Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Lazer epilasyon, ışınların uyarılması sonucu elde edilen ışınlarla uygulanan, ışık demeti halinde bulunup kozmetik bir operasyondur. Psiko-sosyal açıdan zorlayıcı bir sorun olan tüylenme, lazer tedavisiyle tamamen sona erer.

Yaklaşık olarak 25 yıldır, kadınlar tarafından aktif olarak tercih ettiğimiz bir epilasyon çeşididir. Bu epilasyon yöntemi, vücudun her yerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. İlk operasyondan yaklaşık 15 dakika öncesine kadar, kişilerin tüyleri herhangi bir şekilde almamış olması gerekmektedir.

Bu şekilde, lazer epilasyon fiyatları sırasında tüylerin sertliği ve miktarı rahat bir şekilde görülmektedir. Aynı zamanda, lazerden alınacak verim de artmış olur. Lazer operasyonu için planlama yapılmasının ardından, uygulama yapılacak bölgeyi temizlemelisiniz.

Uzman doktorunuzun yaptığı tetkiklerle bölgedeki kıl yoğunluğu ve cilt tipi gibi durumlar net bir şekilde incelenmektedir. Sonrasında, uygun bir cihaz kullanarak bölgeye seri atışlar yaparak işleme başlarız.  İşlemin başarılı şekilde tamamlanması, tüy ve cilt tipinin nasıl olduğuna, cilt tipinin renginin ne olduğuna, alanın ne kadar geniş olduğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Belirli dönemler halinde, bu işlemin tamamlanması gerekir.

Epilasyonun yapılma amacı, kıl köklerinin tamamen ortadan kaldırılma işlemini gerçekleştirmektedir. Bu noktada devreye, lazer ışıklarının meydana getirdiği ani ışık özellikle koyu renkli tüyler üzerinde daha etkili olur.


İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve konforlu yöntemi olan lazer epilasyon modern erkek ve kadınların yaşamlarına büyük rahatlık getiriyor. Kıl kökündeki melanin lazer ışığının ısısı ile yavaş yavaş zayıflar. Belirli sayıda seanstan sonra çıkmayacak halde olur.

Lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Uygulama yapılacak alana koruyucu jel uygulandıktan sonra kıl kökleri, kıl ve ten rengine uygun lazer cihazının tabancası ile ateşlenir ve kıl bölgesi lazer ile taranır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer uygulamasının aşamalarını, genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kişi uygulama öncesinde, tüylerini uygun bir jilet yardımıyla kısaltmalıdır. Bu kısaltma işlemi esnasında ağda benzeri uygulamalar tercih etmemelisiniz. Ağda, kıl köklerini ekarte eden yapısıyla işlem esnasında, tercih edilmez.
 • Tüylerin boyunu istenilen seviyeye gelmesinin ardından, uygulamanın yapılacağı bölge çerçevesinde kıl kökleri lazer cihazları yardımıyla taranır. Bu işleme başlamadan önce, ten ve kıl renginize uygun olarak lazer parametlerini ayarlamamız gerekir. Bu noktada, kişiye en uygun olan dozun belirlenmesi oldukça önem taşır.
 • İşlemin yapılacağı bölgenin ne kadar geniş olduğu, işlem süresi üzerinde de etkilidir. 1 seansın süresi ortalama olarak 5 dakika ile 2 saat arasında değişir. Bu süreyi belirleyen en önemli etken, uygulama yapılacak bölgenin genişliğidir.

Genellikle 6 ya da 8 seans sonrasında sona erer. Bu aşamada, kişilere belli süreler dahilinde periyodik olarak lazer işlemi uygulanmaktadır. Bu şekilde kalıcı anlamda tüylerden kurtulması mümkün hale gelir.

Kimler İçin Uygundur?

12 yaşından büyük olup koyu renkli tüylere sahip olan herkese epilasyon uygulanır. Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmaz.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ortalama olarak 6 seans şeklinde uyguladığımız lazer işlemi, başarıyla sonuçlanır. Yüz bölgesinde uygulandığı gibi, hormonal tüylenmelerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Lazer epilasyonun uygulama bölgeleri, şu şekilde sıralanabilir:

 • Koltuk altı
 • Genital bölge
 • Bacak bölgelerine
 • Yüz (Cilt)
 • Bikini bölgesine
 • Sırt,
 • Kol,
 • Bıyık,
 • Göğüs,
 • Çene,
 • Ense,
 • Sakal üstü
 • Boyun bölgelerine

epilasyon uygulanmaktadır. Kıllanma bölgesine bağlı olarak, bu lazer yöntemlerinden herhangi birisini tercih edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

En çok tercih edilen epilasyonları, genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tamamen ağrısız ve etkili sonuçlara sahip olan buz epilasyon yöntemi,
 • Koyu renkli tüylerde etkili sonuçlara sahip olan diode lazer epilasyon,
 • Açık tenli kişilerin epilasyon işlemi sırasında kullanılan alexandrite lazer epilasyon,
 • Dalga boylarının en derine nüfuz ettiği, yağ lazer epilasyon,
 • Daha çok güzellik salonlarında kullanılan ve etkili sonuçlara sahip olmayan IPL epilasyon şeklindedir.


Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Başarılı geçen epilasyon uygulamasının ardından, özellikle şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Kişiler sadece cımbızla tüy çekme kadar acı hisseder.
 • Hassas cilde sahip olan kişilerde, operasyon sonrasında ciltte kızarıklar olabilir. Bu kızarıklıklar, en geç 1 gün içinde ortadan kaybolur.
 • İşlem sonrasında, rutin hayata devam edilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.
 • Operasyon yapılan bölgeye, yaklaşık 1 hafta boyunca peeling ya da kese gibi uygulamalarda bulunmak sakıncalıdır.
 • Kuru cilde sahip olan kişiler, operasyon bölgesini düzenli aralıklarla nemlendirmelidir.
 • 3 gün boyunca güneşle direk temastan kaçınılması gerekir. Bu nedenle epilasyon seansları, genellikle kış aylarında tercih edilmektedir. Güneşle temas halinde, 30 faktörlü güneş kremlerinden yardım alabilirsiniz.
 • Seanslar, 15 ile 20 gün arasında uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer operasyonun gerçekleşeceği merkezler, titizlik içinde denetimden geçirilmelidir. En önemli nokta, işlem yapılacak bölgenin hijyenik koşullara sahip olmasıdır. Cihaz markasına ve hijyen ortamına önceden bakmanız, sizin için uygun olacaktır.

Lazer Epilasyon Faydaları Nelerdir?

Epilasyonun sağladığı faydalar, genel anlamda şu şekilde sıralanabilir:

 • Tam ve kalıcı bir çözüm sunması,
 • Yan etkilerinin az ve geçici nitelikte olması,
 • Daha az acı hissine sahip olması,
 • Hızlı sonuçlara sahip olması,
 • Daha yumuşak bir cilde sahip olmanızı sağlaması şeklindedir.

Hangi epilasyon yöntemi daha iyi?

Buz Başlıklı diode lazerler, kıl kökleri üzerinde en etkili lazer türüdür. Alby Diode Lazer en etkili lazerdir ve acısız kullanmamızı sağlamaktadır. Buz başlıklı Alby Diode lazer sonuç odaklı, kullanıcı memnuniyeti yüksek bir epilasyon sistemidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

İşlemin uygulanacağı bölgeye ve tüylenmenin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Tüylenmenin yoğunluğuna göre, kaç seans lazer uygulaması yapılacağı netlik kazanır. Bu şekilde, net bir fiyat belirlemek mümkün olur. Lazer epilasyon fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Instagram : Bukbeauty

Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları 2022

Uzun ömürlü olması ve hızlı sonuç vermesi gibi nitelikler, epilasyondan yararlanan kişileri oldukça memnun eder. İşlemin diğer epilasyon türlerine göre ağrısız ve acısız olması da tercih nedenleri arasında yer almaktadır.

Bronz Tene Epilasyon Yapılır Mı?

Cildin orijinal şeklinde olması, lazer sonrasında alınacak başarıyı arttırır. Bununla birlikte, bronz tenlere de lazer işlemi uygulanır.

Epilasyon Öncesi Tıraş

Mutlaka her seans öncesi kısaltma işlemi uygulanmalıdır. Uygun bir jilet yardımıyla bu işlem gerçekleştirilebilir.

Kaç Seans Uygulanır?

Ortalama olarak 6 seansta, başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bununla birlikte, aşırı tüylenme olan bölgelerde, bu süre 10 seansa kadar çıkar.

Kaç Ay Sürer?

Vücut epilasyonları ortalama olarak 2 ay sürerken, sadece yüze uygulanan epilasyon çeşitleri, 1 ay sürer.

Buz Lazerle Tüyler Kesin Bitiyor Mu?

İnce tüyleri de yok ettiği için, buz lazerin %90 oranında başarı sağladığını söyleyebiliriz.

Epilasyon Acıtır Mı?

Epilasyonun verdiği acı, cımbızla alınan tüylerde olduğu gibidir.

Hepatit B Hastaları Epilasyon Yaptırabilir Mi?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak amacıyla Hepatit B hastaları da lazerden faydalanabilir.

Epilasyon Cilt Kanseri Yapar Mı?

Az miktarda radyasyon içerdiğinden, cilt kanserine neden olduğuna dair bir kanıt bulunmaz.

Epilasyon Dövmeye Zarar Verir Mi?

Işınlar dövmenin renk pigmentleri üzerine işlediğinde, bu bölgede yanıklar oluşur. Bu nedenle dövme üzerine lazer işlemi kesinlikle yapılmamalıdır.

Epilasyondan Sonra Tekrar Kıl Çıkar Mı?

Seanslar arasında 6 ile 12 hafta arasında kıllar çıkabilir. Seansların tümünün bitmesinin ardından, kalıcı şekilde bu soruna çözüm bulunur.

Epilasyon Işın Tedavisine Engel Mi?

Sağlam dokulara zarar vermediğinden, ışın tedavisine herhangi bir engeli yoktur.

Epilasyon Işınları Zararlı Mı?

Epilasyon ışınlarının zararlı olduğuna dair bir kanıt bulunmaz.

Epilasyon Isı Dereceleri Ne?

Buz lazerler için bakıldığında, ısı derecesi -4 dereceye kadar düşebilir.

Epilasyon İşe Yarıyor Mu?

Evet, kalıcı ve sağlıklı sonuçlar veriyor.

Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Günümüzde tüylenme anlamında en etkili çözümdür.

Epilasyon Sonrası Kaşıntı

İşleminin ardından kaşıntı görülse de 1 ile 2 gün arasında geçer. Operasyonla ilgili net bilgi almak isterseniz dilediğiniz her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Epilasyon Erkek İçin Var Mı?

Günümüzde kadınlar gibi erkekler de sıklıkla epilasyon yöntemlerinden faydalanmaktadır. Erkeklerin en çok tercih ettiği epilasyon bölgeleri; ense, sırt, sakal üzeri, omuz ve göğüs gibi genellikle aşırı kıllanmanın yoğun olarak görüldüğü bölgelerdir.

Tüm vücut lazer kaç TL

Kişinin kilosuna, cilt tipine, kıl tipi ve rengine göre fiyatları farklılıklar göstermektedir. Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları genellikle 1500 TL’den başlar 4500 TL’ye kadar çıkabilir.

Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi?

FDA onaylı cihazlar ile uygulandığı zaman kalıcı sonuçlar verebilir. Eğer kişide hormonal rahatsızlıklar mevcut değil ise epilasyon sonrasında kıllar yeniden ortaya çıkmaz.

8 seans lazer kaç ay sürer?

Vücuttaki seanslar 6 hafta ile 8 hafta sürebilir. Genellikle seans aralıkları 2 ay olmalıdır. İlk seans sonrası 15 gün sonra kontrol seansı uygulanır. Bu seanstan sonra ise ortalama 2 ay sonrada 2. seans için randevu verilir.

Lazer epilasyon tüyleri tamamen yok eder mi?

Uygulanan alanda pek çok hastada kıl miktarında % 80-93 azalma olur. Epilasyon’da tamamen tüysüz kalma durumu söz konusu değildir. Epilasyon da ilk iki seansta belirgin azalma gözlemlenmeyebilir. Epilasyon’da 3. seans ve 4. seans’tan sonra belirgin azalma söz konusu olur. O yüzde tüylerin tamamen yol olması beklenmemelidir.

Lazer epilasyon kaç seansta kesin sonuç verir?

Epilasyon’da ortalama 6 seans uygulaması başarılı sonuç sağlar ancak yüz bölgesi ve hormonal nedenlerden ötürü tüylenmelerde seans sayısı 10’a kadar çıkabilir . Seans aralıkları ise ortalama 2 ay’dır. Tamamen yok olma beklenmemelidir.

Lazer epilasyon seansları bittikten sonra kalan tüyler nasıl alınır?

Epilasyon seanslarında çıkan kıllar ağda ve cımbız gibi yöntemlerden ziyade jiletle alınmalıdır. Bu daha doğru bir yöntemdir.

Lazer epilasyonda kıl boyu ne kadar olmalı?

Epilasyon için tüyler 24 saat öncesinde jilet yardımıyla alındığı uzunlukta olmalıdır. Bu sorunun cevabı kısacası görünmeyecek kadar olmalıdır.
Lazer seansi 750 TL ile 1000 TL aralığındadır. Bu rakam erkeklerde ise 1000 TL ile 1250 TL aralığında değişmektedir.

Lazer epilasyon kişinin cilt tipi, kıl rengi ve tipi, işlem yapılan bölge, teknik veya lazer epilasyon yapıldığı merkezlere farklılıklar gösterebilir. Tüm Vücut epilasyon fiyatları 2022 yılı içerisinde 1000 TL’den başlayıp 3000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Ortalama olarak 6 seansta başarılı bir sonuç sağlar. Yüz bölgesi ve tüylenme ile seans sayısı ortalama 10’a kadar çıkar. Seans aralıkları vücut ortalamasında 2 ay yüzde ise bu süre 1 ay kadardır.

Uygun bir adaysanız eğer 6 ile 8 seansta tüylerinizin çoğundan kurtulmanız ve iyi bir sonuca erişmeniz gerekir. Ancak seans ile kıl yapısı hormonal durumlar gibi bir çok durumdan etkilenir. Bunları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyat Listesi 2022

Kadın Çene Seans 300 TL
Kadın Çene 6+2 Seans 1000 TL
Kadın Favori Seans 300 TL
Kadın Favori Seans 6+2 Seans 800 TL
Kadın Bıyık Seans 300 TL
Kadın Bıyık 6+2 Seans 800 TL
Kadın Boyun Seans 300 TL
Kadın Boyun Seans 6+2 1200 TL
Kadın Göbek Seans 500 TL
Kadın Göbek 6+2 Seans 1200 TL
Kadın Göbek Çizgi Seans 500 TL
Kadın Göbek Çizgi 6+2 Seans 1200 TL
Kadın Göğüs Arası Seans 400 TL
Kadın Göğüs Arası 6+2 Seans 1400 TL
Kadın Popo Seans 500 TL
Kadın Bütün Bacak + Koltuk Altı + Genital Seans 800 TL
Kadın Bütün Bacak + Koltuk Altı + Genital 6+2 Seans 4800 TL
Kadın yarım bacak + koltuk altı + genital seans 750 TL
Kadın yarım bacak + koltuk altı + genital 6+2 seans 4500 TL
Kadın bütün bacak seans 450 TL
Kadın bütün bacak 6+2 Seans 2250 TL
Kadın yarım bacak seans 400 TL
Kadın yarım bacak 6+2 seans 1800 TL
Kadın Genital Seans 250 TL
Kadın Genital 6+2 Seans 1500 TL
Kadın Koltuk Altı Seans 250 TL
Kadın Koltuk Altı 6+2 Seans 1500 TL
Kadın bütün kol seans 500 TL
Kadın bütün kol 6+2 seans 1700 TL
Kadın yarım kol seans 300 TL
kadın yarım kol 6+2 seans 1200 TL
Kadın Tüm Yüz Seans 500 TL
Kadın Tüm Yüz Seans 6+2 Seans 1700 TL
Kadın Bel Seans 400 TL
Kadın Bel 6+2 Seans 1350 TL
Kadın Sırt Seans 450 TL
Kadın sırt 6+2 seans 1600 TL

Tüm vücut lazer epilasyon kaç seansta biter?

Uygun bir adaysanız, tüylerinizin çoğunu “6-8 seans”ta almalı ve makul bir sonuç elde etmelisiniz. Seans sayısı kıl yapısı ve hormonal durum gibi birçok faktörden etkilenir.
Seanslar ortalama 150 – 250 TL arasındadır. Kadınlarda maksimum 200 TL ücret alınırken, erkeklerde bu rakam seans başına maksimum 500 TL’ye kadar çıkabiliyor.