Alloblast Kök Hücre

Yeni doğan sünnet derisinden elde edilen Alloblast hücrelerinin laboratuvar ortamında çoğaltılıp kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlem sırasında yenidoğanlardan alınan sünnet derisi bazı işlemlerden geçilerek kök hücre halini alır. Oluşturulan bu kök hücrelerin kullanım amacı ve yeri kişinin ihtiyacına bağlı olarak değişmektedir.

İnsan bedeni sürekli olarak dönüşen ve yenilenen bir hücre yapısına sahiptir. Yaş aldıkça, hormonların ve çeşitli etkenlerin nedeni doğrultusunda kişilerin vücutlarında kırışıklık, sarkma vb. gibi etkenler olabilmektedir. Bu durumların önüne geçilmenin ve mevcut kırışıklıkları yok eden pek çok farklı yöntem bulunur. Bu yöntemlerden biri de Alloblast yani fibroblast kök Hücrelerdir. Bu hücreler yenidoğan bebeklerin sünnet derisinden elde edilir. Sünnet derisinden elde edilen kök hücreler laboratuvar ortamında alanında uzman kişiler tarafından çeşitli işlemler görerek arttırılır. Bu şekilde elde edilen kök hücreler pek çok farklı yerde kullanılır.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Allobast yani fibroblast yenidoğan sünnet derisinden elde edilen kök hücrelerinin laboratuvar ortamında çoğaltılarak kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilmesidir. Bu hücrelere fibroblast hücreler denir. Kişinin kendisinden alınan kök hücre tedavilerinde olduğu gibi Allobast’ın içeriğinde bulunan fibroblast hücreleri de örnek dokudan elde edilir. Bu işlem sırasında kişinin kendi hücreleri kullanılmaz. Yenidoğan sünnet derisinden elde edilen hücreler kullanılır.

Yenidoğan bebeğin sünnet derisinden alınan fibroblast hücreler kolajen ve elastin üretiminin artmasını arttırmaktadır. Yaş alma, hormonlar vb. gibi pek çok etkenden kaynaklı olarak oluşabilen kırışıklıkların giderilmesi için tercih edilen ve uygulanan bir işlemdir. Bu uygulama ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onayına sahiptir. Tüm vücuda ve yüze uygulanabilen güvenilir bir işlemdir. En sık tercih edilme amaçlarından biri yanık ya da derin izlerin bulunduğu alanların onarılmasını ve mevcut bölgede varsa doku kaybının giderilmesini sağlayan bir işlemdir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Ne İşe Yarar?

Yeni doğan bebeklerden alınan kök hücrelerin kullanıldığı Alloblast kök hücre tedavisi ile genç fibroblast hücrelerin oluşumunu sağlamaktadır. Özellikle yaş vb. etkenler sonucunda aşırı yaşlanmış ya da yıpranmış, sarkmış ciltlerin tedavisinde başarılı sonuç elde etmeyi sağlayan bir uygulamadır. Alloblast kök hücre tedavisiyle alınan kök hücrelerin, yıpranmanın bulunduğu bölge ya da bölgeye enjekte edilmesi sonrasında hasarlı cilt yapısında hızlı bir iyileşme meydana gelmektedir. Bu durum sonrasında kişi estetik görünümünden hoşnut olmadığı ve değiştirmek istediği görünümünü fibroblast hücre yenileme tekniği ile yenilenmesi sağlanmaktadır.

Alloblast kök hücre tedavisi cildin canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan ve sağlıklı bir cilt yapısının oluşmasını mümkün kılar. Cildimiz zaman içerisinde çeşitli kimyasal maddelere ya da kozmolojik maddelere maruz kalarak yıpranabilmektedir. Cilde bire bir kimyasal madde sürülmese bile toksik maddeler ile antibiyotikli besinler de cildimizi yıpratabilmektedir. Özellikle yaz aylarında kişinin uzunca bir süre güneş altında kalması cildi kötü etkilerken bu durumun yanı sıra kişinin sigara ya da alkol kullanması da cilde zarar vermektedir. Alloblast kök hücre tedavisi ortaya çıkan bu zararların giderilmesinde oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Böylece hem canlı hem de sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmanız sağlanırken aynı zamanda arzu ettiğiniz estetik görünüme de ulaşmış olmanız mümkündür.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Alloblast Kök Hücre Tedavisi yeni doğan çocuklarda sünnet derisinden elde edilen ve laboratuvar ortamında üretilen fibroblast hücrelerin kişinin bedeninde sorunlu yerlerine yerleştirilmesi işlemidir. Yüz bölgesinde ya da vücudun herhangi bir bölgesinde hasarlı dokuya direkt enjeksiyonu ile yapılmaktadır. Henüz herhangi bir hasara uğramamış bu hücreler çok hızlı bir şekilde kişinin cilt kalitesini artırır, mat, lekeli, nemi azalmış cildi kolajen üretimini artırarak yeniler. Fibroblast hücresel tedavileri yaşlanma karşıtı tedavilerde gelinen son nokta olup pek çok kişinin tercih ettiği tedavi yöntemidir.

Hiyalüronik asit, kolajen vb. gibi ürünlerin mezoterapi veya benzeri yöntemler ile cilde uygulanması oldukça uzun yıllardır yapılan bir uygulamalardır. Alloblast kök hücre tedavisi ise, son teknolojik yenilikler ve teknikler ile geliştirilmiş uzun süreli olarak cildin onarılmasını ve yenilenmesini sağlayan bir işlemdir.

Alloblast hücre tedavisi, işlem uygulanacak olan kişiden herhangi bir örnek almadan yapılan bir tedavi işlemidir. Hastanın randevu oluşturması sonrasında laboratuvardan alloblast istenir. İstenilen alloblastlar hücre canlılığını koruyan şartlarda kliniğe ulaştırılır. Özel olarak gelen hücreler enjekte edilerek ciltte sorunlu olarak belirlenen bölgelere uygulanır. Vücutta meydana gelen herhangi bir sorunlu bölgeye enjekte edilebilir. İşlem öncesinden cilde lokal anestezik krem uygulanır. Uygulanan bu kremler sayesinde kişi işlem sırasında acı ya da hissetmez. İşlemden sonra ince kanüller kullanarak ürün uygulanır. Hasta için oldukça konforlu bir işlemdir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Etkileri Nelerdir?

Allobast kök hücre tedavi işleminin pek çok etkisi bulunur. Kişilere uygulanan bu işlem sonrasında kişinin mevcut cilt problemleri giderilerek arzu ettiği estetik görünüme ulaşmış olur. Alloblast kök hücre tedavisi etkileri arasında şunlar bulunur:

 • Bu tedavi uygulamasının en önemli etkisi yaşlanmayı belirli bir süre önlemesidir.
 • Hem yaşlanmayı önlemekte hem de kişinin cildi sıkılaştırarak ve genç bir görünüme kavuşturur.
 • Yüzde ve vücutta meydana gelen kırışıklık ve sarkmaları gideren bir tedavi uygulamasıdır.
 • Yüzde meydana gelen derin çizgileri ortadan kaldırarak daha genç bir görünüm sağlar.
 • Çeşitli nedenlerden kaynaklı oluşan akne, sivilce ve yara izlerinin giderilmesini sağlamaktadır.
 • Saç miktarını artırmakta ve kişinin saçlarının sağlıklı görünmesini sağlar.
 • Alloblast tedavi işlemi, cildin sıkılaşmasına ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır.
 • İşlem sonrasında cildin daha parlak ve canlı görünmesini mümkün kılar.
 • Çöken cilt yapısını kaldırmakta ve gevşeyen deriyi toparlayan bir tedavi işlemidir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Hangi Durumlarda Kullanılır?

İlerleyen yaş vb. gibi etkenler nedeni ile hücrelerin kaybedilmesiyle cildin genç görünümü ve diriliği de yavaşça ortadan kaybolmaya başlar. Bu durumun sonucunda kişinin cildi çöker ve sarkmalar çoğalabilmektedir. Kişide oluşan bu kötü ve estetik olmayan görüntüyü ortadan kaldırmak amacıyla alloblast kök hücre tedavisi tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

Bu işlem tedavi yönteminin pek çok kullanıldığı alan bulunur. Hücre yenileme tedavi yöntemi olduğu için kişilerin farklı çevresel ve hormonel etkenler sonucunda cildinde oluşabilen sorunlar ve problemler giderilerek kişinin estetik bir görünüme ulaşması sağlanır. Bu işlemin tercih edildiği durumlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Yaş vb. gibi etkenler ile kişinin cildinde artan ve belirginleşen yaşlılık etkilerinin azaltılması
 • Deride meydana gelen kırışıklık, sarkma ve çizgilerin tedavi edilerek estetik bir görünüme ulaştırılması
 • Sarkan ve estetik görünümünü kaybeden cildin sıkılaştırılarak estetik bir görünüm elde edilmesini sağlamak
 • Cildin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlamak
 • Çeşitli nedenlerden kaynaklı kişinin cildinde meydana gelen sivilce, akne ya da yara izlerini kapatma işlemi
 • Kilo alımı ya da hızlı kilo verme sonucunda oluşan ve gevşeyen deriyi toparlama
 • Yüz gençleştirme işlemleri. Bu işlem ile kişi daha genç ve daha sağlıklı görünmektedir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Çeşitli nedenler doğrultusunda gerçekleştirilen Alloblast tedavi uygulaması genellikle tek seans olarak uygulanan bir işlemdir. Kişiye uygulanan tek bir seans sonrasında kişinin uygulama yapılan bölgesinde etkili sonuçlara ulaşmak olası bir durumdur. Fakat kişinin işlem yapılacağı bölge ve mevcut durumu uygulanan işlemin seans sayısını da etkilemektedir. Çeşitli sorunları gidermek için hastaya uygulanan tedavinin etkisi kalıcı değildir ve en fazla 3 ila 5 yıl gibi bir geçerlilik süresi bulunmaktadır. Hastaya uygulanan işlemin kalıcılık süresi dolduktan sonra kişi mevcut bölgeye yeniden tedavi uygulamasını yaptırabilir.

Bu işlem kalıcı bir işlem olmamakla birlikte kalıcılık süresini etkileyen bazı durumlar ve etkenler bulunmaktadır. Kişinin yaşam biçimi ve cildine sağladığı cilt bakımına bağlı olarak yenileme süresinde değişiklikler görülebilmektedir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastaya uygulanan alloblast kök hücre tedavisi işleminden sonra hastanın dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Hastaya uygulanan bu işlem uygulandıktan sonra işlemin kalıcılığı, olması istenildiği gibi görünmesi vb. gibi şeyler için doktorun işlem sonrası dönem için önerdiği her şeyin uygulanması gerekir.

 • Alloblast tedavi işleminden sonra hastanın dikkat etmesi gereken en önemli şeylerden birisi uygulama sonrası mevcut bölgenin bir süreliğine sudan uzak tutulmasıdır. İşlem yapılan bölge hem sudan uzak tutulmalı hem de uygulama yapılan bölge temiz tutulması gerekmektedir.
 • İşlem sonrasında ilk 24 saat boyunca işlem yapılan bölgenin basının uygulanmaması gerekir.
 • İşlem sonrasında kişinin herhangi bir kozmetik ya da makyaj ürünlerinin 3 gün boyunca bölgeye sürülmemesi oldukça önemli olup uygulanması gerekir.
 • İşlem sonrasında hasta ilk üç ay lazer vb. gibi uygulamalardan kaçınılması gerekir.
 • İşlemden sonra hastaya hiyalüronik asit enjeksiyonu uygulamalarının gerçekleştirilebilmesi için en az 3 ila 4 hafta gibi bir süre geçmelidir.
 • İşlem sonrasında ilk 1 ay süre ile dolgu ya da botoks vb. gibi işlemlerin yaptırılmamasına dikkat edilmesi gerekir.

İşlem sonrasında dikkat edilmesi gereken bu durumlar ve doktorun önerdiği her şey dikkatle uygulanması gerekir. Hastaya uygulanan tedavi yöntemlerinin ardından uygulanması gereken bu işlemler ile uygulanan tedavi işleminden alınacak verim açısından önemlidir.

Alloblast Kök Hücre Enjeksiyonu Etkisi Ne Zaman Görülür?

Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak hastaya uygulanan alloblast kök hücre tedavisinde uygulanan tedavinin etkisinin görülme süresi yaklaşık olarak bir hafta sonra başlamaktadır. İşlem yapılan bölgeye enjekte edilen hücrelerin kendisini onarması ve yenilenerek artması her geçen gün devam eder. Hastanın uygulama sonrasında arzu ettiği estetik görünüme ulaşabilmesi için yaklaşık 5 ila 6 aylık bir süre geçmektedir. Yani işlem sonrasında cildin tam olarak yenilenmesi ve arzu edilen görünüme kavuşması için ortalama olarak 5 ila 6 haftalık bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. Alloblast tedavi işlemi uygulaması ile hastaya uygulanan tedavi işlemlerinin etkisi, kişinin kendi hücreleri ile yapılan uygulamaya göre 4 ila 5 kat daha etkili sonuçlar vermektedir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisinin Kalıcılığı Ne Kadar?

Hastaya uygulanan alloblast kök hücre tedavi uygulaması işlem sonrasında kalıcılığı ömür boyu sürmemektedir. İşlem sonrasında bu uygulamanın kalıcılık süresi ortalama 3 ila 5 yıl arasında sürmektedir. Fakat hastaya uygulanan alloblast kök hücre tedavisinin uygulandığı hastanın cilt yaşına ve hasar oranına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bir kök hücre tedavisi yöntemi olan alloblast tedavi uygulaması, kişilerin ciltlerinde çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak meydana gelen kırışıklık, yara izi vb. gibi estetik soruna yol açan durumları gideren ve kişilerin arzu ettikleri estetik görünüme ulaşmalarını sağlayan bir tedavi uygulamasıdır. Bu uygulama kalıcı olmamakla birlikte uygulanmış olduğu mevcut bölgeye yeniden uygulanabilen bir işlemdir. Bu nedenle uygulamış olduğunuz alloblast kök hücre tedavisinin kalıcılık süresi geçtikten sonra işlem yenilenebilir ve kişi yeniden kök hücre tedavisi görebilir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Neden Önerilmektedir?

Kök hücre tedavisi olan Alloblast yenidoğan sünnet derisinden laboratuvar ortamında arttırılan kök hücrelerin kişinim sorunlu cilt bölgesine uygulanması sonucunda estetik bir görünüm kazandıran bir işlemdir. Bu işlem ile yaş, hormon vb. gibi çeşitli hormonsal ya da çevresel etkenler kaynaklı kişilerin ciltlerinde oluşabilen sorunların giderilmesi amacı ile tercih edilip uygulanan bir işlemdir. Bu işlem ile kişiler arzu ettikleri estetik görünüme ulaşmaktadırlar.

Önerilen bir işlem olan Alloblast kök hücre tedavi işlemi ile cilt problemleri yaşayan, estetik açıdan hoşnut olunmayan görünüme sahip olan kişilerin tercih ettiği ve uyguladığı bir işlemdir. İnsan bedeni sürekli olarak bir devinim yani döşünüm halindedir. Bu dönüşüm ve sürekli yenilenen hücrelerde meydana gelen kırışıklık vb. gibi etkenleri gideren bir işlemdir. Bu vb. gibi pek çok etkenden dolayı pek çok insan tarafından tercih edilen ve uygulanan bir işlemdir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Fiyatları 2023

Çeşitli cilt sorunlarını gidermek amacı ile tercih edilip uygulanan bir işlem olan Alloblast kök hücre tedavi uygulamasının fiyatlarını etkileyen pek çok farklı etken ve faktör bulunmaktadır. Bu etkenler ve faktörler arasında işlemin uygulandığı klinik, hastada işlemin uygulanacağı bölge ve mevcut bölgedeki hasarın büyüklüğü vb. gibi pek çok etken fiyatları da etkilemektedir. Bu nedenle uzman doktorunuz tarafından yapılmış olan detaylı muayene ve cilt analizinden sonra fiyat bilgisi almak daha sağlıklı ve doğru olacaktır.

Alloblast Kalıcı Bir Uygulama Mıdır?

Bu işlem kalıcı bir uygulama değildir. İşlem sırasında hastanın hasarlı bölgesine uygulanan kök hücre tedavisi hastanın bakımına yani cilt bakımına vb. gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genellikle 3 ila 5 yıl arasında değişen bir kalıcılığa sahip olan bu kök hücre tedavisinin kalıcılık süresini işlem sonrasında ilgili bölgeye karşı uygulanan bakıma ve doktorun tavsiyelerine uyulma durumuna bağlı olarak değişmektedir. İşlem sonrasında hastanın önerilen davranışlarda bulunmaması kalıcılık süresini azaltırken aynı zamanda uygulanması durumunda da kalıcılık süresi artmaktadır.

Ayrıca bu işlem kalıcı bir işlem olmamakla birlikte yeniden uygulanabilen bir işlemdir. Yani uygulanan kök hücre tedavisi sonrasında hasta yeniden bu işlemi uygulayabilmektedir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Ne Zaman Etki Eder?

Bu kök hücre tedavi işleminin hastanın ilgili bölgesine uygulanmasının hemen ardından etkisini göstermeye başlar. Ancak işlem sonrasında hastanın cildine uygulanan kök hücre tam olarak cildin yenilenmesi ve onarılması için 5 ila 6 haftalık bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. Alloblast tedavi uygulamasının kişinin kendi hücreleri ile yapılan fibroblast uygulamasına kıyaslandığında 4-5 kat daha fazla etkisi olduğu görülmektedir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bu işlem şu alanlarda kullanılmaktadır:

 • Cilt sıkılaştırma, cilt yenileme ve gençleştirme.
 • Yüzde ve ciltte çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilen kırışıklık ve sarkmaların azaltılması
 • Kaş aracı çizgiler ve nazolabial çizgiler gibi oluşumların tedavi edilmesi
 • Yüze belirli bir hacim kazandırmak için
 • Yüzde ve ciltte parlaklık ve canlılık oluşturmak için
 • Dudakların dolgunlaştırılması ve estetik bir görünüm elde edilmesi için
 • Yüzde ya da ciltte ameliyat, yara ve sivilce gibi nedenlerden meydana gelen izlerinin tedavisi
 • Saç köklerini canlandırma
 • Yüzdeki su çiçeğinin tedavisi gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Alloblast ile Fibrocell Arasında Nasıl Bir Fark Vardır?

Bu iki uygulama arasında bazı farklar bulunur. Bu farklar arasındaki en temel fark ise; Fibrocell işleminde kişinin kulak arkasından doku elde edilmesi mümkünden Alloblast işleminde yeni doğan sünnet derisinden doku alınması gerekmektedir.

 

Instagram : bukbeauty