Dermapen Nedir?

Dermapen, mikro iğnelerle yapılan bir çeşit tedavi yöntemi olan, birçok cilt problemine karşı uygulanan bir tedavi yöntemidir. Mikro iğneleme olarak da bilinir. Özellikle son yıllarda sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Faydaları ve gözle görülür etkileri ortaya çıktıkça popülerliği daha da artmıştır.

Mikro iğneler ile işlem uygulanacak problemli bölgelere dermapen ile ufak çaplı hasar verilir. Böylelikle bölge uyarılmış olur. Verilen ufak çaplı hasarları tedavi etmek için vücut o bölgedeki elastin ve kallojen miktarını arttırır.

Böylelikle kallojen miktarının artmasıyla birlikte daha genç ve ışıltılı bir görüntüye kavuşursunuz. Özellikle daha genç ve ışıltılı bir cilt görünümü için tercih edilir. Günümüzde en sık uygulanan cilt gençleştirme işlemlerinden biridir.

Mikro iğneler vücudunuzun birçok noktasına uygulanabilir ve bilinen birçok faydası vardır. Saç dökülmesi, sivilce ve akne, küçük çapta kırışıklıklar, cilt lekeleri, yara ve yanık izleri ve daha fazlası üzerinde etkilidir. Birçok cilt problemi için uygulanan mucizevi bir tedavi yöntemidir.

Dermapen Nasıl Yapılır?

Tedavi edilecek bölgedeki hücrelere mikro iğneler ile uyarı amaçlı ufak çaplı bir zarar verilmesidir. İşlem steril bir ortamda gerçekleştirilir. Uyarılan bölgede hücre yenilenme hızı ve kallojen üretimi artacaktır. Dolayısıyla cilt problemleri çok daha hızlı bir şekilde iyileşecektir.

İşlem sırasında gerektiği taktirde cilde çeşitli vitaminler, serumlar ve ilaçlar da uygulanır. Mikro iğneler cilt üzerinde mikro kanallar açacağından, cilt uygulanan ürünleri daha hızlı emecektir. Kallojen üretimi için tetiklenen hücreler ve daha hızlı emilen cilt ürünleri sayesinde cilt kendini yeniler ve hızlı bir şekilde iyileşir.

Dermapen Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Öncelikle işlemin yapılacağı bölgeye genel bir sağlık kontrolü yapılır. Kontrol sonrası cildiniz işleme müsaitse dermapen için uygun hale getirilir. İşlem yapılacak bölgeye krem ile lokal anestezi yapılır. Ardından cildin tamamen temizlendiğinden emin olunduktan sonra bu işlem uygulanır. İşlem hekim gözetimi altında ve steril bir ortamda yapılmalıdır.

Dermapen cihazı ile cildin en üst katmanına yalnızca hücreleri uyaracak kadar küçük çapta zarar verilir. Cihazda mikro boyutta iğneler bulunur. Dermapen cihazı işlemin uygulanacağı bölgede gezdirilir. İşlem sırasında ilaç, serum veya vitamin uygulanabilir. Uygulamanın asıl amacı cilde küçük çapta zarar vermektir. Cilt hücreleri bu zararı algıladığı anda kallojen üretimini arttırır ve daha hızlı bir şekilde yenilenir.

Dermapen Kaç Seansta Sonuç Verir?

Ortalama 3 ile 6 seans arasında sonuç verir. Cilt tipine, cilt sorununun büyüklüğüne ve işlem yapılacak bölgeye göre seans sayısı değişiklik gösterebilir.

Seanslar arası 1 ay kadar bir bekleme süresi vardır. Genellikle üçüncü seans sonrasında gözle görülür değişim mümkündür.

Tedavi tamamlandığında eskisinden daha sağlıklı ve yenilenmiş bir görüntüye kavuşacaksınız. Dermapen işlemi özellikle daha genç ve sağlıklı bir cilt görüntüsü için oldukça sık tercih edilmektedir.

Dermapen Etkisini Ne Zaman Gösterir?

İşlem ilk seanstan itibaren cildinizi tedavi etmede etkilidir. Ancak gözle görülür sonuçlar genellikle üçüncü seanstan sonra ortaya çıkar. Yaklaşık üç ay sonra, uygulanan bölgedeki problemlerin ciddi derecede azaldığını ve cildinizin daha sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Son seanstan sonra daha genç ve ışıltılı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilt probleminizin büyüklüğüne ve cilt tipinize göre işleminin etki etme süresi değişiklik gösterir.

Dermapen’in Avantajları Nelerdir?

En büyük avantajı kallojen üretimini arttırmasıyla daha genç ve ışıltılı bir görüntü sağlamasıdır. Aynı zamanda ciltte oluşan ufak çaplı kırışıklıkların yok edilmesinde de etkilidir. Bu avantajıyla 2012 yılında ABD’de en iyi cilt gençleştirme işlemi olarak kabul edilmiştir.

Aynı zamanda ciltte oluşan akne ve sivilceleri tedavi etmesidir. Önceden oluşmuş akne ve sivilce lekelerini geçirmede de etkilidir. Ciltteki kan dolaşımını arttırır. Güneş lekeleri, yara izleri ve saç dökülmesine karşı da oldukça etkili bir yöntem olan dermapen tedavisinin etkisi kanıtlanmış birçok faydası ve avantajı vardır.

Bir diğer avantajı ise işlem sonrası günlük hayatınıza devam edebilmenizdir. Fiziksel aktivitelerinizi etkileyecek bir ağrı meydana gelmez. Güneş kremi kullanmak şartıyla güneşe çıkmanızda da bir sakınca yoktur.

Dermapen Öncesi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlem öncesinde, cilt üzerinde mikro kanallar açılacağı için cildin tam anlamıyla temizlenmesi gerekir. Aynı şekilde işlemin yapılacağı yer steril olmalıdır.

İşlem sonrasında bir süre ciltte kızarıklıkla beraber hafif yanma hissi oluşur. Cilt tipinize göre 6 saat ile 2 gün arasında bu kızarıklık ve yanma hissi kaybolacaktır. İki gün cilt üzerinde mikro kanallar açık olacağından cilt hassaslaşacaktır. Mutlaka güneş koruyucu kullanılması ve işlem yapılan bölgenin su ile temas ettirilmemesi önerilir.

Dermapen Uygulamasının Yan Etkileri Var Mı?

Alerjik bünyelerde ve hassas ciltler üzerinde ilk birkaç gün boyunca şişlik, kaşıntı ve cildi tahriş edecek reaksiyonlar görünebilir. Steril bir ortamda ve bir hekim tarafından yapıldığı taktirde, yan etkilerin görülme oranı yok denecek kadar azdır.

Dermapen Sonrasında Ciltteki Olumlu Değişimler Nelerdir?

İşlemin uygulandığı bölgeye göre dermapen işleminin olumlu etkileri de değişiklik gösterecektir. Saç derisine uygulanan işlem sonrasında, saç dökülmesi ve egzama problemleri ortadan kalkar. Böylelikle daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Yüze uygulandığında, küçük kırışıklıkları yok eder, renk eşitsizliğini yok eder, gözenekleri sıkılaştırır, cilt lekelerini yok eder, sivilce ve akne problemlerine iyi gelir. İşlem aynı zamanda dekolte bölgesi ve el üzerine de uygulanabilir. İşlem sonrası daha genç görünen, canlı ve parlak bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Dermapen Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. İşlem sonrası ilk iki gün deniz, havuz veya saunaya girmemelisiniz.

Cildinizdeki mikro kanallar ilk iki gün açık kalacağından daha hassastır ve mikrop kapmaya daha fazla meyillidir. Dermapen donrası hekiminizin önerdiği kremleri kullanıp cildimizi steril tutmaya ekstra özen göstermelisiniz.

Dermapen İyileşme Süreci

İşlem sonrası cildinizde kızarıklık oluşsa da güneş kremi kullanmak şartıyla güneşe çıkabilir ve günlük rutinlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Fiziksel aktivitelerinizi etkilemez. Yalnızca işlem yapılan bölgeyi steril tutmanız yeterlidir.

İyileşme süreci sonrasında hemen başlar ve ekstrem bir durum olmadığı sürece birkaç saat içinde tamamlanır. Dermapen işleminin bu kadar çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri de iyileşme süresinin kısa olmasıdır.

Dermapen Yaptıranların Yorumları

Dermapen yaptıran hastalar, işlem sırasında bir acı hissetmediklerini, günlük rutinlerine devam ettiklerini söylüyorlar. Ve ilk seanstan itibaren ciltlerindeki canlanmayı fark ettiklerini söylüyorlar. Uzun yıllar önce oluşmuş sivilce ve akne izlerinden kurtulanların sayısı da oldukça fazla.

Aynı zamanda işlem sonrası daha genç ve canlı görünen bir cilde sahip olan hastalarımız, dermapen işleminin mucizevi bir yöntem olduğunu söylüyor.

Dermapen Fiyatları 2023

Fiyatlar, genel bir muayeneden sonra belirlenir. İşlem yapılacak bölgeye ve kaç seansa ihtiyacınız olacağına göre fiyatlar değişiklik gösterir. Net fiyat bilgisini kliniğimizde muayene olduktan sonra dermapen tedavisini uygulayacak olan hekimimiz belirleyecektir. Dermapen fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.