Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi, birçok kadının korkulu rüyası olan kellik problemine karşı uygulanan yöntemdir. Kellik, çoğu yalnızca erkeklere özgü bir problem zannedilse de kadınların da zaman zaman yaşadığı bir problemdir. Maalesef bazen işler istediğimiz gibi gitmiyor.

Elimizde olmayan sebeplerden dolayı kelliğe varan saç kayıpları yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarda kadınlarda saç ekimi tedavisi adeta bir kurtarıcı niteliğinde.

Genetik faktörler, hormonel problemler, stres, kalıtsal hastalıklar, kanser tedavisi süreci, ağır ilaç kullanımı, bilinçsizce uygulanan kozmetik ürünleri ve daha fazlası kadınlarda saç dökülmemelerine ve kelliğe eden olabilmektedir. Kadınlarda saç dökülmesini hatta kellik problemini tetikleyen birçok faktör bulunuyor.

Her yaşta, sağlıklı saçlara sahip olmak büyük önem taşır. Ne yazık ki erken yaşlarda da saç kaybına uğrayabilirsiniz. Ama hemen endişelenmeyin kadınlarda saç ekimi uygulaması ile eskisinden de daha iyi görünen saçlara sahip olmanız mümkün.

İyi görünümlü olmanızı sağlayacak olan adımlardan biri de gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak. Özellikle kadınlar için sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak çok önemli. Sağlıkla parıldayan, güçlü ve parlak saçlarınızla fark yaratabilirsiniz.

Saçlar yüz şeklimizi çerçeveleyen, estetik görüntümüzün en önemli parçalarından biri. Estetik ve güzellik kavramı denilince kafamızda belirli görüntüler canlanır veya betimlediğimiz şeyler hep birbirine benzer. Çoğumuzun estetik algısında gür, dolgun ve sağlıklı saçların yeri vardır. Gür ve sağlıklı saçlara sahipseniz, her zaman olduğunuzdan daha iyi görünürsünüz. Animasyonlardaki kadın karakterleri düşünün ya da güzel bulduğunuz film ve dizi aktrislerini, hepsinin saçları sağlıklı ve gür değil mi?

Yine de estetik ve güzellik kavramının göreceli olduğunu unutmamak lazım. Siz de gür yapılı saçların daha estetik ve bakımlı gözüktüğü fikrine hem fikirseniz, zayıflayan ve dökülen saçlarınız için endişelenmeyin. Saç ekimi uygulamasıyla, hayal ettiğiniz gür ve sağlıkla parlayan saçlara sahip olmak artık hayal değil.

Kadınlarda saç ekimi tedavisi hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladık.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI ve FUE olmak üzere iki çeşit saç ekimi tedavisi uygulanmaktadır. Saç ekimleri ve tedavi süreçleri hakkında bilgi aldıktan sonra DHI yöntemini ya da FUE yöntemini seçebilirsiniz. Geniş bir alana saç ekimi yapılmayacaksa DHI tekniği daha sık tercih edilir.

FUE yöntemiyle saç ekimi, saç derinizde kalıcı bir iz bırakmaması nedeniyle özellikle kadınlarda sıklıkla tercih edilen bir saç ekimi tekniği. Tercih edilmesinin bir diğer önemli sebebi ise bu işlemde saçlarınızı tamamen kazımanıza gerek kalmaz.  Saç ekimi tedavisine öncelikle lokal anesteziyle başlanır. Tedavinin acısız ve ağrısız geçmesi için ilk aşamada lokal anestezi mutlaka uygulanır.

Kadınlarda saç ekimi tedavisi ilk aşamada uzun sürebileceğinden hastanın konforu oldukça önemlidir. Bu nedenle lokal anestezi işlemi, saç derinin altına iğnesiz olarak, basınç yoluyla anestezik madde uygulanmasıyla başlar.

Ardından son teknoloji ürünü altın uçlu mikro motorlarla sağlıklı olan saçlardan donör toplanmaya başlar. Altın uçlu mikro motorlar eski tip titanyum uçlara göre daha etkilidir.

Mikro iğnelerin içi, saç köklerini yakalayabilecek boyutta mikro ölçüde deliktir. Bu nedenle saç derinizde iz bırakma ihtimali oldukça düşüktür. Donör toplanan yüzeyde, daha az ve daha küçük delikler bırakarak iz kalma olasılığını minimuma indirir.

Yine de küçük de bir ihtimal olsa, cilt yapınızın etkisiyle hafif de olsa iz kalma riski vardır. Altın uçlu mikro motorlar ile sağlıklı saç donörleri titizlikle toplanır. Mikro iğneler hissetmeyeceğiniz şekilde, saç köklerini sağlıklı saçlarınıza zarar vermeden toplar. Her saç kökü için farklı iğne kullanılır.

Tedavi başlangıcında uygulanan lokal anestezi sayesinde bu aşamada ağrı ya da acı hissetmezsiniz. Saç donörlerinin toplama aşaması yaklaşık 3 saat sürer.

Donör toplama aşamasından sonra, saç kanallarının açılması işlemine geçilir. Saç kanallarının açılması işlemi oldukça dikkat edilmesi gereken önemli bir işlemdir. Bu akşama saçın son görüntüsü hakkında büyük ölçüde fikir verecektir.

Öncelikle saç ekimi alanı oluşturulacak bölgenin sınırları çok iyi bir şekilde belirlenmelidir. Saçlar o alana ekilecek olduğundan, estetik bir görüntü için dış hatlarının nerede başlayıp nerede biteceği oldukça büyük önem taşır. Ardından açılacak olan kanalların boyutu, toplanan donörlere göre titizlikle belirlenir.

Bu işleminde profesyonel kişilerce yapılması önemli. Açılacak kanallar saç kökünden büyük olduğu takdirde saç dökülmesi tekrarlanabilir. Bu nedenle açılacak kanalların toplanan donörler ile uyum içinde olması gerekmektedir.

Bu aşamanın son adımına gelecek olursak, saç transferi sırasında doğru açıyı kullanmak, daha doğrusu dökülmeden önceki saçlarımızın açısını kullanmak çok büyük önem taşır. Saçlar dik bir şekilde transfer edilirse, dik uzayan saç yapısına sahip olabilirsiniz. Bu nedenle bu aşamanın da titizlikle yapılması gerekmektedir. Saç çizgisini doğru bir şekilde belirledikten sonra, doğru boyut ve doğru açı ile kanal açılma aşamasının ardından transfer uygulanabilir.

FUE tekniği ile saç kanallarının açılması işlemi bir saat, saç transferi ise yaklaşık üç saat sürmektedir. Saç donörlerinin toplanmasından itibaren işlem 9 saate kadar devam eder.

Kadınlardaki Saç Dökülmesi Neden Olur?

Kadınlarda saç dökülmesinin birçok sebebi olabilir. Genetik faktörler, yanlış kozmetik uygulamalar, hormonel problemler, uzun süren ilaç tedavileri veya stres kaynaklı sebeplerden kadınlarda saç dökülmesi meydana gelebilir.

Saç dökülmesinin artması durumunda, kellik problemi olarak tabir edilen istenmeyen görüntüler ortaya çıkabilir. Kellik problemine kadar gitmese de saçlarınız seyrelerek cansız görünebilir. Bu durumlar saç dökülmesi yaşayan hastaları psikolojik olarak kötü yönde etkiler ve özgüven azalmasına yol açar.

Kadınlarda Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Süreç Nasıl İşliyor?

Saç ekimi tedavisi yaptırmaya karar verdiğiniz andan itibaren tedavi süreci başlar. Saç ekiminden önce işlemi yapacak olan hekimle ayrıntılı bir şekilde tüm tedavi süreci değerlendirilir. Bu sürecin her aşaması ile ilgili hekiminiz sizi bilgilendirir.

Eğer saç dökülmesi problemi saçların, saç hattı diye tabir ettiğimiz kısmında ise saç ekimi için sınır çizmek gerekebilir. Saçın başlangıç ve bitiş noktaları estetik görünüm açısından oldukça önemli olduğu için bu sınırı dikkatli bir şekilde hekiminiz ile belirlemelisiniz.

Saç ekimi tedavisinden sonraki süreçte ise dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle saç ekimi sonrası 2 hafta boyunca şampuan ve saç kremi gibi kozmetik ürünlerini saçlarınıza temas ettirmemelisiniz. Bu süreçte saç deriniz hassas olacağından ağır ve ani hareketlerden kaçınmalısınız.

Aynı zamanda saç derisinin gün ışığına maruz kalmaması da önemli. Zorunlu olmadıkça ilk 2 hafta boyunca güneşe çıkmayın. Beklenmedik bir komplikasyonla karşılaştığımız durumda direkt olarak doktorunuzla iletişime geçmenizi öneririz. Onun dışında tüm kontrollerin ardından normal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kadınlarda Saç Ekimi Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlarda saç ekimi öncesinde dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri saç ekimi tedavisinin doğru seçilmesidir. İşlemi yaptıracağınız merkezde veya hekiminizden saç ekimi tedavisi tekniklerini ayrıntılı bir şekilde öğrenebilir ve aynı şekilde hekiminizle beraber, size en uygun tedavi yöntemini seçebilirsiniz.

Saç ekimi uygulamasına karar verildikten sonra ise saç hattınızın doğru belirlenmesi de oldukça önemlidir. Kadınlarda da tıpkı erkeklerde olduğu gibi saç hattı hizasında dökülmeler meydana gelebilir.

Bu nedenle saç ekimi tedavisine başlamadan önce saç hizasının doğru bir şekilde belirlenmesi gerekiyor. Onun dışında tedaviye başlamadan önce kullandığınız ilaçlar hakkında hekiminizin mutlaka bilgilendirmelisiniz.

Kadınlarda Saç Ekimi Yapılır Mı?

Saç dökülmesi ve hatta kellik problemi sadece erkeklerde görülmez. Kadınlarda da birçok nedenden dolayı kellik problemine varan saç kayıpları yaşanabilir. Bu nedenle kadınlarda saç ekimi tedavisi uygulanabilir.

Saç ekimi tedavisi kadınlarda ve erkeklerde genellikle farklı tekniklerde uygulanır. Estetik kaygılar nedeniyle kadınlar saçlarını saç ekimi için tıraş ettirmek istemezler. Bu sebepten dolayı kadınlarda ense kısmında veya dışarıdan görünmeyecek bölgelerinde saçları kazılırken, erkeklerin saç ekimi tedavisinden önce tüm saçları kazanır.

Kellik problemi daha doğrusu bölgesel kellik problemi, uzun saçlara sahipseniz belirli bir noktaya kadar saklanabilir. Bu nedenle kadınlarda kellik problemi görülmediği düşünülür. Ancak hem kadınlarda hem de erkeklerde saç dökülmesi ve kellik problemi olabileceği için aynı şekilde hem kadınlara hem de erkeklere saç ekimi tedavisi uygulanabilir.

Kadınlarda Görülen Saç Dökülmesi Korunma Yolları

Saç dökülmesinden korunmak için öncelikle sorunun temeline inip çözüm bulmamız gerekiyor. Saç dökülmenin nedeni neyse o konuya yoğunlaşmalısınız. Birçok sebeple saç kaybı yaşanabilir, bilinçsizce yapılan yanlış kozmetik uygulamalar, stresten kaynaklı problemler veya genetik faktörler. Sorun büyümeden önce alacağınız bazı önlemler ile saç dökülmesinden korunabilirsiniz.

Güçlü saçlar saç dökülmelerine karşı dirençlidir. Saçlarınızın dökülmesini önlemek ve güçlendirmek için alternatif tıp yöntemlerinden biri olan mezoterapi yöntemine başvurabilirsiniz. Mezoterapi tedavisi ile saç derisi ve saç kökleri uyarılarak yenilenmesini güçlenmesi sağlanır. Aynı şekilde düzenli yapılan keratin bakımları da saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Saç tipinize göre yapacağınız düzenli bitkisel bakım uygulamaları saçlarınızı ve saç köklerinizi güçlendirerek saç dökülmesine karşı koruyacaktır. Dökülmeleri önlemek için saç köklerini güçlendirmeniz gerekiyor. Bunun için de beslenmenize dikkat ederek işe başlayabilirsiniz.

Saç tipinizin, yapısı ve şekli genetik faktörlerle belirlense de düzenli beslenme ve düzenli saç bakımlarıyla, güçlü ve parlak saçlara sahip olmamız mümkün.

Kadınlarda Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi tedavisinin sonuçlarını belirleyen birçok faktör vardır. Saç ekimi uygulama başarısı, genetik faktörler ve saç ekimi sonrası bakım süreci saç ekimi sonuçlarını belirleyen faktörlerden birkaçı.

Bu nedenle saç ekimi yaptırmadan önce işlemi yaptıracağınız yeri titizlikle seçmelisiniz. Saç ekimi sonrasında uymamız gereken kurallara dikkat ettiğiniz sürece, siz de hayal ettiğiniz gür ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Alınan yorumlara ve geri dönüşleri bakılacak olursa kadınlarda saç ekimi tedavisinin başarılı sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz.

Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları 2023

Kadınlarda saç ekimi tedavisi denildiği zaman akla ilk gelen sorulardan biri tedavi fiyatları. Tedavi fiyatları ve tedavi fiyatlarını belirleyen birçok faktör vardır. Saç ekimi tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Herkesin saç yapısı ve saç tipi farklıdır. Aynı şekilde farklı problemlerden dolayı saç kaybı yaşayabilirsiniz. Kaybettiğiniz saç oranı ve saç kökü yapınız tedavinin seyrini etkileyebilir. Bu nedenle, saç ekimi tedavisi uygulamayı düşünüyorsanız öncelikle kliniğimize gelip saç analizi ve saç muayenesi yaptırmanızı öneririz.

Kontrol ve muayenenin ardından tedavi aşamaları konusunda bilgilendirildikten sonra sizin için bir tedavi rotası çizilecektir. Tüm bu analizlerin ve planlamaların ardından saç ekimi tedavisi için kesin ve net bir ücret belirlenebilir.

Kadınlarda saç ekimi tedavisi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için uzman doktorlardan randevu alarak muayene olabilirsiniz. Kadınlarda saç ekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.