Bacak Sıkılaştırma Nedir?

Bacak Sıkılaştırma, bacak kaslarında meydana gelen gevşemeye karşı uygulanmaktadır. Kaslarda meydana gelen zayıflama bacaklarda şekil bozukluklarına ve selülite neden olur.

Hareketsizlik, ileri yaş, hormon problemleri, dengesiz beslenme, hızlı kilo alıp verme ve genetik faktörler bacak kaslarının zamanla zayıflamasına hatta sarkmasına neden olur. Kimi zaman spor ve egzersizlerle bile bacak sarkmalarının önüne geçilemez.

Düzenli beslenme ve egzersizlere bile direnen bacak sarkmalarından kurtulabilirsiniz. Ameliyat olmadan daha estetik görünen, biçimli ve sağlıklı bacaklara kavuşmanız mümkün. Bacaklarda meydana gelen istenmeyen sarkmalara ve şekil bozukluklarına karşı bacak sıkılaşma işlemi yaptırabilirsiniz.

Siz de yüksek teknoloji kullanılarak, uzmanlar tarafından yapılan işlemler ile kısa zamanda efor sarf etmeden pürüzsüz ve sıkı bacaklara sahip olabilirsiniz.

Bacak Sarkmalarının Temel Sebepleri

Bacakların kas yapısının zayıflamasına neden olan ve şekil bozukluklarına sebebiyet veren birçok neden vardır. Yaş ilerledikçe doğal olarak deri incelir ve kaslarda zayıflama meydana gelir. V

ücut yapınız genetik olarak hareket ve egzersizlere karşı dirençli, bacak sarkmalarına müsait olabilir. Hızlı kilo alıp veriyorsanız, bacaklarınız bu hıza ayak uyduramayabilir ve istenmeyen şekil bozuklukları oluşabilir. Spor ve egzersiz hareketleri, vücut sağlığınız ve estetik görünüşünüz için oldukça önemlidir.

Her ne kadar spor ve egzersizler önemli olsa da yanlış yapılan spor ve egzersizler, bölgesel olarak şekil bozuklukları oluşturabilir.

İleri yaş, hızlı kilo alıp verme, hormon problemleri, genetik faktörler, yanlış spor ve daha fazlası bacak sarkmalarının nedenleri arasındadır. Birçok faktör bacak sarkmalarına yol açabilir.

Bacak Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Bacaklarınız estetik görüntünüzün en önemli parçalarından biri. Düzgün, biçimli ve sıkı bacaklara sahip olmak herkes için önemli. Kimileri için genetik faktörlerden dolayı sıkı bacaklara sahip olmak pek de kolay değil.

Düzenli spor ve egzersizler bacaklarınızı sıkılaştırmanızı sağlayabilir. Sporunuzu bir uzman tarafından hazırlanmış egzersiz programlarıyla yapmanız oldukça önemli. Aksi taktirde bölgesel şekil bozukluklarına yol açabilirsiniz. Sağlıklı beslenerek de anatomik yapınızın izin verdiği ölçüde sıkı bacaklara sahip olabilirsiniz.

Daha sıkı ve estetik bacaklara ulaşmanızın en hızlı ve etkili yolu ise bacak sıkılaşma işlemidir. Bacak sıkılaştırma aynı zamanda herhangi bir ağrı hissetmeden hemen sonuç alabileceğiniz bir yöntem. İşlem kişiden kişiye göre değişen farklı tekniklerle, doktor kontrolünde uygulanır.

Genel muayene sonrası kendinize en uygun bacak sıkılaşma tekniğini doktorunuzun önerileriyle karar verebilirsiniz. Bacak sıkılaşma herhangi bir yan etki yaratmaz, işlem sonrası fiziksel aktivitelerinize normal bir şekilde devam edebilirsiniz.

Bacak Sıkılaştırma Kimler İçin Uygundur?

İleri yaş, genetik faktörler, hızlı kilo alıp verme veya genetik faktörlerden dolayı bacaklarında şekil bozulması yaşayan ve daha biçimli ve estetik bir bacak görüntüsüne kavuşmak isteyen herkes için uygundur.

Bacak sıkılaşma işleminin uygulanmasını engelleyecek herhangi bir sağlık problemi olmayan, 18 yaş ve üzeri herkes işlemden yararlanabilir.

Gerekli şartları sağladığınız taktirde siz de hayalini kurduğunuz biçimli ve sıkı bacaklara sahip olabilirsiniz. Yeme bozukluğu ve obezite gibi ameliyatla müdahale gerekebilecek ileri seviye durumlarda, bacak sıkılaştırma işlemi uygulanması önerilmez.

Ameliyatsız Bacak Germe Uygulamalarının Avantajları

Ameliyatsız bacak germe uygulamalarının en büyük avantajı, işlem sonrası gündelik yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilmeniz. İşlem sırasında ve sonrasında hiçbir ağrı sızı hissetmezsiniz. Dolayısıyla zaman kaybetmeden günlük rutininize devam edebilirsiniz.

Kullanılan son teknoloji cihazlar ile istediğiniz sıkı ve pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz. Sıkı ve biçimli görünen bacak formunuz, daha estetik bir görüntüye kavuşmanızı sağlarken özgüveninizin de artmasını sağlayacaktır.

Ameliyatsız bacak germe uygulamalarında, hiçbir kesi işlemi uygulanmadığından kalıcı bir izle karşı karşıya kalmazsınız. Aynı zamanda mikrop kapma ve iltihaplanma gibi komplikasyonlar da yaşamazsınız. İşlem bacaklarınızı istediğiniz forma kavuştururken selülit probleminizi de ortadan kaldırır.

Bacak Sıkılaştırma Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bacak sıkılaşma işlemi öncesinde, işlem sırasında hangi tekniğin kullanılacağına doktorunuz ile beraber karar vermelisiniz.

İşlem öncesinde genel bir muayeneyle, işleme uygun olup olmadığınız, hangi tekniğin sizin için en faydalı olacağı ve hangi bölgelere işlem yapılacağına karar verilmektedir. Onun dışında bacak sıkılaşma işlemi cerrahi bir operasyon olmadığından, herhangi bir ön hazırlığa ihtiyaç duyulmaz.

Bacak sıkılaştırma, etkili olduğu kadar oldukça basit bir işlemdir. Bu nedenle işlem öncesi ve sonrasında günlük olağan yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Bacak Sıkılaştırma Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Hayalini kurduğunuz sıkı ve biçimli bacaklara sahip olduktan sonra günlük fiziksel aktivitelerinize devam etmenizde bir sakınca yoktur. Ancak işlemin kalıcı olması açısından bazı alışkanlıklara sahip olmanız veya değiştirmeniz gerekir.

Bacak sıkılaşma işlemi sonrasında beslenme düzeninize ve hareket etme sıklığınıza dikkat ederek, sahip olduğunuz sıkı ve biçimli bacak görüntüsünü korumuş olursunuz.

Onun dışında bacak sıkılaşma cerrahi bir işlem olmadığından, işlem sonrasında hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlem sonrasında fiziksel aktivitelerinizi etkileyecek herhangi bir ağrı ya da yan etki görünmez.

Bacak Sıkılaştırma Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Bacak sıkılaşma işlemi ameliyatsız gerçekleştirildiğinden dolayı işlem sonrasında günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. İşlem kesi olmadan gerçekleştirildiğinden dolayı enfeksiyon kapma riskiniz de yoktur.

Sıkılaştırma işlemi sonrası elde etmeniz gereken sıkı ve biçimli bacak görünümünü korumanız için beslenmenize ve günlük egzersiz uygulamaya dikkat etmenizdir. Dengeli beslenme ve hareket, işlem sonrası bacaklarınızın sıkılığını kaybetmemesi için oldukça önemlidir.

Bacak Sıkılaşma Teknikleri Nelerdir?

Günümüzde gelişen teknolojiyle beraber, sağlık ve estetik alanında birçok yeni teknoloji kullanılmaya başlamıştır. Son teknoloji, yüksek kalite cihazlarla uygulanan teknikler ile daha sıkı ve biçimli bacaklara sahip olmak artık çok kolay.

Bacak sıkılaştırma işlemlerinin uygulandığı teknikler:

  • Akustik şok dalga terapisi.
  • Manyetik dalgalar ile sıkılaşma.
  • Slim-up tedavisi.
  • Radyo frekans ile deri sıkılaştırma.

Sizin için en uygun bacak sıkılaşma tekniğine doktor kontrolü sonrası, doktorunuzla beraber karar verebilirsiniz.

Bacak Sıkılaştırma Başarı Oranı Nedir?

Günümüzde bacak sıkılaşma işleminin uygulanma sıklığına ve olumlu geri dönüşlere bakacak olursak işlemin başarı oranı oldukça yüksektir. Başarı oranı, işlem sonrası düzenli beslenmeye ve egzersizlere devam etmenizle birlikte daha da artacaktır.

Bacak Sıkılaştırma Riskli Mi?

Hayır, Herhangi bilinen bir risk yoktur. Uygulama öncesinde kişinin genel sağlık analizleri yapılır ve eğer işlem için uygun değilse işlem gerçekleştirilmez. İşlem sırasında ve sonrasında bir ağrı ve acı hissetmezsiniz. Cerrahi bir işlem olmadığından bacak sıkılaştırma işlemi bittikten sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Bacak Sıkılaştırma Fiyatları 2023

Vücudunuzun ihtiyacı olduğu durumlarda tüm bacak için ya da bölgesel olarak uygulanabilir. Aynı zamanda kas yapınıza ve deri kalınlığınıza göre işlem süresi ve yöntemi değişebilir.

Dolayısıyla işlem için net bir fiyat söylemek doğru olmaz. Her işlem tekniği ve uygulama miktarı farklı olduğundan, en net fiyat bilgisine klinik muayenesi yapıldıktan sonra ulaşırsınız.

Herkesin kas ve deri yapısı farklı olduğundan, işlem ücretleri de kişiden kişiye göre farklılık gösterecektir. Net fiyat bilgisini ancak kliniğimize gelerek doktor kontrolünden sonra öğrenebilirsiniz.

Muayeneden sonra, işlemi yapacak olan doktor fiyat konusunda net bir bilgi verebilir. Bacak sıkılaştırma fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.