok büyük bir kurtarıcı olması. Zarafetiyle dikkat çeken ellere sahip olmak isteyenler işe ilk olarak tırnak bakımından başlar. Akrilik tırnak uygulamasıyla sadece 1. saat gibi kısa bir sürede bakımlı, güçlü ve sağlıklı tırnaklara kavuşmanız mümkün.

Akrilik Tırnak Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrasında, tırnaklara zarar vereceğinden tırnak makası ve metal törpü kullanılması önerilmez. Tırnağınızı kısaltmak ya da şeklini değiştirmek istediğinizde kağıt törpü kullanabilirsiniz.

Akrilik oje sürmenizde bir sakınca yoktur. Ancak ojeyi çıkarmak istediğinizde özel aseton kullanmalısınız. Normal aseton kullanımı tırnaklarınızda pürüz oluşturabilir.

Çamaşır suyu, bulaşık deterjanı gibi kimyasal ürünlere tırnaklarınızı temas ettirmekten kaçının. Onun dışında günlük aktivitelerinizi aynı şekilde devam edebilirsiniz.

Tırnaklarınızı çıkartmak istediğinizde mutlaka işlemi yaptırdığınız merkeze gidin. Kendiniz çıkarttığınızda, tırnaklarınıza zarar verebilirsiniz.

Akrilik Tırnak Nasıl Çıkar?

Akrilik tırnaklarınızı çıkarttırmak için işlemi yaptırdığınız merkeze gitmenizi öneririz. Siz de evinizde tırnaklarınızı çıkartabilirsiniz. Ancak tırnaklar kolay kırılmayan kaliteli malzemeden yapıldığından, tırnaklarınızı çıkartırken kendi tırnaklarınıza zarar verme oranınınız yüksektir.

Tırnaklarınızı dikkatli bir şekilde, asetonlu pamukta beklettikten sonra akrilik ojelerinizi kazıyarak çıkartabilirsiniz. Ancak işlem yapılan merkezde çıkarttırmanızı öneririz.

İşlem yapıldıktan 3 – 4 hafta sonra yeni tırnaklarınız uzayacağından akrilik tırnaklarınızı çıkartmanız gerekebilir. Ya da daha öncesinde, güzellik merkezimize gelerek çıkarttırabilirsiniz.

Akrilik Tırnak Üzerine Oje Sürülebilir Mi?

Evet, tırnaklarınızın üzerine oje sürebilirsiniz. Sürdüğünüz oje akrilik tırnağınıza zarar vermez. Yalnızca ojeyi çıkartmak istediğinizde normal asetonlarla çıkartmanız, akrilik tırnağınıza zarar verecektir. Özel aseton ile nazikçe çıkarttığınız taktirde ojenin tırnaklara bir zararı yoktur.

Akrilik Tırnaklar Zarar Görür Mü?

Akrilik uygulaması yapılırken tırnağınızın doğal yapısının zarar görmemesi için uygulanan birçok adım vardır. İşlem sırasında tırnak koruyucu ve güçlendirici jeller uygulandığından, akrilik tırnakların kendi tırnağınıza verebileceği zarar minimuma indirilir.

Bu nedenle işlemin doğal tırnaklarınıza bir zararı yoktur. Tırnaklarınızın zarar görmemesi için işlemi yaptıracağınız kişinin işinin ehli olmasına dikkat edin. İşlem sırasında steril şekilde profesyonel malzemeler kullanıldığından emin olun.

Tırnaklarınızı işlemin yapıldığı dışında kendiniz çıkartırsanız doğal tırnaklarınız zarar görebilir. İşlem sonrasında tırnaklarınız kimyasalla temas ettiğinde, tırnak yüzeyinizde pürüzler meydana gelebilir.

Doğal tırnaklarınız uzamaya başladıktan 3 – 4 hafta sonra ya da dilerseniz öncesinde işlem yapılan merkezde akrilik tırnaklarınızı çıkarttırabilirsiniz. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz taktirde akrilik tırnak uygulamasının cildinize ya da doğal tırnaklarınıza bilinen herhangi bir zararı yoktur.

Akrilik Tırnak Fiyatları 2024

Güncel akrilik tırnak fiyatları, işlem yaptıracağınız merkeze göre değişiklik gösterecektir. Tırnak işlemine ek yaptırmak istediğiniz kalıcı oje veya nail art işlemleriyle net fiyat belirlenir. 2024 yılı akrilik tırnak fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Akrilik tırnak fiyatları 2024 akkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.