Lazerle Dövme Sildirme Nedir?

Lazerle dövme sildirme uygulaması sayesinde istemediğiniz dövmelerden kurtulma imkanına sahipsiniz. Kişiler isteyerek yaptırdığı dövmeleri bir zaman sonra kullanmak istemeyebiliyor. Geçici dövmeler kendiliğinden zaman içinde kaybolsa bile kalıcı dövmeler için aynı şey geçerli değildir. Kalıcı dövmelerin yok olması için lazerle dövme sildirme yönteminden yararlanılır.

Bir çok nedene bağlı olarak kişiler yaptırdığı dövmeleri sildirmek sorunda kalabiliyor. Dövme silme konusunda en etkili araç ise lazer işlemi olmaktadır.

Lazer Yöntemi İle Dövme Nasıl Silinir?

Bu işlem lazer ışınları ile yapılmaktadır. Lazer ışınları deride mevcut olan epidermis tabakasını geçerek, dermis ve derialtı dokuda olan dövme rengini veren bileşikler yardımı ile emilir. Bu maddelerin parçalanmasına ve bağışıklık sistemi tarafından ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Bu sayede istemediğiniz dövmelerinizden kurtulmanıza lazer yöntemini kullanarak yardımcı oluyoruz.

Dövme silme işlemi öncesinde dövmenin ve cilt yapısının analizi oluşturulmaktadır. Lazerin dalga boyu, dövmenin boyutuna ve rengine göre ayarlanmaktadır. Lazerle yapılan atışlarda boya pigmentleri dokulara hasar vermeden yapılmaktadır. Çok renkli olan dövmelerde farklı dalga boyutları kullanılmaktadır.

Lazerle Dövme Silme Her Bölgeye Uygulanabilir Mi?

Skar ve açık yaralar üzerine, egzama ve mantar hastalığı bulunan bölgelere, et beni üzerine, burun ve kulak içerisine göz ve kirpik çevresine lazerle dövme sildirme işlemi uygulamıyoruz. Bu bölgelerde lazer tedavisi tehlikeli olabilmektedir.  Bunun haricinde diğer bölgelerde olan dövmelerinizi lazer yöntemi ile sildirmeniz mümkündür.

Dövmelerin Lazerle Silinmesi Kaç Seans Gerektirir?

Dövmelerin lazerle silinmesi işlemi için gereken seans süresi dövmelere göre farklılık göstermektedir. Dövmenin rengi ve boyutuna göre 3-10 seans aralığında bir zaman diliminde dövmelerin silinmesi işlemini tamamlıyoruz. Lazerle dövme sildirme seansları belirli aralıklar ile gerçekleştirmekteyiz. Açık renklere sahip olan dövmelerin seans süresi daha çok olmaktadır.

Lazer İle Dövme Silme Ağrılı Bir İşlem Midir?

Dövme sildirme uygulaması biraz ağrılı bir süreç olabilmektedir. Ancak ağrı hissi kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir durumdur. Kişilerin acı hissini en aza indirmek adına anestezik krem kullanımı ile cildin uyuşmasına ve alanın soğumasına yardımcı oluyoruz.

Dövme Silme İşleminden Önce Yapılması Gerekenler

Dövme sildirme işlemi öncesinde güneş banyosu, sauna, hamam, solaryum gibi aşırı sıcak ortamlarda bulunmamanız gerekir. Eğer bulunduysanız tedaviye 3-4 gün sonrasında gelmeniz gerekmektedir. Dövme silme işlemi öncesinde yapmanız ve yapmamanız gereken şeyleri daha iyi öğrenmek ve daha etkili bir süreç geçirmek adına bizim ile iletişime geçmeniz daha faydalı olacaktır.

Dövme Silme Seansları Kısaltılabilir Mi?

Dövme silme seanslarından sonra deri üzerinde kabuklanma oluşmaktadır. Bu kabuklanma 3 veya 5 gün içerisinde iyileşmektedir. Fakat deri yüzeyinin iyileşmiş olması demek deri altında iyileşme olduğunu göstermemektedir.

Deri altındaki dokuların iyileşmesinin beklenmesini öneriyoruz. Bu yüzden seanslar arasında 6-8 hafta, hatta bazen daha fazla uzatılmaktadır. Ancak daha kısa sürede dövmenizi sildirmek istiyorsanız, daha sık aralıklar ile seanslara girebilirsiniz. Seans süreleri ortalama olarak 40 dakikadır.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Dövmelerin Lazerle Silinmesi Kaç Seans Gerektirir?

Dövmelerin lazer ile silinme seanslarının süresi dövmenin renkleri ve boyutları ile ilgili olmaktadır. Buna nazaran en az 3 hafta en fazla ise 12 seans  aralığında lazerle dövmelerinizi silebilmekteyiz. Silinmesi daha zor olan renklerde seans süreleri biraz daha uzun olmaktadır. Çünkü siyah veya koyu renkler daha kolay algılandığı için silmek oldukça kolaydır.

Boyut olarak küçük ve koyu renkli bir dövmeniz mevcut ise bu dövmenin en fazla 3 seans gibi bir süreçte silinmesi mümkündür. Fakat boyutu çok büyük olan dövmeniz aynı zamanda renkli ise dövmenizin silinmesi 10 seans gibi bir süreçte ancak tamamlanacaktır.

Lazerle Dövme Silme Sonrası Deride İz Kalır Mı?

Lazerle yapılan dövme silme işlemi sonrasında deride genellikle lekelenme ve iz kalmamaktadır. Son teknolojiye sahip ekipmanlar ile kişilerin en yüksek memnuniyet seviyesinde ayrılmasını sağlıyoruz. Lazer ciltte iz bırakan bir teknoloji değildir. Aynı zamanda dövmelerinizinde kusursuz bir şekilde silinmesini sağlamaktadır.

Lazerle En Zor Silinen Dövme Renkleri Hangileridir?

Dövme sildirme işlemi sırasında her dövme rengi aynı kolaylıkta silinmemektedir. Kırmızı, mor, yeşil ve sarı renkli dövmeler, silinmesi daha zor olan renklerdir. Siyah renge nazaran bu renkler daha zor algılanmakta ve daha zor silinmektedir.

Kişilerin Dövme Sildirme İşlemine Başvurma Nedenleri

Lazerle dövme sildirme işlemine başvuran kişilerde genellikle görünen nedenler kısaca şu şekildedir.

  • Alerjik reaksiyonlar.
  • Dövmeyi yaptırma nedeninin artık geçerli olmaması.
  • İşe girme sürecinde dövmelerin olumsuz etkisi.
  • Yeni bir dövme yatırmak istemesi.

Vücutlarında olan dövmeler nedeniyle sosyal hayatında zorluk yaşayan kişiler dövmelerini sildirmek istemektedir. Dövmelerin olumsuz etkisinden kurtulmaları adına kliniğimize başvuran kişilere yardımcı olmaktayız.

Lazerle Her Dövme Silinebilir Mi?

Lazerle her dövmeyi silme imkanını sizlere sunuyoruz. Boyutu veya rengi ne olursa olsun her dövmeyi sorunsuz şekilde silerek ortadan kaldırabiliyoruz. Siyah veya koyu renkli dövmeler, açık renkli dövmelere göre daha kolay silinmektedir. Her dövmenin silinmesi mümkündür.

Lazer İle Dövme Sildirme İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Lazerle dövme sildirme sonrası yan etkilere oldukça nadir rastlanmaktadır. Sadece hafif kızarıklık ve yanma hissi olmaktadır. Bu şikayetler ise birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olur. Yani lazerle dövme sildirme sonrasında vücudunuzda hiçbir şekilde yan etki görülmeyecektir.

Lazer İle Dövme Sildirme Sonrasında Cilt Yüzeyinde İz Kalır Mı?

Dövme sildirme işlemi sonrasında cilt yüzeyinizde herhangi bir iz kalmamaktadır. Ne tür bir dövme olursa olsun dövmenin bulunduğu yerde hiçbir şekilde iz kalmamaktadır. Hatta bu bölgelere daha sonra tekrar dövme yaptırbilmeniz mümkündür.

Dövmenin Kısmi Olarak Silinmesi Mümkün Müdür?

Dövmenizin belirli bir kısmını sildirmeniz mümkündür.  Dövmenizin içeriğinde sevmediğiniz bir deseni yada yazıyı silmek için yapılabilecek incelikte lazer tekniklerimiz mevcuttur. Dövmenizin tümünü sildirmek yerine sevmediğiniz kısmı sildirmek daha uygun olacaktır.

Dövme Sildirme İşlemi Ağrılı Mıdır?

Dövme sildirme işlemi, dövme yaptırmaktan daha az ağrılı bir süreçtir. Ağrıyı ve acıyı daha az hissetmeniz için anestezi  kremleri kullanmaktayız. Bu sayede dövme sildirme işlemi sırasında ağrıyı en az seviyede hissetmeniz sağlanır.

Lazerle Dövme Sildirmenin Yan Etkileri Nelerdir?

Dövme sildirme işleminin vücudunuzda herhangi bir yan etkisi mevcut değildir. Cildinize zarar vermez. Uygun dozda uyguladığımız lazer tedavisi sayesinde cilinizde yanık ve iz oluşmaz.

Dövmenin Kısmi Olarak Silinmesi Mümkün Müdür?

Dövemlerinizi kısmı olarak sildirmeniz mümkündür. Çoğu kişinin en çok merak ettiği konulardan birisi dövmelerin kısmi şekilde silinip silinemeyeceğidir.  Gerekli teknik desteğimiz ve lazerlerimiz mevcut olduğundan en küçük detayı bile silmekteyiz.

Lazerle Dövme Sildirme Fiyatları 2023

Ücretler seans sürelerine ve dövmelere göre farklılık gösterebilmektedir. Bu açıdan kesin bir fiyat aralığı söylemek zordur. Renkli dövmelerin sildirme işlemi ile koyu renkli dövmelerin sildirme işlemi arasında farklılık olduğu için fiyatlandırma açısından da farklılıklar olacaktır. Veya dövmelerin boyutları da çok önemli bir etkendir.

Lazerle dövme sildirme fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Lazerle dövme sildirme fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.