Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial, ablatif şekle sahip olmayan cilt yüzey kaplamasıdır. Şekli doğru uygulandığında, genel olarak şu noktalara iyi gelir:

 • İnce çizgilerin kaybolmasına ek olarak kırışıklıklar da giderilir.
 • Tıkanmış ve büyümüş gözenekler eski haline döner.
 • Yağlı ciltlerde sebum azalır.
 • Kahverengi lekelerin görünümü gözle görülür şekilde azalır.

Çok amaçlı olarak kullanılan bir cihaz olduğundan, son yıllarda popülaritesi giderek artmaktadır. Ölü deri hücrelerini temizlemeye yarayan hydrafacial cildi oksijenli vitamin içeren bir madde ile temizler.


Kullanılan sıvı, cildin kolay şekilde soyulmasını sağlar. Bununla birlikte, cildi tüm ölü hücrelerinden temizleyen Vorteks teknolojisinden de faydalanır. Vorteks teknolojisi kapsamında, vakum kullanılmaktadır. Cilt soyma ucu ve vakum emişi bir araya geldiğinde, cilt yenileyici bir işlem ortaya çıkar.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Hücrelerin yenilenmesini ve metabolizmanın hızlanmasını sağlayan Hydrafacial uygulaması, son derece kolay aşamalara sahiptir. Uygulama aşamalarını, şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Uygulama yapılacak kişinin cilt tipine uygun olarak bir solüsyon seçilir.
 • Cilt yüzeyinin yanında gözenekler de yumuşatılır.
 • Vakum uygulamasının ardından, cilt derinlemesine temizlenir.
 • Cilt tipine uygun olarak seçilen temizleyici, cilde uygulanır.
 • Makineye radyo frekans özelliğine sahip başlık takılarak işlem başlatılır.
 • Cilde enjekte edilen maddelerle cildin onarılması hızlanır.
 • İşlem sonrasında, şok etkisi yaratan solüsyon kullanılır.
 • LED terapisi yardımıyla gözenekler sıkılaşır.

Hydrafacial cilt bakımı kalıcı mı?

Birçok kişi HydraFacial cilt bakımına güveniyor çünkü kısa vadeli sonuçlar sağlar. Ancak kalıcı sonuçlar hakkında daha fazla bilgi verelim.

HydraFacial, cilt temizliğini, eksfoliasyonu, peelingi, siyah noktaları ve gözenekleri temizlemeyi, cildi güçlendirmeyi ve antioksidanları uygulamayı içerir. Bu işlemler, cildi daha pürüzsüz, daha parlak ve daha genç gösterebilir.

Ancak HydraFacial’in faydaları genellikle kısa vadelidir. Tedavi sonrası birçok kişi, cildin hemen daha canlı ve taze göründüğünü fark edebilir, ancak bu etki zamanla azalabilir. Kalıcı sonuçlar için HydraFacial sık sık tekrarlanması gerekebilir.

Bununla birlikte, HydraFacial kalıcı bir etki sağlamaz. Yaş, cilt tipi, genel cilt bakım alışkanlığı ve yaşam tarzı, cilt bakımının kalıcılığını etkileyen faktörlerdir. Uzun vadeli cilt sağlığını korumak için düzenli olarak HydraFacial gibi bakım yöntemlerini kullanmak ve güneş ışınlarından kaçınmak, sağlıklı beslenme, bol miktarda su içmek ve doğru cilt bakımı alışkanlıklarını uygulamak çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Nail Art

Hydrafacial kaç dk sürer?

Kişi ağrı ve acı hissetmez. Sadece bir makyaj fırçasının yüzde hareket etmesi gibi bir duygu oluşuyor. Bu vakumlama işlemi, cildin ihtiyacına göre yirmi ila otuz dakika sürer ve bu süre boyunca cildin en alt kademesine kadar ulaşılarak kapsamlı bir bakım sağlar.

Hydrafacial tek seans yeterli mi?

Akneli ciltler genellikle çok fazla sorunla karşılaşır, ancak bir seans genellikle yeterlidir.

Hydrafacial cildi beyazlatır mı?

Cildi beyazlatma için en iyi yöntemlerden biri de hidrofacial uygulamasıdır. İyileştirilmiş cilt tonunu eşitler ve ışık tedavisi ile cildi destekler. Hydrafacial, akne ve sivilce tedavisinde çok etkilidir.

Hydrafacial işe yarıyor mu?

Birçok kişi, HydraFacial’ı cilt bakımı için iyi bir seçenek olarak görüyor. HydraFacial, cilt temizliğini, eksfoliasyonu, peelingi, siyah noktaları ve gözenekleri temizlemeyi, cildi güçlendirmeyi ve antioksidanları uygulamayı içerir.

 • HydraFacial kullanmanın bazı faydaları şunlardır:
 • Cildin derinlemesine temizlenmesi: HydraFacial, cildin ölü deri hücrelerini ve birikmiş kirleri temizleyerek daha temiz ve taze bir görünüme sahiptir.
 • Nemlendirme ve besleme: HydraFacial, cildi nemlendirerek nem dengesini sağlar ve daha canlı bir görünüm sağlar.
 • İnce çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılması: HydraFacial, cildi gençleştirerek kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltır.
 • Cilt tonunun düzeltilmesi: HydraFacial, lekelerin görünümünü azaltarak cildi eşitleyebilir.
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması: HydraFacial, gözenekleri temizleyerek daha pürüzsüz bir cilt sağlar.

Bununla birlikte, HydraFacial’in etki derecesi kişiden kişiye değişebilir ve herkes aynı etkiyi göstermeyebilir. Ek olarak, HydraFacial’in etkileri genellikle kısa vadeli olabilir ve rutin bakım seanslarına ihtiyaç duyulabilir. HydraFacial gibi cilt bakımı uzmanlarına danışmak, en iyi sonuçları sağlamak için çok önemlidir.

Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

Cilt gözeneklerinin kapanma nedenleri, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Çevresel faktörlerin etkisi,
 • Yanlış kozmetik uygulamalar,
 • Uzun süre güneşlenme,
 • Cilt tipine uygun olmayan ürünlerin kullanımı cildi yorar.

Cilt gözeneklerinin kapanması sonucu, cilt hava alamaz ve nemliliğini kaybeder. Bunun sonucu olarak, ciltte ilk yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Uygulama süreci ve sonrası, oldukça konforlu olan uygulama sayesinde bu tür sorunlar yarım saat gibi kısa bir süre içinde çözüme kavuşur.

Cildin derinlemesine temizlenmesinin ardından, vakumlu başlık yardımıyla serumlar cilt altına pompalanır. Ardından, farklı LED tipleri kullanılarak, istenmeyen lekeler yok edilir. Gerekli durumlarda peeling uygulamalarından da yardım alınabilir.

Cildin kaybettiği görünümü geri kazandıran uygulama, 30 içinde istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlar. Ağrısız ve acısız bir yöntem olmasının yanında, kolay uygulanabilir olması, tercih edilmesinde önemli bir etken olarak öne çıkar. Yenilikçi özellikler taşıyan uygulama sayesinde, kaybettiğiniz görünümü geri kazanabilirsiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımı Yöntemleri

Yaşlanma karşıtı bakım yöntemlerinden en etkilisi olan kameralı Hydrafacial, akne ve leke ek olarak cilt yenileme de etkin olarak kullanılan bir işlemdir. Cihaz, vakum yöntemini de kullanarak cildi derinlemesine temizler.

İlginizi Çekebilir  Gelin Makyajı

Enjeksiyon gibi ek yöntemler içermediğinden, ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Gelişmiş Vortex teknolojisi, cilde zarar vermeden yenilenmesine destek olur. Bu sayede, daha sağlıklı ve parlak görünümlü cilde kavuşmanızı sağlar.

Bu yöntemi kullanarak, aynı anda şu işlemler gerçekleşir:

 • Cildin derinlemesine temizliği,
 • Cildi soyma ve yenileme işlemleri,
 • Nemlendirme işlemine ek olarak uygulanan antioksidan koruma işlemi yapılır.

Cildin en alt katmanına inen Vortex başlığı, cildi mikroskobik düzeyde soyar. Ardından tüm ölü hücreler temizlenir. Fazla yağ ve sebumlardan arındırılan cilt, ince çizgi ve kırışıklıklardan kurtulur. Hazırlanan özel serumlar sayesinde, cilt leke ve renk eşitsizliklerinden korunur.

Tüm işlemlerin tek bir seans halinde uygulanması, pratik bir kullanım sağlar. Bakım işlemi daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleşir. Bakım işlemlerinin hızlı olması, kişilerin en aradığı özellikler arasında yer alır.

Cilt bakımlarının etkili olması adına, uzman kişilerin gözetiminde gerçekleşmelidir. Cilt bakım türleri hakkında en net bilgiyi edinmek için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hydrafacial Uygulama Avantajları

Uygulama birçok avantajı bünyesinde barındırır. Hydrafacial uygulamaları, genel olarak şu avantajlara sahiptir:

 • Her yaştan kişiye uygulanmasının yanında, her cilt tipi için uygunluk gösterir.
 • Operasyon esnasında ya da sonrasında herhangi bir acı ya da ağrı hissettirmez. Bu duru, oldukça konforludur.
 • Cildi tahriş etmeyen ve kızarıklık yapmayan bir yapısı bulunur.
 • Ciltte şişlik ya da ödeme sebep olmaz.
 • Derinlemesine bir temizlik sağladığından, uzun süre aynı konforda kullanılma imkanına sahiptir.
 • Uygulama sonrasında, yüz oldukça pürüzsüz bir görünüm kazanır.
 • Cildin nefes almasını sağlayarak sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Akne ve siyah nokta oluşumunu engeller.
 • İnce çizgi ve kırışıklıkların yok edilmesini sağlar.
 • Cildin nem dengesini istenen seviyede tutar.
 • Cildin elastikiyet yapısını korur.
 • Yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir süre içinde sona erer.
 • Her mevsim uygulanabilir bir özelliğe sahiptir.

Hydrafacial Kaç Seans Uygulanmalı?

Cildin yenilenmesi adına, beslenmesi ve nemlenmesi gerekir. Bu şekilde cildin yenilenmesi daha kısa sürede gerçekleşir. İşlem uygulanan kişi, henüz operasyon bitiminde daha yumuşak ve ışıldayan bir cilde sahip olur. Gençleşen cilt yapısı, elastikiyetini de korur.

Hassas cilt tipleri de dahil olmak üzere, herkes tarafından rahatlıkla uygulanabilir. Her mevsim kullanım için uygunluk gösterir. Her yaştan kadın ve erkek, ihtiyaçları dahilinde bu yöntemden faydalanır.

İlk seansta gözle görülür bir değişiklik yaratması, kişileri memnun eder. Amaçlı olarak uygulanan işlemlerde, bir hafta arayla toplam 6 seanslık bir kür uygulanır. Kozmetik amaçlı uygulamalarda, ayda bir defa yapılması yeterlidir. Bu şekilde cildin nemli ve sıkı görünümü, yıl boyu devam eder.

Sürekli canlı ve sağlıklı olan cildiniz, her mevsim parlak görünür. Uygulama sonrasında, ek bir bakıma ihtiyaç duyulmaz. İşlem sonrasında en önemli nokta, ilk gün yüzün yıkanmamasıdır. Kişi isterse ilk gün makyaj yapabilir.

İlginizi Çekebilir  Kirpik Perması

Hydrafacial Kimlere Uygulanabilir?

Dört mevsim her cilt tipine uygulanan hydrafacial, cilt bakımını ve temizliğini yaptırmak isteyen kişilere tavsiye edilmektedir. Her yaş grubu kişiler cilt ihtiyaçları doğrultusunda bu cilt bakım tekniğinden yararlanabilir.

Hydrafacial Hangi Durumlarda Etkilidir?

Uygulama, her yaş grubundan kişiye uygulanır. Erkek ya da kadın olmasının herhangi bir farklı bulunmaz. Uygulama, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir. Cilt üzerinde oluşan sivilce, leke, kırışıklık ve sebumların giderilmesinde oldukça etkilidir. Daha temiz ve sağlıklı bir cilde kavuşmak isteyen kişiler, hayal ettiği cilt bakımına bu yöntemlerle kavuşur.

Hydrafacial Kaç Seans Önerilir?

Teknolojik gelişmelerin sonucu olan uygulama, kişilerin cilt bakım ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir. Seans sayısının ne kadar olacağı ve süresi, cildin ihtiyacı oranında belirlenir. Ortalama olarak 3 ile 6 seans arasında değişiklik göstermektedir.

Hydrafacial kaç seans yapılır?

HydraFacial kaç seans uygulanır? Cilt ihtiyacına göre veya ideal 1 hafta ara ile 4-6 seanstır. Sonucu korumak için ayda bir kez tekrarlanması önerilir.

Hydrafacial mi Dermapen mi?

Dermapen de çok etkili olmasına rağmen, esas olarak gözenekleri etmek için değil, yara izi giderme ve cilt gençleştirme için kullanılır. Bu nedenle eğer sorun gözeneklerle ilgiliyse Hydrafacial uygulanmalıdır.

Hydrafacial Yaptıranların Yorumları

Günümüzün en önemli cilt bakım tekniklerinden birisi olan Hydrafacial, vakumlu vortex başlığı sayesinde derinlemesine temizlik sağlar. Her türlü cilt bakım aktif olarak kullanılmaya uygunluk gösterir. Aşamalar halinde uygulanması etkilerinin daha kalıcı olmasını sağlar.

Öncelikle cildin temizlenmesi işlemi gerçekleşir. Ardından, kolajen tetikleyici maddeler cilde gönderilir. Bu şekilde, cilt rahat bir şekilde nefes alır. Uygulama hakkındaki yorumlar incelendiğinde, kişilerin oldukça memnun kalmış olduğunu görebilirsiniz.

Hydrafacial Fiyatları 2024

Hydrafacial seans fiyatlarımız 1000 TL’den başlamaktadır. Seansta size en uygun olan cilt uygulaması yapılmaktadır.

Cilt bakımı fiyatları, her yıl yeniden güncellenir.  Güncel fiyatlar doğrultusunda, kişiler cilt bakımı yaptırmaya karar vermeden bilgi sahibi olabilir. Cilt bakım tekniklerinden faydalanmak isteyen kişiler, öncelikli olarak fiyat bilgisi hakkında araştırma yapar. Sonrasında tetkik yaptırmak için uzman kişilere başvurur. Hydrafacial fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Hydrafacial etkisi ne kadar sürer?

HydraFacial genellikle dört adımdan oluşur: temizleme ve peeling, glikol peeling, ekstraksiyon ve serum enjeksiyonu. Dört adımın tümü cildi derinlemesine temizlemeye ve yenilemeye yardımcı olur. Ortalama olarak 25 dakika ila 90 dakika sürer. Hiçbir yan etkisi yoktur ve iyileşme süresi gerektirmez.

Özel planlanan bir hydrafacial cilt bakımı cilt yenileme, cilt temizleme ve cilt bakım ortalamaları 1000 TL ile 1500 TL arasında fiyatlarda değişmektedir.

Tetkikler esnasında kişinin cilt tipi hakkında, detaylı analizler gerçekleştirilir. Karar verilen cilt bakım türüne uygun olarak fiyatlandırma yapılır. Hydrafacial hakkında daha net bilgiler almak isterseniz dilediğiniz zaman bize başvurabilirsiniz. Hydrafacial fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Klasik Cilt Bakımı Ücreti: 750 TL – 1250 TL arasında değişmektedir. Dermapen Ücreti: 750 TL – 1250 TL arasında değişmektedir. Akneli Cilt Bakımı Ücreti: 750 TL – 1500 TL arasında değişmektedir. Medical Cilt Bakımı Ücreti: 750 TL – 1250 TL arasında değişmektedir.

Instagram : bukbeauty