Vücut Sıkılaştırma Nedir?

Vücut sıkılaştırma, kadınların son yıllarda en çok tercih ettiği işlemlerden birisidir. Bu işlem ile vücudun daha sıkı ve gergin bir hale gelmesi amaçlanır. Özellikle sık kilo alıp verip kadınlar için bu işlem oldukça işlevseldir.

Sıkı ve fit bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bunun için birçok farklı yöntemi deneyebilirsiniz. Deride zamanla birlikte değişik etkenlere bağlı olarak sarkmalar görülebilir. Yaş, sık kilo alıp verme, yer çekimi gibi etkenler de vücutta meydana gelen sarkmaların sebepleri arasındadır.

Vücutta oluşan sarkmalar kadınlar için oldukça kötü bir görünüme sahiptir. Özgüven kaybına neden olan bu görüntüden kurtulmak için sizler de vücut sıkılaşma işlemimizi tercih edebilirsiniz. Yazımızı okuyarak işlem hakkında bilgi alabilir, daha fazlası için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Vücudunuzda sarkma var ise bununla ilgili neler yapılabilir merak ediyor olabilirsiniz. Vücudunuzda oluşan sarkmalar için cerrahi bir yönteme başvurabilir ve etkili bir sonuç alabilirsiniz. Bunun için ideal yöntemlerden birisi vücut sıkılaştırma olacaktır.

Vücut sıkılaşma işlemi kısaca kasların sıkılaşarak derinin daha gergin bir görünüme sahip olması demektir. Vücudunuzu daha sıkı bir hale getirmek için yeterince egzersiz yapsanız da yeterli gelmiyor olabilir. Bu durumda uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak vücut sıkılaşma işlemini tercih edebilirsiniz. Günümüz teknolojileri ile birlikte yaptığımız bu işlem çoğu kişinin tercih ettiği bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vücut Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Vücut sıkılaşma işlemi ile ilgili merak ettikleriniz olabilir. Merak edilenler arasında işlemin nasıl yapıldığı da yer almaktadır. Bu konuda kafanızda soru işareti varsa hekimlerimiz ile görüşebilirsiniz.

Vücut sıkılaşma için öncelikle kendiniz çaba harcamalısınız. Yağlı hazır gıdalardan uzaklaşarak doğal ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Düzenli olarak yapacağınız egzersizler de vücudunuzu daha şekilli bir hale sokacaktır.

Vücut sıkılaştırmak ile ilgili kullandığımız teknolojik yöntemler arasında ise Hıfu, Elektroterapi, G5, Vellashape gibi yöntemler yer almaktadır. Bu işlemler ile kısa sürede hayallerinizdeki sıkı vücudun sahibi olabilirsiniz.

Bu cihazlar ile uyguladığımız işlemlerle karın, kalça, uyruk ve kollarınızı istediğiniz gibi sıkılaştırabiliyoruz. Yaptığımız bu işlemlerin vücuda hiçbir zararı yoktur. Cildin elastik üretimi ve kolajen yapısında bir azalma meydana gelmez.

Vücut Sarkmalarının Temel Sebepleri

Vücutta oluşan sarkmalar vücut sıkılaştırma işlemlerinin ana nedenidir. Bunun nedenleri kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

En sık görülen sarkma nedenleri ise yer çekimi etkisi, yaşlanma, doğum ve hızlı kilo alıp verme gibi sebeplerdir. Bu sebeplerle derinin elastik yapısında azalma meydana gelerek cilt eski sıkı görünümünü kaybeder.

Estetik olmayan bir görünüme sahip olan bu sarkmalar için en iyi tedavi yöntemi sıkılaştırma işlemleridir. En etkili ve güvenilir vücut sıkılaşma yöntemleri için bizimle iletişime geçebilir, hemen randevu oluşturabilirsiniz. Yapılacak muayene sonucunda vücudunuzun hangi bölgelerinin sıkılaştırılmaya ihtiyacı olduğunu saptıyoruz. Sonrasında ise yapılacak yönteme karar vererek uygulama aşamasına geçiyoruz.

Vücut Sıkılaştırma Uygulamaları

Vücudunuzu sıkılaştırmaya karar verdiyseniz kendiniz ve vücudunuz için en iyi kararı verdiğinizi bilmelisiniz. Her kadın kendisi için her zaman en iyisini hak eder.

Vücut sıkılaşma için farklı yöntemler hastanemizde uygulanmaktadır. Bu yöntemler ile vücuda hiçbir zarar verilmeden, en iyi şekle sokulması sağlanmaktadır. Tüm bu işlemler sırasında sizlere en iyi hekimlerimizin hizmet edeceğini de unutmamalısınız.

Vücut sıkılaşma için uygulanan yöntemlerden birisi Hıfu uygulamasıdır. Bu uygulama birçok vücut tipine uygun olduğu için tavsiye edilir. İşlem için öncelikle hastalarımıza lokal anestezi uygulaması yapıyoruz. Ardından bölgeye ultrasyon enerjisi yolluyoruz ve buradaki ısıyı yükseltiyoruz. Isının yükselmesi ile birlikte burada deri altındaki lifler büzülerek kısalır. Böylece işlem sonrası istenilen sıkılaşma elde edebilir.

Sıkılaştırma işlemi için Ultrashape V3 ve VellaShape  gibi uygulama yöntemlerimiz de bulunmaktadır. Vücudunuza en uygun olan yöntemi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Vücut Sıkılaştırma Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Hastalarımızın merak ettiği konulardan birisi de vücut sıkılaştırma işleminin hangi bölgelere uygulanacağıdır. Bu işlem daha çok sıkılaştırmanın aşırı direnç gösterdiği belirli bölgelerde daha etkilidir.

Dirençli olan bölgeler arasında karın, kalça, bel, basen ve kol bölgeleri yer almaktadır. Bu bölgelerde yaşlılık ve hızlı kilo alıp verme gibi etkenlere bağlı olarak oluşan sarkmalar daha sık görülür. Bu sebeple en çok sıkılaştırma işlemi yaptığımız bölgeler burasıdır. Teknolojik yöntemlerimiz ile bu bölgelerinizde oluşan sarkmaları kısa sürede tedavi ederek eski formuna kavuşturuyoruz.

Vücut sıkılaştırma işlemi ile kaybettiğiniz özgüveninize de yeniden kavuşabilirsiniz. Muayene sonrası gerek görülen bölgelerinizde yapacağımız işlemler ile kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Bu yüzden randevu almak için geç kalmayın. Böylelikle daha sağlıklı ve dilediğiniz görüneme sahip bir vücuda uzman doktor yardımı ile kavuşabilirsiniz.

Hangi Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Vücut işlemleri için yukarıda saydığımız üzere birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Size uygun yöntemi belirleyebilmemiz için mutlaka hekimlerimiz tarafından muayene olmanız gerekmektedir.

Hıfu uygulaması genellikle çoğu vücut tipine uygundur. Bu nedenle bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Ultrashape V3 uygulamamız da ameliyatsız işlemlerimizden birisidir. Bu işlem bölgesel incelme ve vücutta oluşan yağı azaltmak için oldukça ideal bir seçim olacaktır.

Diğer sıkılaştırma yöntemimiz ise Vellashape işlemidir. Bu işlem ile vücuttaki yağ dokusunun azaltılması amaçlanır. İşlem sırasında radyofrekans ışınları da kullanılır. Size ve vücudunuza uygun olacak yöntemi seçmek için hemen şimdi randevu oluşturabilirsiniz. Yapılacak işleme göre fiyat belirlemesi de yapılmaktadır.

Vücut Sıkılaştırma Kalıcı Mıdır?

Vücut sıkılaştırma işlemi ile ilgili merak edilen konulardan birisi de işlemin kalıcı olup olmadığıdır. Ameliyatsız olarak başarılı biçimde gerçekleştirdiğimiz sıkılaştırma işlemleri uzun yıllar kalıcıdır. Ama bu konuda hastalarımızın tutumu işlemin başarısında çok büyük bir öneme sahiptir.

Sıkılaştırma işlemi sonrası yeme içmenize mutlaka dikkat etmelisiniz. Sağlıklı beslenerek fazla kilo alımının mutlaka önüne geçmelisiniz. Düzenli spor yapmak da dikkat etmeni gereken diğer konudur. Hayatınızı düzenli hale getirmek, kalorili yiyeceklerden uzak durmak gibi noktalar da sıkılaştırma işlemimizi kalıcı hale getirecek etkenler arasındadır.

Bu gibi önemli noktalara dikkat etmeniz halinde vücudunuzda yeniden sarkma oluşumunu önleyebilirsiniz. Bununla birlikte vücut sıkılaştırma işlemi için iyi bir doktor ve klinik tercih etmeniz de çok önemlidir. Mutlaka iyi araştırarak bir seçim yapmalısınız.

Vücut Sıkılaşma Nasıl Etki Ediyor?

Sıkı bir vücut öncelikle psikolojinizi olumlu yönde etkileyecektir. Aynaya baktığınızda kendinizi daha çok beğenecek, hayata daha olumlu bakacaksınız. Kendinizi sevmeniz ise tüm hayatınıza etki edecektir.

Sıkı bir vücut ile sağlığınız da eskisinden daha iyi olacaktır. Bu gibi etkenlere baktığımızda vücut sıkılaşma faydalarını daha net görebiliriz. Eğer sıkılaştırmaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız iletişim kanallarımız üzerinden bizimle mutlaka iletişime geçmelisiniz. Vücut sağlığınız beklemeye asla gelmez.

En İyi Vücut Sıkılaştırma Uygulaması Hangisidir?

Yazımızda bahsettiğimiz üzere kliniğimizde uzman estetisyenlerimiz eşliğinde birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. En iyi sıkılaştırma uygulaması sizin ve vücudunuz için en doğru olan yöntemdir.

Bu yöntemin belirlenebilmesi için mutlaka muayene olmalı, gerekirse röntgen ve testlerinizi yaptırmalısınız. Yapılacak bu işlemler sonrasında size en uygun olacak vücut sıkılaştırma işlemini belirleyerek kısa sürede uygulamaya geçmekteyiz.

Vücut Sıkılaştırma Fiyatları 2023

Vücut sıkılaştırma fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.