Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Gelin Saçı, gelinler için son derece önemli bir husustur. Bütün gözler gelinlerin üzerinde olduğu için saç konusuna son derece dikkat edilmesi tavsiye edilir.

Gelin saç modellerinden başlıca olanı at kuyruk topuz örgü dağınık ve açık tür modellerdir. Kişinin gelinlik modeline türüne törenin yapılacak olduğu bölüme ve kişinin yüz tipine göre değişkenlik gösterir.

Gelin saçında tercih edilen topuz genel olarak enseden yandan tepeden olacak şekilde değişiklik gösterir. Daha sonra ise dağınık toplu ve sıkı olmak üzere değişkenlik gösterir.

Bütün bunları belirlen kişinin kullanacak olduğu takılar gelinlik yaka çeşitleri buna göre farklılık gösterir.

Kişiler düğünlerinde açık model tercih ediyorlar ise ve gelinlik yaka modelleri kapalı hâkim gibi ise açık saç tercih etmemeniz gerekir.

Bu gibi açık modeller tercih edecekseniz kayık yaka spraltez gibi gelinlik önü açık modeller tercih edebilirsiniz. Örgü saçlardan en vazgeçilmez ve tercih edilen modeller arasında kişiye bant yapılmış taç örgü modellerdir.

Bu modeller genel olarak uçuş uçuş gelinliklere ve kır düğünlerinde tercih edebilirsiniz. At kuyruk modeli kişi için oldukça rahat ve tercih edilen bir modeldir.

Uzun saatler ayakta kalacak ve dans edecekler kişi için at kuyruk son derece iyi bir tercihtir.

Ensede bulunan saçlar kişiyi rahatsız etmez ve bu sayede son derece rahat olunabilir. Gelinlere en çok yakışan gelin saçı modellerinden biriside örgü modelleridir.

Gelin Saçı Nasıl Yapılır?

Gelin saçı yapımı kişiler için oldukça önemlidir. Kişinin saç yapımı rengi son derece etkin rol oynayıp aynı zamanda gelin saçının yapıldığı kuaförde oldukça önemlidir.

Kişiler saçlarını yaptıracak olduğu kuaföre son derece titiz davranmalı ve iyi bir tercih yapmalıdırlar.

Gelin Saçı Hangi Renk Olmalı?

Gelin saçı hangi renkte olmalı diye merak eden gelinlerin sayısı bir hayli fazladır. Gelin saçı renginde ten rengi son derece etkin rol oynar.

İlginizi Çekebilir  Kozyatağı Lazer Epilasyon

Esmer kişiler genel olarak karamel kahve bal kızıl kahverengi gibi tonlar esmer bayanlar için oldukça iyi bir tercihtir. Saçlar gelinler için oldukça önemli olup bu hususa dikkat edilmesi tavsiye edilir.

Gelin Saç Modelleri Nelerdir?

Gelin saç modeli tercih ederken trendden öte kişinin kendi zevki düğün yapılacak olan mekân yer son derece önemlidir. Topuzdan, at kuyruğuna; örgüden, dağınık saçlara pek çok türde ve modelde gelin saçları bulunabilir.

Özellikle kır düğünlerinin ve kumsal düğünlerinin vazgeçilmez parçası olan kesinlikle yarım toplanmış saç modelleridir.

Çok sevilen ve çok tercih edilen bu düğünlerde genel olarak sırtı açık ve yakası geniş olan gelinlik modeli ile bütünleşmesi tavsiye edilir. Aynı zamanda saçınıza çiçekli bir bant işlemi de uygulanabilir.

Gelin Makyajı Trendleri

Gündüz ve gece makyajlarının her biri son derece önemli olduğu gibi yapılan düğün makyajı da bir o kadar önemlidir.

Kişinin düğünü son derece önemli olduğu gibi aynı zamanda yapılan saç ve makyajda bir hayli önem taşır. Kişinin cilt tipine uygun makyaj yapması da bu önemlerden birisidir.

Makyaj konusunda da gelinliğin stili durumu düğün yapılacak yerin son derece önemi büyüktür.

Gelin makyajında kişinin cilt durumunun solgun görünmesi ve matlık yerine daha canlı ve renkli bir cilt elde edilimi yapılması tavsiye edilir.

Bu nedenden dolayı fondöten içine birkaç damla aydınlatıcı koymak cildi daha parlak yapıya sahip kılacaktır.

Gelin Topuzu

Genellikle gelin saçı modellerinden birisi olan topuz aynı zamanda toplu saç modellerine girdiği için yüz planını ortaya çıkaran bir durumdur. Bu nedenden dolayı oval yüz tiplerinin her birine topuz modeli oldukça tercih edilir.

Çünkü oval yüz tipi hem en uygun hem de en kusursuz yüz tipidir. Saç modeli tipi aynı zamanda omuz ve boyun durumuna göre de değişiklik gösterir.

Yüksek topuz veya topuzların en çok tercih edilenlerden birisidir. Sıkı topuz dağınık topuz gibi farklı modeller bulunur. Topuz en çok hangi gelinlere yakışır diyorsanız oval yüz tipine sahip olan kimselere tercih edilir.

Örgülü Modeller

Örgü modelleri de diğer saç önerilerinde olduğu gibi kişinin yüz tipine ve gelinlik seçimine vücut tipine ve düğün olacak konuma göre değişiklik gösterir.

Örneğin düğün kır veya doğal bir ortamda işe örgü modeli kişilere son derece yakışır.

Örgü ile gelinler hem saçlarını dağıtabilir hem yarı toplayabilir hem de topuz ve bağlama şekilleri yapabilir.

Aynı zamanda örgü ile yapılan gelin başı modelleri kişinin daha romantik bir görünüme kavuşmasına da katkıda bulunur. Dağınık örgü şelale örgü mısır kılçık her biri bu örgülere dahil birer işlemdir.

İlginizi Çekebilir  Levent Lazer Epilasyon

Kısa Gelin Saç Modelleri

Erkek saç olarak bilinen kısa modeller genel olarak bebeksi yüze sahip olan kimselere uygulan bir işlemdir.

Keskin bir yüz hattınız var ise gelin saçı modelinde erkek kesim model sizi daha çok sert yapacaktır.

Kısa gelin saç modellerinden birisi olan küt saçlar ise ince telli gelin adaylarının daha çok tercih etmesinin tavsiye edildiği bir durumdur.

Bunun nedeni ise kalın saçlı kimselerin bir süre sonra saçlarının kabaracak olduğundan çok tercih edilmez.

Açık Saçlar

Tercih edilen gelin saçı modellerinden birisi olan açık saçlar ile son derece şık bir gelin olabilirsiniz. Açık saç modellerinde saçınızı düzleştirebilir ve örgüler ile bant uygulayabilirsiniz.

Aynı zamanda belirli saç aksesuarları ile de bunu taçlandırabilirsiniz.

Duvak Takmak Ya Da Takmamak

Duvak çok önceden beri kullanılan bir parça olup şimdilerde ise gösterişli ve güzel bir görünüm elde ettiği için tercih edilir.

Duvak takmak ya da takmamak kişiden kişiye değişiklik gösterirken şık olması için tercih edilen duvaklar dantelli gipürlü uzun kısa olarak farklı modellerde tercih edilir.

Duvak kullanımı şimdilerde estetik görünüm için tercih edilse de eskiden gelen bir gelenek olarak da süre gelir. Öncelikle duvak hakkında kişilerin bilmesi ve dikkat etmesi gereken bir husus vardır.

Kişiler duvak seçiminde ilk olarak gelinliği arka planda bırakmayacak bir model tercih etmesi tavsiye edilir. Bilinmesi gerekenlerden birisi ise duvak renginin de aynı şekilde gelinlik ile aynı olmasıdır.

Püf Noktası: Gelin Saçı İçin Aksesuarlar

Gelin saçı için tercih edilen parçalardan biriside gelin saçı aksesuar seçimidir. Aksesuarlarda tıpkı saç modeli gibi düğün olacak yere ve yapılan saç modeline göre değişkenlik gösterir.

Eğer düğününüz açık havada olacak ise mutlaka renkli çiçeklerle süslenmiş veya papatyalar ile kendini gösteren taçlar tercih edilmelidir.

Aynı zamanda düğün gösterişli bir salonda ise son derece şık parlak taşlı taçlar tercih edebilirsiniz.

Göz Alıcı ve Işıltılı Bir İfade İçin

Göz alıcı ve ışıltılı bir gelin olmak her kızın hayali olarak bilinir. Bu nedenden dolayı düğün öncesi bir takım dikkat etmeniz gereken hususlar bulunur.

Ayrıca, gelin saçı makyajı duvak gelinlik modeli her biri sizin son derece şık olmanız için önemli birer etkendir. Göz alıcı ve ışıltılı bir ifade için makyaj büyük önem taşır.

Canlı bir makyaj ve şık bir saç ile son derece zarif ve gösterişli olabilirsiniz.

Hazırlıklara Erken Başlayın

Düğünü olacak gelinlerim hazırlıkları rahat bir ay önceden bitirmesi tavsiye edilir.

Giyilecek olan gelinlik bu gelinliğe uygun saç modeli aksesuarlar duvak hiçbiri ertelenecek bir durum olmayıp aynı zamanda kişiler için son derece önem taşır.

İlginizi Çekebilir  Amerikan Cilt Bakımı

Bulunan saç ile birlikte kişiler kuaför randevularını mutlaka almalıdırlar. En deneyimli ve en kaliteli hizmet veren kuaför ile bütün gözler sizin üzerinizde olabilir.

Amaç: Kendinize Benzemek

Kişilerin bu süreç içerisindeki tercih ettikleri kuaför seçimi oldukça önemlidir. Kişinin saç ve makyaj olarak kendini değiştirmeyecek işlemlerden geçmesi oldukça önemlidir.

Etkileyici ve Buğulu Gözler

Etkileyici ve buğulu gözler için kişiler göz makyajına son derece önem vermelidirler.

Mat görünümden uzak durarak daha parlak daha canlı bir görünüm kazandırmalıdırlar. Parıltı bunun için en iyi bir seçenektir.

Altın Kural: Doğal Makyaj

Gelinlerin makyaj konusunda kendini değiştirmemesi son derece önemlidir.

Altın kurallardan biri olan doğal görünüm için mutlaka özgün ama canlı bir görünüm elde etmesi tavsiye edilir. Bunun için kuaförünüze en başta bilgi vermeniz tavsiye edilir.

En Yeni Gelin Saç Modelleri

Gelin saç modelleri trende göre değil kişinin kendine göre uyarlanması tavsiye edilir.

Son zamanlarda meşhur olan topuzlar oval bayanlara tercih edilirken erkeksi saç tipi ve modelleri bebeksi yüzü bulunan kimselere uyarlanması gerekir.

Gelin Saçı Ne Kadara Mâl Olur?

Gelin başı fiyatları yer mekân ve saç tipine uygun olacak şekilde değişiklik gösterir.

Gelin başı fiyatları genel olarak İstanbul’da altı yüz ve sekiz yüz olarak bilinip bu paket fiyatları kimi zaman üç bin üzerine de çıkabiliyor.

Yani kısaca bin veya iki bin küsur İstanbul’da bir gelinin saç ve makyajı için son derece önemlidir.

Gelin Saçını Kim Öder?

Gelin saçını eskilerden bu yana süre gelen adetlerden dolayı erkek tarafına ait bir masraftır. Erkek tarafı evlenecek olan gelinin düğün kaç gün ise o süre zarfında kuaför masraflarını öder.

Bu isteğe bağlı bir durum olup başa yerlerde ise değişiklik gösterilebilir.

Gelin Saçı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Gelin saçı fiyat konusunu etkileyen faktörler arasında kişinin ilk olarak tercih etmiş olduğu kuaför ve saç tipi etkin rol oynar.

Bununla birlikte saç aksesuarları saç yapılan diğer işlemlerde fiyat konusunu etkileyen faktörler arasında kendini gösterir.

Gelin Saçı Fiyatları 2024

Gelin saçı fiyatları kişinin tercih etmiş olduğu kuaför ve yaptıracak olduğu saç tipine göre değişkenlik gösterir.

Kişiler en uygun fiyatta gelin saçı için detaylı ve kapsamlı bir araştırma içerisine girmesi tavsiye edilir. En uygun fiyat veren kuaför tercih edilir. Gelin saçı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Gelin Başı Saç Modelimi Nasıl Belirlemeliyim?

Gelin saçı saç modelinizi belirlerken ilk olarak yüz tipinize bakmalısınız. Daha sonra ise gelinlik yaka tipin etkin rol oynar.

Kayık oval gibi modeller tercih ediyorsanız açık renk hâkim yaka tercih ediyorsanız toplu saç sizi daha zarif gösterecektir.

Yüz Şekline Göre Gelin Başı Saç Seçimi

Kişi saç modeli tercih ederken yüz tipine dikkat etmelidir. Oval bir yüz ise topuz son derece şık olup biraz daha toplu yüzde açık yarı toplu saçlar tam sizlik olacaktır.

Gelinliğe Göre Gelin Saçı Seçimi Nasıl Yapılır?

Gelinlik modeliniz dar bol prenses uzun kısa gibi farklı modellerde olabilir. Seçeceğiz saçta gelinlik modelinize göre değişkenlik gösterir. Boyun kısmı açık ise saçlar daima toplu olmalıdır.

Sırt dekoltesi yoğunsa saçlar toplu olmalıdır. Düğünü olacak gelinlerin seçtikleri gelinlik modeline uygun gelin saçı bulmaları tavsiye edilir.