G5 ile Zayıflama Nedir?

G5 ile Zayıflama, ritmik bir masaj aleti kullanılarak özel cihaz yardımıyla uygulamasıdır. Hızlı titreşimlerle sıkılaştırma sağlayan bu alet, aynı zamanda selülit giderici bir etkiye sahiptir. Bölgesel zayıflama içinde, en sık sık kullanılan yöntemlerden birisidir.

Geçmeyen selülitlerde de sıklıkla G5 masaj yöntemlerinden faydalanılır. Kaslarda zaman içinde laktik asit birikir. Ödem atılması ve spazm de sıklıkla bu yöntem kullanılır ve başarılı sonuçlar alınır.

Deri ve yağ dokusu arasında ödem birikmesine selülit adı verilir. Vücut içerisinde bulunan ve kana akışkanlığını veren madde, damar dışına sızar. Kalıcı sonuçlar veren g5 ile zayıflama yöntemi sıkça tercih edilmektedir. Selülit nedenleri genel olarak:

 • Farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan dolaşım bozuklukları,
 • Cildin elastikiyetini sağlayan değerlerde yaşanan azalma,
 • Aşırı şekilde kahve ve çikolata tüketimi,
 • Gebeliğe bağlı oluşan selülit,
 • Hareketsizliğe bağlı oluşan selülit şeklindedir.

Uzun yıllardır uygulanan G5 , neredeyse kalıcı ve en etkili sonuçlara sahiptir. Bu açıdan, kişilerin öncelikli tercihleri arasında bu yöntemi yer almaktadır. G5 hakkında en net bilgileri edinmek isterseniz dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

G5 ile Zayıflama Nasıl Yapılır?

Birçok farklı alanda, iyileşme deneyimini sizlerle buluşturan G5 masajı, özellikle selülit sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. G5 ismindeki özel cihazla ritmik şekilde oluşan titreşimsel hareketlerle sorunlu bölgelere uygulanır.

Hem sıkılaşma hem de selülit görünümünün hızlı bir şekilde giderilmesi adına en etkili yöntemleri arasında yer alır. İtme kuvvetine sahip olduğundan, vücut sıkılaşmasına da yardımcı olur. Bölgesel bağ dokularındaki açma özelliğinden dolayı yağ yakımını da aynı oranda hızlandırır.

Dengeli beslenme ve egzersiz yardımıyla yok edilmesi mümkün olmayan selülit görünümü, G5 masajı yardımıyla kısa sürede giderilir. Üstelik bu işlem esnasında, herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmamaktadır.  Selülit uygulamalarında yaygın olarak tercih edilen masaj uygulaması, tüm vücuda aynı anda uygulanır.

G5 zayıflama, yaygın bir şekilde; kalça, kol ve üst bacak bölgelerine uygulanır. Uygulamanın mutlaka uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Uygulama esnasında bölgeye özel bir krem uygulanmaktadır.

Uzman doktorun gerekli gördüğü durumlarda, bölgeye soğuk lipoliz ya da iğneli lipoliz de uygulanabilir. Bu şekilde operasyonun kalıcılığı ve etkisi artar. Vücut germe ve drenaj yöntemleri de sıklıkla ek olarak uygulanmaktadır. Uygulama yaklaşık olarak yarım saat sürer. Seanslar halinde uygulanan masajın seansı en az 3 en fazla 10 olarak belirlenmiştir. Sonuç olarak en az en fazla 7 cm incelme görülür.

G5 ile Zayıflama Nasıl Uygulanır?

GS masajına neden bu ismin verildiği, merak edilenler arasında yer alır. Uygulama esnasında kullanılan cihazın adı G5 olduğundan, masaj tekniğine de bu isim verilmiştir. Uzun yıllardır, selülit dendiğinde, akla ilk olarak bu masaj yöntemi gelir. Bölgesel zayıflama konusunda da G5 masajının oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Ciddi faydaları bulunan masaj tekniği, uygulama sırasında bölgesel anlamda sıkılaşma yaşamanızı sağlar.

Uygulamanın ardından sıkılaşmayı arttıran G5 masajı, bölgesel olarak şikayetiniz bulunan alanlarda da rahatlıkla kullanılır. Bununla birlikte, ödem şikayeti olan kişilerde de uzmanlar tarafından G5 ile zayıflama uygulanır. İyileşme sağlayan bu yöntem, spazm de aktif olarak kullanılmaktadır. Yağ yakılmasının hızlandıran bu masaj tekniği, bölgesel anlamda dolaşımı düzenler. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur.

Kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde olmasına da yardımcı olur. G5 masajı sonrasında, kişilerin yorgunluk ve kas şikayetleri de ortadan kalkar.

G5 Zayıflama Neden Tercih Edilir?

Vücuda titreşim verilmesinin sonucunda fazla yağ ve ödemi atmayı hedefleyen G5 masajı, aynı zamanda yorgunluk şikayetlerini de önemli ölçüde ortadan kaldırır. Bölgesel zayıflama anlamında, kişileri memnun edici sonuçlara sahiptir. Kan akışını hızlandırarak, cilt üzerinde oluşan kırışıklıkların yok edilmesini sağlar.

Vücutta oluşan fazla yağları atarak, selülitli görüntünün önüne geçer. Sağlık açısından herhangi bir riski bulunmayan G5 ile zayıflama masajı, kısa zaman içinde etkili sonuçlar alabileceğiniz bir yöntem olarak öne çıkar.

G5 masajı kilo verdirir mi?

G5 masajı bir zayıflama yöntemidir. Vücuttaki laktik asiti atmanızı sağlar ve böylece yağların yok edilmesine yol açar. Vücuda titreşim vererek fazla yağı ve ödemi rahatça atabilirsiniz. Kan akışını hızlandırır ve biriken yağların yakımı çok daha kolay olur.

G5 masajı ne kadar inceltir?

G5 Masajı seansı yaklaşık 20-25 dakika sürmektedir. Kişiye özel programından sonra seansların tamamlanmasıyla birlikte en az 2 cm ve en fazla 8 cm incelme görülmektedir.

G5 masajı kaç seansta etkili?

G5 masajı, vücudun her bölgesinde kullanılabilir ama en çok kalça, popo, üst bacak bölgesinde kullanılır. Buk beauty’da kişiye özel bir programı belirlenir ve 10 – 15 seans uygulanır , seans aralıkları’da 20-25 dakika olmalıdır.

G5 göbek eritir mi?

G5 masajı yağlanma önleyici bir . Vücuda verilen titreşimler sayesinde göbek çevresindeki yağların eritilmesini sağlar. 4 – 5 seans içerisinde göbek eritme gerçekleşir. Seans aralıklarıda 20-25 dakika sürmektedir.

G5 ile Zayıflama Avantajları Nelerdir?

G5 masajı ile zayıflamanın sunduğu avantajlar, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Selülit oluşumunu engellemesinin yanında mevcutta yer alan selülit sorunun da giderilmesini sağlar.
 • Kan dolaşımını hızlandırır, aynı zamanda kasları güçlendirir.
 • Kronik kas ağrısı ve spazmların giderilmesinde aktif rol oynar.
 • Cildin sıkılaşmasını sağlayarak elastikiyet kazanmasını sağlar.
 • Vücudu istenilen ölçülerde sıkılaştırır.
 • Metabolizmasının hızlanmasında etkilidir.
 • Kronik şekilde, geçmeyen yorgunluğu giderir.
 • Bölgesel olan dolaşımı düzenler.
 • Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.
 • Kas ve eklemlerin hareket kabiliyetinin gelişimini destekler.
 • Yağ yakımını hızlandırır.
 • Bölgesel anlamda zayıflama sağlar.
 • İncelmenin yanında var olan selülit görünümünün azalmasında da etkilidir. G5 ile zayıflama tekniği kullanılarak kaslarda birikmiş olan laktik asit seviyesi önemli oranda düşürülür.
 • Fazla yağın biriktiği tüm alanlar, bu masaj tekniği ile normal görünümüne kavuşur.

G5 ile Zayıflama Etkileri Nelerdir?

Cerrahi bir işlem olmayan G5 masajı, konforlu şekilde bölgesel fazlalıklardan kurtulmanızı sağlar. Yağlanmaya bağlı olarak gelişen selülit görünümünü, kısa sürede ortadan kaldırır. G5 masajı sonrasında, herhangi bir yan etki görülmemesi adına, bu masajın mutlaka alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Profesyonel anlamda yetkinliği bulunmayan kişilerin bu masajı yapması tehlike taşır. İşlem esnasında, kasların yönünün iyi şekilde bilinmesi, sertlik uygulamasının buna göre ayarlanması gereklidir. Genel anlamda bakıldığında, masajın herhangi bir yan etkisi olmadığı görülmektedir.

G5 masajı, varisi olan kişilerde kanamaya neden olabilir. Aynı zamanda, eğer istenilen setlikte uygulanmazsa bölgesel olarak morarmalar meydana gelir. Etkilerin ne zaman görüleceği konusu, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Haftada en az 3 kere düzenli olarak gidildiği takdirde, daha kısa vadede etkili sonuçlar alabilirsiniz. Dengeli beslenmenin yanında, egzersiz programları ile de masajın etkileri desteklenmelidir.

Selülit G5 Etkisi

Uygulama esnasında, her cilt tipi için farklı bir masaj başlığı bulunmaktadır. G5 masajı esnasında, ritmik titreşimlerin yanında itme kuvveti de oldukça önemli etkenlerdir. Hedef bölgeye titreşim verilmesinin ardından, aynı zamanda itme kuvveti uygulanarak istenen görünümün ortaya çıkması hedeflenir. Hem bölgesel zayıflama anlamında hem de selülitleri azaltmasında, sıklıkla kullanılmaktadır. Kişilere sağladığı etkiler, şu şekilde sıralanabilir:

 • Kronik kas ağrılarının azaltılmasına yardımcı olur.
 • Cildin sıkılaşmasında etkilidir.
 • Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar.
 • Bölgesel olarak dolaşımı düzenler.
 • Yağ yakımının hızlanmasını sağlar.
 • Kaslardaki hareket yeteneğini arttırır.
 • Kasları istenilen oranda güçlendirir.
Selülit için kısa süreli etkisi ile bilinen G5 masajı oldukça etkili bir yöntemdir. Güzellik salonlarında selüliti gidermek için G5 masajı uygulandıktan sonra selülitlerde gözle görülür bir azalma meydana gelir. Bölgesel sıkılaşmaya da katkı sağlar ve mutlak etkisi vardır.
G5 Selülit Masajı Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir? G5 Selülit Masajı uygulanan bölgede kan dolaşımındaki artışa bağlı olarak geçici kızarıklık, geçici esmerleşme ve morluk görülebilir. Cilt tipine göre değişmekle birlikte bu komplikasyonlar 5-10 gün içerisinde ortadan kalkar.

G5 ile Zayıflama Fiyatları 2024

G5 masajı ile ilgili fiyat araştırması yapılırken, bazı noktalara bağlı olarak değişim göstereceği bilinmektedir. G5 masajında en ucuz merkez arayışında olmamalısınız. Alanında profesyonel olan kişilerden, profesyonel anlamda destek alarak bu uygulamayı yaptırmalısınız. Bu şekilde olası yan etkilerden de korunmuş olursunuz.

Seans sayılarına bağlı olarak masaj fiyatları değişiklik gösterir. Kişinin ihtiyacına bağlı olarak, kaç seans uygulanacağı önceden belirlenir. Fiyat araştırması yaparken, öncelikle seans ücretleri hakkında bilgi alınması gerekir. Profesyonel açıdan uygun olmasına bakıldığı gibi sahip olduğu belgeler de kontrol edilmelidir.

Seans sayısı en az 3 olarak belirlenmiştir. En fazla 10 seans olarak sürmektedir. G5 ile zayıflama ile ilgili en net bilgilere ulaşmak isterseniz uzman doktorumuzdan randevu talep edebilirsiniz. G5 ile zayıflama fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Instagram : bukbeauty