Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting işlemi, bir çeşit kalıcı makyaj uygulamasıdır. Daha kıvrık ve hacimli görünmesi için kirpiklerin solüsyon ile geriye doğru taranması işlemidir. İşlem sonrası kirpikleriniz 3 aya kadar hacimli görünen kıvrık görüntüsünü korur.

Daha hacimli görünen, kıvrık ve kalkık kirpikler etkileyici bakışların olmazsa olmazıdır. Uzun ve kalkık kirpikler bakışlarınızın daha kesin ve dikkat çekici görünmesini sağlar. Özellikle kadınlar kirpiklerini daha hacimli ve kıvrık göstermek için kozmetik ürünleri kullanırlar.

Kozmetik ürünleri kimi zaman bu isteğimizi tam anlamıyla karşılayamaz. Kirpik kıvırıcılar da kirpiklerinizi kıvırırken doğal yapısına zarar verebilir ve kalıcılığı kısa sürelidir. Lifting işlemi ile hayal ettiğiniz kıvrık kirpiklere siz de sahip olabilirsiniz.

Özellikle düz kirpiklere ve seyrek kirpik yapısına sahip olanlar, daha kıvrık kirpiklere ve etkili bakışlara sahip olmak için kirpik lifting uygulamasını sıklıkla tercih ediyor.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpiklerinizin uzun süreli kıvrık ve hacimli görünmesini sağlıyor. Uygulaması da oldukça kolay. Öncelikle kirpiklerinizin işlemden zarar görmemesi için kirpik diplerinize özel bir ped yapıştırıyoruz.

Ardından solüsyon ile beraber kirpiklerinizi kıvrık görüntü için geriye doğru yapıştırarak tarıyoruz. Sonrasında geriye doğru taranan kirpiklerinize kıvrık görüntüyü korumak için tekrar solüsyon uyguluyoruz.

İkinci adımda geriye taranan kirpiklerinizi, mikro çubuklar ile dikkatli bir şekilde ayırarak jel ve solüsyonlarla son şekli veriyoruz. Bu şekilde yaklaşık 15 – 30 dakika arası bekledikten sonra son adıma geçiyoruz.

Son adımla kirpiklerinize keratin bakımı ardından renk veren solüsyon uyguluyoruz. İşlem yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında tamamlanır. Ve sonuç olarak son adımın ardından siz de hayal ettiğiniz kıvrık kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kimler Kirpik Lifting Tercih Edebilir?

Kirpik lifting uygulamasını, daha uzun ve hacimli görünen kıvrık kirpiklere sahip olmak isteyen herkes tercih edebilir. Özellikle kısa kirpik yapısına sahip olanlar ve kirpik seyrekliğinden şikayet edenler tercih ediyor.

İşlem kirpiklerinizin daha hacimli ve uzun görünmesini sağlayacak. Dikkat çekici bakışların ve etkileyici gözlerin tamamlayıcısı olan kıvrık kirpiklere sahip olmak artık hayal değil. Siz de lifting işlemiyle hayal ettiğiniz etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.


kirpik lifting

Neden Lifting Uygulaması Yaptırmalısınız?

Bakışlarınız ilk izlenim için oldukça önemlidir. Hepimiz daha etkileyici bakılara sahip olmak isteriz. Etkileyici bakışlara sahip olmanın yolu ise etkileyici kirpiklerdir.

Genetik faktörler ve yanlış kozmetik uygulamaları nedeniyle kirpikleriniz kimi zaman düz yapılı veya seyrek olabilir. Lifting işlemiyle hayal ettiğiniz kıvrık kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpik Lifting Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Özellikle genetik faktörlerden dolayı kirpiklerinizin istediğiniz forma getirmeniz zor olabilir. Kirpik kıvırıcılar kirpiklerinizin kırılmasına ve maskaralar da istenmeyen kirpik dökülmelerine yol açabilir. Kirpik lifting uygulaması ile kirpiklerinizi daha kalıcı bir şekilde istediğiniz forma getirebilirsiniz.

Uygulama kirpiklerinizi daha kıvrık ve hacimli görünmesini sağlar. İşlem sırasında kirpik dipleri koruyucu ped ile kapatıldığından, kirpik dipleriniz nefes almaya devam eder ve istenmeyen dökülmeler yaşanmaz. Lifting uygulaması ile istediğiniz; daha kıvrık ve hacimli kirpik görüntüsüne kavuşmanız artık çok kolay.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcıdır?

Normal şartlar altında kirpik lifting işlemi kalıcılığı 4 aya kadar devam eder. Genetik faktörler, uygulama sonrası kirpik bakımınız ve işlemin doğru uygulanması ile bu süre uzayabilir ya da kısalabilir.

Yöntemin kalıcılığına dair net bir süre verilemese de kirpik yapınızın ve doğru uygulamanın etkisiyle 4 aya kadar uzun ve kıvrık görünen kirpiklerinizin tadını çıkartabilirsiniz.

Neden Kirpik Lifting Yaptırmalısınız?

Kirpik kaldırma, daha çekici ve kalkık kirpiklere sahip olmanızı sağlayan popüler bir güzellik işlemidir ve bazı nedenlerle tercih edilebilir:

  • Daha Uzun ve Kalkık Kirpikler: Kirpikleri kaldırmak, kirpikleri daha uzun ve kalkık hale getirir. Gözleriniz daha büyük ve çekici görünecektir.
  • Kirpik Kıvırma İhtiyacını Azaltır: Kirpik kıvırmayı kullanarak rimel veya kirpik kıvırmanın gerekliliğini azaltabilirsiniz. Bu da makyaj yapmayı kolaylaştırabilir.
  • Doğal Görünüm: Kirpik uzatma, yapay kirpiklerin veya kirpik uzatmanın gereksiz olduğunu ortadan kaldırır.
  • Bakım Kolaylığı: Kalkık kirpikler, kirpiklerin düz veya aşağı doğru sarkmasını önler.
  • Uzun Süreli Etki: Kirpik kaldırma işlemi sonrası elde edilen kalkık görünüm genellikle altı ila sekiz hafta sürer. Bu, rutin bakım ihtiyacını azaltır.
  • Günlük Rahatlık: Kirpik lifting işlemi nedeniyle kalkık kirpikler, gözünüze çarpmasını önler ve günlük yaşamda rahatlık sağlar.

Kirpik Lifting Fiyatları 2024

İşlem fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Güncel kirpik lifting fiyatları hakkında en net bilgiyi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz. Kirpik lifting fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Kirpik Perması İle Lifting Arasındaki Fark Nedir?

Kirpikleri havaya kaldırarak daha hacimli, uzun ve kıvrık görünmesini sağlar. İşlen kökten uca kirpikleri dikleştirerek kaldırır.

Kirpik perması işleminde ek olarak kirpik bigudisi kullanılır. Amacı kirpiklerin uç kısımlarını daha fazla kıvırarak daha hacimli ve kıvrık gözükmesini sağlamaktır. İşlem belirgin olarak kirpiklerin uç kısmında görünür. Kirpik perması, kirpiklerin tamamını değil uç kısmını kıvırarak illüzyon yaratır böylece daha kalkık kirpik görünümü sağlar.

Kirpik Lifting Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kirpik yapınıza göre işlemin kalıcılığı değişiklik gösterse de lifting etkisi 4 aya kadar devam eder. İşlem sonrasında bir süre maskara sürmemeye ve kirpiklerinize makyaj temizleyici losyon sürmemeye dikkat etmelisiniz. Aksi halde solüsyon etkisini kaybedebilir.

İşlem sonrası gözünüzü ovuşturmamaya çalışın. Yüzünüzü temizlerden kirpiklerinize çok bastırmamaya çalışmaya dikkat edin. İşlem sonrası bakımı düzenli yaptığınız taktirde, kirpik lifting uygulamasının etkisinden daha uzun süreli faydalanabilirsiniz.

Lifting Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama kimyasal bir işlem olduğundan, işlemi işinin ehli biri yapmıyorsa hassas ciltlerde tahrişe neden olabilir. Bu nedenle uygulama öncesi kirpik diplerinin işleme karşı reaksiyon göstermemesi için makyaj kalıntısı kalmayacak şekilde temizlenmeli. Uygulama alanının steril olduğundan emin olunduktan sonra işleme başlanabilir.

Lifting uygulaması sonrasında ilk 12 saat göz makyajı yapılmamalıdır. Aksi taktirde işlemin kalıcılığı azalabilir ve işlem sonrası ilk gün göz hassaslaşacağından makyaja karşı reaksiyon gösterebilir. İşlem sonrası 12 saat sonra göz makyajı yapmanızda bir sakınca yoktur.

Uygulamanın kalıcılığını daha uzun süre muhafaza etmesi için makyajınızı gözünüzü fazla ovmadan temizlemeniz önerilir. Aynı şekilde yüzünüzü temizlerken kirpiklerinize fazla baskı uygulamadığınız sürece işlemin kalıcılığı artacaktır.

Kirpiklerime Ya Da Gözlerime Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Her ne kadar kolay ve etkili bir işlem olsa da kimyasal bir işlem olduğunu unutmamak gerekir. Her kimyasal işlemde olduğu gibi steril şartlar sağlanmadığında ve yanlış uygulandığında kirpiklerinize ya da gözlerinize zarar verebilir.

İşlem yapılan ortam veya malzemeler steril değilse, gözleriniz alerjik bir yapıya sahipse ve yanlış uygulama yapılırsa gözleriniz ve kirpikleriniz zarar görebilir.

Bu nedenle işlemi yaptırırken kirpiklerinizin tamamen makyajdan arındırmaya özen gösterin.

Kirpik Lifting Kirpiklere Zararlı Mı?

Yanlış işlem uygulanan kirpiklerde dökülme ve seyrelme görülebilir. İşinin ehli biri tarafından, doğru uygulandığı taktirde lifting işleminin kirpiklere bilinen bir zararı yoktur.

Kirpik Litfing Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Kimyasal yollarla yapılan bir kalıcı makyaj uygulaması olduğundan, problemli ve hassas kirpik diplerine sahip kişilere uygulanması sakıncalıdır. Uygulama hassas kirpik diplerinde reaksiyona sebep olabileceğinden sakıncalı olabilir.

Alerjik ve hassas yapıda gözlere sahipseniz ve daha önce yapılan bir işlem sonucunda kirpik dipleriniz reaksiyon gösterdiyse, kirpik lifting işlemi önerilmez. Bu noktada hassas gözlere sahip kişiler, işlem öncesi detaylı bilgi edinmelidirler.

Kirpik Lifting Uygulamasının Yan Etkileri Nedir?

Lifting uygulamasının uzun süreli bir yan etkisi yoktur. Yalnızca, hassas bir cilde sahipseniz uygulama sonrası ilk 12 saat gözlerinizde kızarıklık ve yaşarma görülebilir. İşlem sonrası kirpik diplerinizde uzun süre geçmeyen beklenmedik bir reaksiyon meydana gelirse o zaman doktora danışabilirsiniz.

Onun dışında kirpik liftingi uygulamasının işlem sonrası bakımları ihmal etmediğiniz sürece bilinen bir yan etkisi yoktur.

Kirpik lifting kaç gün yıkanmaz?

Kirpik kaldırma işleminden sonraki 24-48 saat boyunca kirpiklerinizi suyla temas ettirmemeye dikkat edin. Bu süre boyunca kirpiklerinizi sabun, şampuan veya su ile kirletmeyin. Kirpik kaldırma işlemi sırasında kullanılan özel kirpik kaldırma solüsyonunun etkili olmasını sağlamak için bu süreyi beklemek çok önemlidir. Kirpiklerin ilk 24-48 saat boyunca kuru kalmaması işlemin uzun süreli başarısını etkileyebilir.

Kimler kirpik lifting yaptıramaz?

Kirpik kaldırma işlemi, göz enfeksiyonları, hassas gözler, alerjiler, hamilelik veya emzirme dönemi, genel sağlık sorunları, cilt duyarlılığı ve daha önce göz ameliyatı geçirmiş kişiler için riskli olabilir.