Kol Sıkılaştırma Nedir?

Kol Sıkılaştırma, kollarınızda meydana gelen sarkmalarını ortadan kaldırmak için uygulanır. Kollarda meydana gelen sarkmaları sıkılaştırmak için birçok farklı yöntemimiz mevcuttur.

Kol sarkmasının birçok farklı nedeni olabilir. Eğer kısa bir dönem içinde çok fazla kilo alıp verdiyseniz bu durumda kollarınızın çeşitli bölgesinde deri sarkması görülebilir. Deri sarkması sadece kollarda değil, vücudun birçok farklı bölgesinde ortaya çıkabilir. Her türlü kötü ve estetik olmayan bir görünüme sahip olacağı için özgüven kaybı yaşayabilirsiniz.

Aynaya baktığınızda kollarınızın sarktığın görüyorsanız artık bunun için üzülmenize gerek yok. Kliniğimiz her türlü estetik işlemi teknolojik yöntemler ve uzman hekimler eşliğinde sizlere sunmaktadır. Kol sıkılaştırma ve diğer tüm işlemler için iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kliniğimizde başarı ile gerçekleştirdiğimiz işlemler arasında kol sıkılaşma işlemi de yer almaktadır. Bu işlem kollarınızda meydana gelen sarkık görüntüyü onarıyor ve eski haline getiriyoruz.

Kol sıkılaşma kısaca esnek yapısını kaybeden kol derisinin toparlanma ve yeniden şekle sokulması işlemidir. Kliniğimizden randevu alarak ameliyata girmeye gerek kalmadan kollarınızı eski sıkı ve fit haline getirebilirsiniz.

Kollarda görülen sarkma hem kadınlarda hem de erkeklerde karşımıza sıklıkla çıkan bir görünümdür. Yaş aralığı ise oldukça belirsizdir. Hemen her yaştan kişide bu sorunlar görülebilir. Sebepleri ise yine kişiden kişiye değişmektedir. Kol sıkılaştırma işlemlerinde kullanılacak yöntem de kişinin tamamen vücut yapısı ile ilgilidir. Muayene olduktan sonra size en uygun olan yöntemi belirliyor ve uygulama aşamasına geçiyoruz.

Kol Sarkmalarının Sebepleri

Kol sarkmalarının birçok farklı sebebi olabilir. Bunlar arasında yaş faktörü ilk sırada yer alır. Kişi yaşlandıkça vücudunun ve derisinin elastik yapısı bozulur. Bu bozulmalar ile birlikte de kol, karın, göğüs gibi bölgelerin derileri sarkar.

Kol sarkmalarının diğer bir sebebi ise yer çekimi etkisidir. Buna karşı durmak neredeyse imkansızdır. Elbette düzenli olarak egzersiz yapan kişilerde yer çekimine bağlı kol sarkmaları daha az görülür.

Kol sarkmasında hızlı kilo alıp verme de çok önemlidir. Kişi farklı sebeplerden dolayı hızlıca kilo alıp veren bir yapıya sahipse vücudunda sarkma gibi deformeler görülebilir. Bu nedenle bu tarz kişilerin kilosunu stabil hale getirmeye ve sağlıklı beslenmeye özen göstermesi gerekir.

Ameliyatsız Kol Germe Uygulamaları

Kol sıkılaşma için bizi tercih etmeniz halinde cerrahi işlemlere gerek kalmadan kollarınızı eski halinize getirebilirsiniz. Ameliyatsız birçok işlem ile kol germe yöntemini kolaylıkla uyguluyoruz.

Ameliyatsız işlemlerimiz arasında Exilis Elite, Focus Ultrasound(HIFU), akustik şok dalga terapisi ve Slimcare işlemleri yer almaktadır. Bu işlemlerin hepsi kısa sürede ve kolay bir biçimde uygulanmaktadır. Hangi işlemin size uygun olduğunu saptayabilmek için mutlaka kliniğimize gelmeli ve muayene olmalısınız.

Kol Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Vücudunuzda inatçı yağlar varsa artık bunlardan kurtulmanın tam zamanı. Aynaya baktığınızda seveceğiniz bir vücut görmek istiyorsanız mutlaka kliniğimize gelmeli ve hekimlerimizden destek almalısınız.

Kol sıkılaştırma işlemlerinin yanı sıra kol ağırlıklı egzersizler yaparak da kolunuzun sarkmasını önleyebilirsiniz. Özellikle düzenli spor yapan ve sağlıklı beslenen kişilerin vücudunda sarkmalar çok az görülür. Kendinize mutlaka çok iyi bakmalı ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Slimcare 4s İle Kol Sıkılaştırma

Kol sıkılaştırma işleminde tercih ettiğimiz yöntemlerden birisi slimcare işlemidir. Bu işlemde özel bir başlık kullanılır. Bu özel başlık sayesinde bağ doku ısıtılır. Isıtma derecesi ise 39,5 ile 42,5 derece arasındadır. Isıtılan deri daha çok kolajen üreterek elastin liflerini sıkılaştırır. Bu da kişinin derisindeki sarkık görünümü ortadan kaldıran bir yöntemdir.

Hastalarımız için tercih ettiğimiz diğer işlem ise slimcare uygulamasıdır. Bu yöntemin en önemli özelliği etkisinin oldukça hızlı oluşudur. Bu yöntemi kullananlar kısa sürede tedavinin etkisini görür.

Bu işlemde de bağ doku yüksek ısı ile uyarılır. Sonrasında ise gevşemeler için kolajen üretimi artar. Cilt bu sayede kaybettiği esnekliği geri kazanır, hızla eski sıkı haline geri döner. İşlemin etkisini çabuk göstermesi nedeniyle sıklıkla tercih edilen kol sıkılaşma yöntemlerimiz arasında yer almaktadır.

Slimcare işlemi de çok sık tercih edilen etkili işlemlerden birisidir. Bu işlem ile sadece kol değil karın ve bacak bölgelerinde de sıkılaştırma yapılır. Bu işlem sayesinde vücut hem esnekliğini geri kazanır hem de bölgesel inceleme görülebilir. Hem incelme hem sıkılaşma için bu yöntem en ideal seçenek olacaktır.

Akustik Şok Dalga Terapisi İle Kol Sıkılaştırma

Akustik şok dalga terapisi işlemi ile kollarınızda hiçbir iz kalmadan sıkılaşabilirsiniz. Bu işlemimiz sırasında güçlü ses dalgaları uyguluyor ve deri katmanların altındaki tabakayı güçlendiriyoruz.

Yağ dokusunun çözülmesi, deride esneklik artışı ve kasların yoğunlaşması bu işlemin etkileri arasında yer almaktadır.

Forma Plus İle Kol Sıkılaştırma

Kol germe için kullandığımız son yöntem ise Forma Plus yöntemidir. Bu yöntem ile etkili radyo frekansı tedavisi yapılır. Hem gergin hem de pürüzsüz bir cilt elde edilir. Forma Plus cilt altındaki bozulmuş olan dokunun onarılmasını da sağlar. Oldukça etkili bir yöntem olduğu için tercih edebilirsiniz.

Hangi kol sıkılaştırma uygulamasını tercih etmeliyim?

Hangi kol sıkılaşma uygulamasını tercih edeceğinizi bilmiyorsanız bunun için uzman hekimlerimizden destek alabilirsiniz. Her bir yöntemin kendine has özellikleri vardır ve hepsi de oldukça etkilidir.

Kaç seans kol sıkılaşma uygulaması almalıyım?

Hastalarımızın merak ettiği diğer konusu ise işlem için kaç seans gerektiğidir. Burada da kişiden kişiye değişen seans sayıları vermek mümkündür. Hastamızın ihtiyacı olduğu kadar seans belirlenmekte, sonra uygulama yapılmaktadır.

Kol sıkılaştırma uygulamasından ne kadar süre sonra sonuç alırım?

Genellikle en iyi sonuçlar için hastamızın 3 ile 6 ay kadar beklemesi gerekmektedir. Daha öncesinde bir sonuç almak mümkün değildir. Hastalarımızın olumlu yanıt almak için kısa bir süre sabretmesi gereklidir.

Liposuction sonrası dalgalı kol görüntüsünden kol sıkılaşma ile kurtulabilir miyim?

Liposuction işleminde bilindiği üzere her bölgeden aynı oranda yağ alınması mümkün değildir. Bu nedenle ameliyat olsanız bile bir süre daha kollarınızda dalgalı bir görünüm ortaya çıkabilir. Kol sıkılaştırma işlemleri ile bu görüntüyü hızlıca ortadan kaldırabilirsiniz.

En doğru sonuç için mutlaka hekimlerimiz ile görüşmelisiniz. Randevu almak için iletişim numaralarımızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Kimler kol sıkılaşma uygulaması için uygun aday değildir?

Kol sıkılaştırma işlemleri herkes için uygun değildir. Bu konu oldukça önemli olduğu için dikkat edilmesi gerekmektedir. Kas ya da kemiği içinde platin vb. protezleri bulunan kişilerin kol sıkılaştırma işlemi yaptırması uygun değildir.

Kol Sıkılaştırma Fiyatları 2023

Kol sıkılaştırma işlemlerimiz için fiyat değerlerini ancak muayeneden sonra söyleyebiliriz. Yapılacak işlemin büyüklüğü ve uygulanacak yönteme göre işlemin fiyatı belirlenebilmektedir. En hızlı muayene için hemen randevu alabilirsiniz. Kol sıkılaştırma fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.