Karın Sıkılaşma Nedir?

Karın sıkılaşma işlemi hastalarımız tarafından sıklıkla merak edilen ve tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bu işlem ile karın bölgenizde görülen sarkmalar toparlanır ve elastik görünümü geri kazandırılması amaçlanır.

Karın sarkmaların en çok görüldüğü bölgeler arasındadır. Bununla birlikte kol ve basen bölgeleri de sarkma riskinin yoğun olduğu bölgelerdir. İleri yaşlar, kişinin sık sık kilo alıp vermesi ve yer çekimi etkisi vücutta oluşan sarkmaların ana nedenidir.

Karın sıkılaştırma işlemimiz ile karın bölgenizde biriken yağları teknolojik yöntemler ile parçalıyoruz. Daha sonra parçalanan ve vücuttan uzaklaşan yağların enerjiye dönüşmesini sağlıyoruz. Son aşama olarak ise cildinize kaybetmiş olduğu elastik yapıyı yeniden sağlıyoruz. Bu işlemimiz sayesinde deride kolajen üretimi de artmakta ve vücudunuz içten dışa kendini yenilemektedir.

Sıkı bir karın bölgesi için karın sıkılaştırma en çok tercih edilen yöntemlerimizden birisidir. Sizler de daha sıkı bir karın için kliniğimize başvurarak işlem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kişinin vücudu ile barışık olması çok önemlidir. Kendini seven ve özgüveni yüksek kişiler her alanda ve her ortamda başarılı olurlar. Etrafında sevilir ve saygı görürler. Kişinin kendini sevmesi için ise kendine bakması ve sağlığına dikkat etmesi gerekmektedir.

Eğer vücudunuzu sevmiyor, karnınızda oluşan sarkmalardan rahatsız oluyorsanız artık bunun için bu kadar üzülmenize gerek yok. Son çıkan teknolojik cihazlar ile yaptığımız karın sıkılaştırma yöntemleri ile sizler de istediğiniz vücudun sahibi olacaksınız.

Karın Sıkılaşma Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde uzman doktorlarımız eşliğinde yapılan karın sıkılaştırma işlemlerimiz oldukça basit işlemlerle yapılır. İşlem sırasında hastalarımız acı ve ağrı hissetmez.

Karın sıkılaştırma işlemlerimiz sırasında son çıkan teknolojik cihazlar tercih edilmektedir. En çok tercih edilen yöntemlerimiz arasında Forma Plus, Exilis Elite ve Slimcare gibi yöntemler yer almaktadır.

Yöntemlerin çoğunda sıkılaşacak bölgeye ısı işlemi uygulanarak vücuttaki elastik yapı kazandırılır ve kas kütlesi güçlendirilir. Karın sıkılaştırma işlemi hakkında çok daha detaylı bilgi almak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karın Sıkılaşma Kimler İçin Uygundur?

Bazı kadınların fazla kilosu olmasa da karın bölgesinde çeşitli sebeplerle sarkmalar görülebilir. Yine yeni doğum yapmış bir kadın olabilirsiniz. Sizler için karın sıkılaştırma işlemi oldukça uygun olacaktır.

Bununla birlikte göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyen tüm kadın ve erkeklerin de karın sıkılaştırma işlemi yaptırması uygun olacaktır. En detaylı bilgi için hekimlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Karın Bölgesi Neden Sarkar?

Karın bölgesinde oluşan sarkmalar birçok farklı etkene bağlı olabilir. Bu etkenler kişinin yaşam tarzı ile yakından ilgilidir.

Yukarıda da söylediğimiz üzere yer çekimi kuvveti, yaşlılık ve hızlı kilo alıp verme gibi etkenler karında sarkmalara neden olabilir. Bununla birlikte hamilelik, doğurganlık ve çeşitli genetik sebepler de karın sarkmalarına neden olabilmektedir.

Karın sarkmaları genellikle kadınlarda daha sık görülür. Kadınların doğurganlık özelliği olmaması nedeniyle basen, karın ve kalça bölümlerinde genişlemeler daha sık görülür. Yenilenen teknolojik yöntemlerimiz ile hiçbir acı, ağrı hissetmeden karnınızda oluşan sarkmalardan kurtulabileceksiniz.

Karın Sıkılaşma Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karın sıkılaştırma yaptırmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Öncelikle sigara vb. alışkanlıkları bırakmanız gerekmektedir. Bununla birlikte doğru ve sağlıklı bir beslenme programına geçiş yapmanız da oldukça önemlidir. İşlem öncesi yapmanız gerekenleri doktorunuzdan öğrenerek dikkatli olmaya özen göstermelisiniz. İşlem öncesinde mutlaka muayene olmanız da gerekmektedir.

Karın Sıkılaşma Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Karın sıkılaştırma işleminizin başarılı ve kalıcı olabilmesi için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Öncelikli olarak hızlı kilo alıp vermenin önüne geçmelisiniz. Karın sıkılaştırma işlemi yaptırsanız bile işlem sonrasında yeniden kilo almanız yeniden sarkmalara neden olabilir.

Bu gibi sebeplerin olmaması için sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmalısınız. Gerektiği durumlarda bir diyetisyen ile çalışarak kilonuzu koruyabilirsiniz.

Karın Sıkılaştırma ve Pozitif Etkileri Nelerdir?

Karın sıkılaştırma işlemimizin birçok pozitif etkisi vardır. Sizler de bu işlemi tercih ederek hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Çeşitli yöntemler ile ameliyatsız olarak uyguladığımız karın sıkılaştırma işlemimizin pozitif etkileri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Daha sağlıklı ve fit bir görünüm ortaya çıkarır.
  • Vücudunuz daha genç bir yapıya sahip olur.
  • Spor yapmak için motivasyonunuz artar.
  • Kendinizi daha çok sevmenize ve özgüven duymanıza olanak sağlar.
  • İstediğinizi giymenizi sağlar.

Karın Sarkmalarının Temel Sebepleri

Karın sarkmalarının birçok sebebi olabilir. Kadınların doğurgan yapısı bu sebeplerden birisidir. Özellikle hamilelik döneminde karında sarkma sıklıkla karşılaştığımız bir sorundur.

Hem erkeklerde hem kadınlarda gördüğümüz diğer sebep ise hızlı biçimde sık sık kilo alıp vermektir. Sürekli diyet yapan, çok kilolar alan kişilerin karın bölgesinde sarkma vb. deformasyonlar sıklıkla meydana gelir. Bu nedenle beslenmeye çok dikkat etmek gerekmektedir.

Yaşın ilerlemesi ise diğer bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşlılık ile vücuttaki kolajen azalarak vücudun kendini yenilene gücü azalır. Bu da sarkmaların nedeni olabilir.

Son sebep ise hareketsiz bir yaşam olabilir. Spor yapmayan kişilerin vücut yapısında deformeler meydana gelebilir. Sağlıklı bir yaşam için mutlaka spor yapmalısınız.

Ameliyatsız Karın Germe Uygulamaları

Ameliyatsız karın germe konusunda birçok farklı yöntemimiz bulunuyor. İlk yöntemlerimizden birisi olarak Exilis Elite işlemimizi tercih edebilirsiniz. Bu işlem sırasında ultrason ve radyo frekans işlemlerini bir arada kullanıyoruz. Belirli bir sıcaklıkta sabitlediğimiz ultrason enerjileri ile vücudunuza kaybettiği elastik dokuyu yeniden kazandırıyoruz.

Uyguladığımız yöntemlerden bir diğeri ise Forma Plus uygulamasıdır. Bu uygulama ile vücudunuzda yeni kolajen oluşumunu destekliyoruz. Isıya maruz bıraktığımız bozulmuş kolajen yapılarını ve zayıflamış hücrelerinizi yeniden onarabiliyoruz. Bu yöntem çok tercih edilen yöntemlerimiz arasındadır.

Yine çok tercih edilen diğer yöntemlerimiz arasında Slimcare, AWT ve Body FX işlemlerimiz de yer almaktadır. Vücudunuza istediğiniz görünümü vermek için bu yöntemleri tercih edebilir, sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yöntemler hakkında detaylı bilgi için hemen randevu oluşturabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karın Sıkılaşma Riskleri Nelerdir?

Karın sıkılaştırma ile ilgili merak edilen konulardan birisi bu işlemin bir riski olup olmadığıdır. Ameliyatsız olarak gerçekleştirdiğimiz karın germe işlemlerinin sizin için hiçbir sakıncası yoktur. Alanın uzman hekimlerimiz kontrolünde gerçekleşecek işlemler tamamen zararsızdır ve herhangi bir yan etkisi yoktur. Hekimlerimiz ile görüşerek kafanızda oluşan soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Karın Sıkılaşma Teknikleri Nelerdir?

Karın sıkılaştırma ile ilgili hızlı ve etkili bir sonuç almak için sizler için her zaman en iyisini seçiyoruz. Uyguladığımız tüm yöntemler oldukça etkili ve başarılı yöntemlerdir. Sarkmanızın büyüklüğünü belirledikten sonra size en uygun olan yöntemi seçiyor ve uygulamaya başlıyoruz. En doğru yöntemi tercih etmek için mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. Yapılacak tetkikler sonrasında vücut yapınıza en uygun olacak karın germe işlemini seçiyoruz.

Karın Sıkılaşma Fiyatları 2023

Hekimlerimiz ile görüşerek muayene olmak için randevu oluşturmalısınız. Randevu oluşturmak için iletişim numaralarımız aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Yapılacak test ve muayene sonrası ise işlemin fiyatını öğrenebilirsiniz. 2023 karın sıkılaştırma fiyatları neler, hangi yöntemler size uygun öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçin.