Selülit Nedir?

Selülit Tedavisi, Cilt yüzeyinde çukurlu ve tümsekli yumrularla kendisini gösterene selülitler, uygun yöntemlere dayanan selülit tedavisi ile tedavi edilebilir.

Cilt yüzeyinde portakal kabuğuna benzeyen bir görünüme sahip olan selülit, genellikle kalça, katın ve uyluk bölgelerinde kendisini gösterir. Lokalize olarak baş gösteren bir estetik cilt sorunudur. Selülit sorununda, cildin üst ve alt katmanlarında fazla miktarda yağ hücresi birikir.

Selülitin Aşamaları Nelerdir?

Küçük bağ dokusunda bulunan bantlar, yağ hücreleri arasında dikey olarak uzanmaktadır. Bu şekilde, cildin üst katmanları vücudun daha derin olan dokularına bağlanır. Normal yağ hücrelerinin genişlemesi sonucunda selülit tedavisi uygulanır. Bantların yağ dokusunu sıkıştırmaması adına, gerekli tedbirler öncesinden alınmış olur.

Selülit Neden Olur?

Selülitin tam olarak neden oluştuğu ile ilgili kesin bir bilgi yoktur. Ancak, deri altında bulunan bağ dokularının yağ tabakası ile etkileşimin sonucu olduğu görülmektedir. Selülitin olası nedenleri, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Hormonal değişikliklerden kaynaklanan selülit problemi,
 • Genetik faktörlere bağlı olarak gelişen selülit sorunu,
 • Kilo alımı ve kaybı sonrasında görülen selülit,
 • Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam tarzı,
 • Aşırı sigara ve alkol kullanımı,
 • Dar kıyafetler giymek ve fazla oturmak en önemli sebepleri arasındadır.

Birçok sağlıklı kişide, sağlıklı şekilde uygulanan diyetlerde bile selülit görülmektedir. Vücuttaki yağların dağılım özellikleri, selülite neden olabilmektedir. Hemen hemen her kadın, hayatının belli bir döneminde selülit sorunu ile karşılaşmaktadır.

Selülit Tedavisi Öncesi Sonrası

Sıklıkla kalça ve karın bölgesinde görülen selülit, deri altında bulunan yağ dokularını etkiler. Böylece cildin üzerinde portakal kabuğu olarak görünen bir doku oluşur. Bu durum, metabolik bir bozukluk olarak da tanımlanabilir. Portakal kabuğu görünümünün ortaya çıkma nedeni, derinin altında biriken yağ hücreleridir.

Genişleyen yağ hücreleri küçük şişkinlikler oluşturur. Tedavi öncesinde bu şişkinlikler, estetik olmayan bir görünüm ortaya çıkarır. Selülit tedavi sonrasında, rahatsız edici bu görünüm ortadan kalkar. Pürüzlü olan görünüm de giderilmiş olur.

Selülit Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Selülite neden olan yağ hücreleri, vücutta formu bozuk bir şekilde bulunur. Eski haline geri dönüştürülmedikleri takdirde, gittikçe hoş olmayan bir görünüm kazanır. Kolajen üretiminin desteklenmesinin yanında, cilde ihtiyaç duyduğu elastikiyeti kazandırmak için farklı tedavi yöntemlerinden faydalanılır. Bu tedavi yöntemleri, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Exilis Elite saten germe
 • Akustik şok dalga terapisi
 • Em slim tedavisi
 • Foma Plus
 • Body FX

AWT Yöntemi Kullanarak Selülit Tedavi

Bu tedavi yönteminde, güçlü ses dalgaları, cildin alt dermiş tabakasına basınç uygular. Yoğun basınç uygulanmasının ardından, hasta darbelenme benzeri titreşimler hisseder. Basınçlı ses dalgaları, hücre zarı geçirgenliğinin artmasına adına oldukça önemlidir.

Exilis Elite Kullanarak Selülit Tedavi

Yağ dokusunu küçülten bu tedavi yöntemi, aynı zamanda kolajen üretimini de destekler. Selülit tedavisi esnasında ultrason mekaniği ve radyo frekans enerjisi kullanır. Yağ dokuları üzerinde yüksek ısı olması, hızlı şekilde çözülmesini sağlar.

Forma Plus Kullanarak Selülit Tedavi

En gelişmiş tedavi uygulamalarından birisi olan Forma Plus, kolajen üretimini tetiklemesinin yanında, radyo frekans enerjilerini etkin bir şekilde kullanır. Aynı zamanda sıkılaşma sağlamasıyla vücudun daha hoş bir görünüm kazanmasını sağlar.

Body FX Kullanarak Selülit Tedavi

Radyo frekans enerjisinin kullanıldığı bu yöntemde, basınç ve vakum etkileri bir arada kullanılır. Deri altında deforme olmuş yağ hücreleri, radyo frekans enerjisi yardımıyla ısıtılır. Kontrollü basınç yardımıyla yağ vücuttan uzaklaştırılır.

MSlim Kullanarak Selülit Tedavi

Gergin bir cilde ve ışıldayan bir tene sahip olmak isteyenler için en iyi tercih, MSlim tedavi yöntemi olacaktır.

Selülitin Nedenleri Nedir?

Selülitin olası nedenleri incelendiğinde, karşımıza şu sonuçlar çıkar:

 • Hormonal değişiklikler yaşanması,
 • Beslenme düzensizliği,
 • Hareketsiz yaşam tarzı,
 • Hızlı kilo alıp verilmesi,
 • Dar kıyafetlerin tercih edilmesi şeklindedir.

Selülitin Derecesi Var Mı?

Selülitin dereceleri, şu şekilde sıralanabilir:

 • Derece 1 esnasında yatarken ya da ayaktayken mevcut portakal kabuğu görünümü fark edilmez ve cilt pürüzsüzdür.
 • Derece 2 esnasında yatma sırasında cilt pürüzsüz görünse de ayağa kalkıldığında çukurlaşma fark edilir.
 • Derece 3 esnasında ayaktayken ya da yatarken ciltte portakal kabuğu görünümüne rastlanır.

Selülit Tedavi İşe Yarıyor Mu?

Toplumsal kalıplara uyup selülitten utanmaya gerek yoktur. Vücut gelişiminin doğal bir parçası olan selülit, neredeyse herkeste görülür. Ergenlik sonrası dönemde, kadınların neredeyse %90’ında selülit görülür. Derilerinde meydana gelen bu çukurlaşmayı engelleyebilecek birçok etken bulunur.

Selülit tedavisi, içerik ve yorumlar incelendiğinde çoğu kişide işe yaradığını görebilirsiniz.

En İyi Selülit Tedavi Hangisi?

Derinin altında birikmiş, dağınık halde bulunan yağ hücrelerine selülit adı verilir. Özellikle kadınlarda daha sık görülür. Kalça ve bacak bölgelerinde rastlanan selülit portakala kabuğu şekline benzer. Selülit tedavileri incelendiğinde, en etkili tedavi yönteminin Mycod olduğu görülmektedir.

Selülit Tedavisi Kaç Seansta Etkisini Gösterir?

G5 masajı, vücudun her bölgesine rahatlıkla uygulanabilir. Selülit tedavi de etkin olarak kullanılmaktadır. En çok kalça ve üst bacak bölgesinde tercih edilmektedir. Kişiye özel olarak bir tedavi yönteminin belirlenmesinin ardından, ihtiyaca yönelik olarak 10 ile 15 arasında değişen bir seans belirlenir. Her seans ortalama olarak 20 dakika sürer.

Selülit Vücudun Hangi Bölgelerinde Oluşur?

Selülit sıklıkla, kaça ve uyluk çevresinde görülmektedir. Bununla birlikte; göğüslerde, üst kollarda ve alt karın bölgesinde de görülür.

Selülit Hangi Durumlarda Daha Çok Görülür?

Yapılan araştırma sonuçlarına bakıldığında, ergenlikten sonraki dönemde neredeyse her kadının selülit sorunu yaşadığı görülmektedir. Yaşla birlikte gevşeyen vücut dokularında daha sık görülmektedir.

Selülitin Zararı Var Mı?

Selülitler, ciltteki estetik görünümü bozar. Bununla birlikte başka zararlarına da rastlanır Bu zararları, genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Bazı bölgelerdeki kan dolaşımı olumsuz etkilenir.
 • Yağ hücreleri, fazla miktarda yağ depolamaya başlar.
 • Östrojen hormonun artmasıyla yağ hücreleri genişler.
 • Vücut normalden fazla su tutmaya başlar, ardından ödem oluşur.
 • Dokulara eskisinden daha az oksijen ulaşır.

Selülitin Başlamasında Etkili Hormon Var Mı?

Selülitin başlaması ve ilerlemesinde etkili olan hormon, östrojen hormonudur. Kadınlık hormonu olarak da adlandırılan östrojen hormonu, bazı durumlarda fazla salgılanır. Kişiler dilerse selülit tedavisi uygulamalarından faydalanabilir.

Selülit Ağrı Yapar Mı?

Üçüncü dereceye varan selülitlerde ağrı olabilir. Özellikle menopoz döneminde bulunan kadınlarda, selülit oluşu nedenli ağrılara rastlanmaktadır.

Selülit Başka Hastalıkların Belirtisi Midir?

Selülit şu hastalıkların belirtisi durumunda olabilir:

 • Duruş bozuklukları,
 • Varis gibi hastalıkların belirtisi olarak karşımıza çıkabilir.

Selülit tedavisi ile ilgili en detaylı bilgiler için dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

Selülit Tedavisi Yaptıranların Yorumları

Selülit oluşumunun tamamen engellenmesi mümkün değildir. Giderilen selülit görünümü, bir süre sonra yeniden gelebilmektedir. Bazı önlemler alınmasıyla selülit oluşumunun önüne geçilebilmektedir. Selülit tedavisi almak isteyen kişiler, bu noktaların bilincinde olursa daha memnun kalacakları bir operasyon geçirmiş olur.

Selülit Tedavisi Fiyatları 2023

Selülit tedavi de kullanılan yöntemlerin tümü, cerrahi işlem gerektirmez. Bu açıdan olası yan etkilere de sahip değildir. Yağ aldırma uygulamalarına oranla, iyileşme süreleri daha kısadır. Uygulamaların tamamı incelendiğinde, kişilerin aynı gün içinde günlük yaşama döndükleri görülür.  Sağlıklı yaşama da dikkat eden kişiler, selülit görünümünden kalıcı olarak kurtulur.

Uygulamaların tümünde, seans sayıları ve uygulamanın içeriği kişiye göre değişir. Selülit tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için hemen tıklayın.

Instagram : bukbeauty